franz-hermann-verstappen nurburgring test Max Verstappen
Max Verstappen

NLS Live 8:30u | Verstappen kwalificeert voor officieel GT3-debuut op de Nordschleife

franz-hermann-verstappen nurburgring test

Max Verstappen behaalde op 13 september zijn Nordschleife-licentie in een Porsche Cayman GT4 en besloot er na de Grand Prix van Azerbeidzjan direct werk van te maken. De Nederlander zal de Ferrari 296 GT3 van Emil Frey Racing delen met Chris Lulham en ditmaal kunnen ze voor de zege strijden. De NLS9 en de Nordschleife worden het strijdtoneel van het duo, dat op concurrentie kan rekenen in de Eifel. Middels een liveblog houden we je op de hoogte.

Van pole en zege in Monza, naar het behalen van een Nordschleife-licentie, naar een pole en zege in Bakoe, naar een zege op de Nordschleife in een GT3-auto? Verstappen kan het dit weekend waarmaken. Tijdens het weekend in Azerbeidzjan kreeg de viervoudig wereldkampioen veel lof van anderen over zijn prestaties in zowel een GT-wagen als een Formule 1-auto. Wat Verstappen laat zien, is altijd uitzonderlijk, maar de afgelopen weken waren exceptioneel.

In zijn vrije tijd kan hij het racen niet loslaten. In plaats van een weekend vrij te hebben voordat hij naar Singapore reist, een race die altijd lichamelijk ook zeer intensief is, neemt hij plaats achter het stuur van een GT3-wagen. Verstappen en Lulham nemen deel aan de SP9-klasse van de NLS-race, de klasse voor de krachtigste GT3-wagens van het veld. Als je meer wilt weten over de klasse-indeling, kun je hier klikken.

4-uursrace in de Eifel

De coureurs zullen om 8:30u gaan kwalificeren op The Green Hell. Een rondje Nordschleife duurt zo'n acht tot elf minuten, afhankelijk van de auto en de klasse waarin een coureur rijdt. Eerder dit jaar reed Verstappen een onofficiële testdag op de Nürburgring, waarbij hij het ronderecord verbrak. Hij reed toen met een volle tank, gaf hij aan. Hij zou dit weekend het ronderecord officieel kunnen verbreken.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

franz-hermann-verstappen nurburgring test
Verstappen had eerder dit jaar ook al een date met de Ferrari 296 GT3 op de Nordschleife.

De kwalificatie duurt tot 10:00u, waarna de rijders zich opmaken voor de race. De race begint om 12:00u en zal tot 16:00u duren. Niks missen van Verstappens GT3-debuut? We hebben hier een overzicht hoe je de race gratis live kunt kijken. De vorige keer reed Verstappen veertien rondjes in een Porsche Cayman. Een stint bestaat uit ongeveer zeven ronden, want dat is al gauw een uur rijtijd. Verstappen en Lulham zullen waarschijnlijk allebei twee uur rijden.

Concurrentie van GT-toppers

Verstappen en Lulham zijn niet de enige GT-specalisten in de SP9-klasse, er zitten meer toppers tussen die al veel ervaring hebben op de Nordschleife. Zo kun je denken aan Frank Stippler, die al sinds 2004 onderdeel is van de Audi-familie, en Fabio Scherer, een jonge en talentvolle DTM-coureur die zowel single-seater- als LMP2- als GT-ervaring heeft. Verstappen zal ook met een landgenoot kunnen sparren, Tom Coronel neemt namelijk deel met een Porsche 911 GT3.

Middels dit liveblog zal F1Maximaal.nl je op de hoogte houden van wat er op de baan gebeurt op zaterdag. Houd er rekening mee dat een rondje op de Nordschleife wat langer duurt dan een gemiddeld rondje van een Formule 1-auto op een F1-circuit. Het tempo van de updates kan daardoor wat lager liggen dan in een liveblog van een Formule 1-sessie. Zelf de livetiming zien? Die kun je hier volgen. Veel plezier en blijf naderhand nog even bij ons voor de laatste nieuwtjes!

NLS Live 8:30u | Verstappen kwalificeert voor officieel GT3-debuut op de Nordschleife

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws