Wind en achterbanden pijnpunten voor Verstappen tijdens GP Stiermarken Max Verstappen
Max Verstappen

Wind en achterbanden pijnpunten voor Verstappen tijdens GP Stiermarken

Wind en achterbanden pijnpunten voor Verstappen tijdens GP Stiermarken

Kan Max Verstappen nog verbetering boeken voor de tweede race op de Red Bull Ring? Uit de boordradio's van de Grand Prix van Stiermarken blijkt dat er wel degelijk punten zijn die de Nederlander, of Red Bull Racing, lichte zorgen baarde gedurende de race. Zo sprak Verstappen met ingenieur Gianpiero Lambiase over hevige windvlagen, evenals achterbanden die goed gemanaged moesten worden gedurende de wedstrijd.

Na een openingsfase waarin de Limburger Lewis Hamilton goed van zich af wist te schudden begon bandenmanagement meteen al een rol te spelen. 'Let goed op de achterbanden', sprak zijn ingenieur hem toe. Bemoedigend reageerde de coureur: 'I'm on it.' Alles onder controle bij de Oostenrijkse renstal dus, maar wel het noteren waard. De voorbanden leken de grootste slijtageslag te voorkomen, maar het rubber aan de achterkant heeft het op de Red Bull Ring zwaar te verduren.

Even later kwam Verstappen bij de Britse man aan de pitmuur terug: 'Wow, zag je dat? Ik had een momentje in bocht 7.' Later zou zijn ingenieur verklaren dat het een windvlaag was die vermoedelijk voor balansproblemen zorgde bij de RB16B. In de eerste stint bleken deze twee variabelen de grootste pijnpunten te vormen voor Verstappen, die het gat naar zijn Britse titelconcurrent achter zich netjes rond de vier seconden wist te houden, voldoende voor Mercedes om met de undercut hem strategisch niet te kunnen verrassen.

Red Bulls achterbanden slijten heftiger dan bij Mercedes

In stint twee, de langere fase op de harde band, was het wederom een windvlaag die de Red Bull-coureur verraste. Weer schrok Verstappen, die tevens in bocht 7 een momentje moest vrezen voor de overwinning. Zijn RB16B hield hij op het circuit, waarmee het gevaar geweken was, maar feit blijft: in de snelle linker knik zijn de weersomstandigheden soms verraderlijk. Dat is een punt waar ook tijdens de Grand Prix van Oostenrijk op gelet moet worden.

Op circa twee derde van de wedstrijd kreeg Verstappen nog feedback van zijn ingenieur. De achterbanden degradeerden, en snel ook. Lambiase: 'Oké, Max, ik zou graag willen dat je je iets meer richt op het bandenmanagement. De degradatie lijkt bij ons bij de achterbanden hoger te liggen (dan bij Mercedes, red.).' Zonder reactie volgde Verstappen het bevel op, waarna hij moeiteloos de wedstrijd uitreed. Pirelli neemt naar de Grand Prix van Oostenrijk zachtere bandencompounds mee. De slijtage zal op deze compounds hoger liggen, dus ook hier moet op gelet worden.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws