
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleViaplay-analist Ernest Knoors denkt dat het vernieuwde sprintformat het beste uit Max Verstappen naar boven haalt. Verder wees de voormalige engineer op gunstige factoren van de Red Bull Ring, die de wereldkampioen in de kaarten spelen. Desalniettemin is Knoors uitermate lovend over het dominante optreden van de Nederlandse wereldkampioen.
De kwalificatie was een wat eentonige bedoeling. Dat Verstappen poleposition ging pakken, was al snel duidelijk. De vraag was vooral hoe groot de voorsprong zou zijn. Het antwoord daarop: ruim vier tienden. Toch meent Knoors dat het verschil in het materiaal reuze meevalt. 'Er zitten vier verschillende teams in de top vier. Dat geeft ook wel aan dat het best wel spannend is, maar dan wel achter Max', stipt Knoors aan in de nabeschouwing van Viaplay.
Nieuw sprintformat
Dat het verschil nota bene zo groot was op een omloop die slechts 64 seconden duurt - of 65 seconden, als je in de andere Red Bull zit - maakt het extra speciaal. 'Het is wel spannend, maar ik moet zeggen: dit is wel echt fenomenaal. Het is niet zo dat Max dit seizoen het makkelijk heeft, en ze hebben best wel moeilijke races gehad. Als je dan op deze baan zó'n grote voorsprong hebt, doe je het gewoon goed', weet Knoors, die denkt dat het nieuwe sprintformat Verstappen helpt. 'Als er ergens een klein deukje in het harnas van Red Bull zit, is dat als ze weinig data hebben, en ze de auto nog niet helemaal goed hebben afgesteld. Nu hebben ze dus én die sprintrace gedaan én die kwalificatie, en de auto daarna nog eens aangepast. Dan is Max subliem.'
Slotsector bepalend
De Red Bull Ring bestaat uit slechts tien bochten, waarvan er drie niet als echte bocht gezien worden in de Formule 1. In zeven bochten tijd trok Verstappen dus een enorm gat. 'Hij maakt het verschil in de laatste sector', oordeelt Knoors. 'Daar pakt hij al twee tienden. Dat is eigenlijk bocht zeven: die hele snelle bocht waar hij vrijdag ook al het verschil maakte', aldus Knoors over de links-rechts-combinatie aan het begin van de slotsector. 'Hij is daar zo fenomenaal goed met die auto. Echt chapeau! Dat is echt vertrouwen in die auto, en dat moet je als rijder ook kunnen.'
In die snelle bochten ging het voor anderen juist mis. Oscar Piastri overschreed de track limits, en bij Ferrari ging het ook niet helemaal ideaal. 'We zien een Charles Leclerc, die in de laatste ronde ook aanzet en het wil proberen. Die gaat er ongeveer overal waar je van de baan af kan gaan eraf, omdat hij zo op de limiet rijdt', laat Knoors optekenen.
Lees ook

Mark HanselmanHoofdredacteur F1Maximaal.nl
Mark Hanselman is sinds 2023 hoofdredacteur bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Russell, de man van "net niet". En dat al heel erg lang.
Forzapertutti03-11-2026 - 🙄
VeeWeetje02-11-2026 - Ik wil graag de gelegenheid aangrijpen om Russell te feliciteren met dit seizoen, het is je gegund man.
Wim.v6302-11-2026 - Waar is Ted Troost als je hem nodig hebt.... (Voor de jongere generatie: Ted Troost was een sporthaptonoom die bij verschillende grootheden uit met name het voetbal hele goede resultaten boekte als het aankwam op geestelijke balans en evenwichtigheid).
Forzapertutti02-11-2026 - Max kan geen kampioen worden, dus bashen hoeft niet. Maar serieus: Brundle is best vaak heel positief over Max, al vanaf dat Max bij Toro Rosso instapte.
Forzapertutti02-11-2026 - 😅
peterheijnen3302-11-2026 - Max is weer het smaakje van de dag. Eens zien hoe lang het deze keer mag duren. ;)
peterheijnen3302-11-2026 - Zijn poging om LH van de top te stoten als drama-tutje van de F1 lukt net niet, maar hij staat wel heel stevig op de tweede plaats! 😢BellaBenni02-11-2026
- Goh, ik weet niet wat ik lees. Zou het een ommekeer zijn? Vast niet maar Brundle heeft reikwijdte.
Wim.v6302-11-2026 - Dat Norris flink minder zou mogen zeiken is een feit. Hij is met Kimi en Max echter de enige die zijn teamgenoot op ruime achterstand heeft gereden. Dat is dé benchmark als F1 coureur.
DWI02-11-2026


















