Nu Max Verstappen heeft bevestigd dat hij in 2026 bij Red Bull Racing blijft, zijn alle ogen gericht op George Russell en Mercedes. De Brit heeft aangegeven dat ze in contractonderhandelingen zijn en dat er snel een aankondiging zal plaatsvinden, maar die laat momenteel nog op zich wachten. Oud-teambaas Guenther Steiner vindt in ieder geval wel dat hij contractverlenging verdient.
Russell gaf voorafgaand aan de zomerstop toe dat de gesprekken tussen Toto Wolff en Verstappen hem toch enigszins zenuwachtig hadden gemaakt, ondanks dat hij eerder riep dat hij en Wolff een goede band hebben en hij de Oostenrijker volledig vertrouwt. De geruchten over Verstappen en Wolff in Sardinië hielpen vervolgens niet, maar de Nederlander liet zelf weten dat dat helemaal niets betekende. Russell denkt momenteel na over wat hij wil.
Verstappen kan in theorie in 2027 op de markt komen en een goede Mercedes-bolide in 2026 is voorlopig niet gegarandeerd. Wil hij zich dan juist voor een korte tijd of een lange tijd laten vastleggen? Wat het ook gaat worden, Steiner vindt dat Russell contractverlenging heeft verdiend. 'Zeker. Hij levert goed werk, hij leidt het team', zegt hij in de Red Flags-podcast. Een paar minuten voor die uitspraak blikte hij nog terug op het interview van Russell bij Sky Sports na Hongarije.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

De Mercedes-coureur verschalkte Charles Leclerc, die problemen had. Volgens hem kwam dat door vloerslijtage, waarvoor Ferrari in de Verenigde Staten vorig jaar was gediskwalificeerd. 'Ik bedoel, hij weet alles, hij snapt alles!' grapt Steiner. 'Hij weet zelfs wat Ferrari heeft gedaan', lacht hij. 'Hij weet wat de ingenieurs zouden moeten doen. Ik vind dat hij een contract voor het leven zou moeten hebben!'
Antonelli levert niet
Russell heeft tot nu toe vijf podiums behaald en de Grand Prix van Canada gewonnen. Volgens Steiner is hij een stabiele factor in het team, ondanks dat er twee uitschieters waren: Monaco en Silverstone. Daar ging het strategisch ook niet helemaal goed bij Mercedes. In Silverstone maakte Russell zelf een verkeerde keuze door te vroeg over te gaan op slicks, terwijl de omstandigheden nog te tricky waren. Hij sloeg terug in België met een vijfde plek en eindigde op het podium in Boedapest.
Volgens de oud-teambaas is dat het bewijs dat Russell een tandje harder gaat dan vorig jaar. 'Ze kunnen er ook niet onderuit komen, nee. Ik vind dat hij een verlenging moet krijgen', herhaalt Steiner. 'Hij levert goed werk, en als ze op dit moment een wereldkampioenschap willen winnen, hebben ze George nodig, omdat Kimi niet levert zoals ze hadden verwacht.' Kimi Antonelli heeft het de laatste races lastig en verloor zelfvertrouwen na lastige weekenden.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Ook met Verstappen zal het niet gaan
De jongeling heeft een paar goede resultaten laten noteren, waaronder een podium in Canada en een sprintpole in Miami, maar het is niet genoeg. 'Ik denk dat het bij hem ook te verklaren is omdat het zijn eerste jaar is, maar op dit moment, als je het kampioenschap wilt winnen met Kimi, ga je het niet winnen. Zelfs niet als je Max Verstappen erbij hebt', denkt Steiner. 'Je hebt twee goede coureurs nodig. George is een goede coureur en doet goed werk', besluit hij, wachtend op een aankondiging van Mercedes.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties