
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMax Verstappen eiste afgelopen weekend de tweede plaats op in de eerste Formule 1-race op de Madring en voor die prestatie verdient de viervoudig wereldkampioen volgens Anthony Davidson alle lof. De voormalig Formule 1-coureur gelooft niet dat de coureur van Red Bull Racing de Grand Prix had kunnen winnen, maar het raceweekend op de Madring heeft wel bewezen dat het nog slechts een kwestie van tijd is voordat Verstappen zijn eerste F1-zege van 2026 gaat boeken. De Brit legt uit waarom hij daarvan overtuigd is.
Verstappen trainde zich in de kwalificatie naar de derde tijd en een dag later eindigde hij zelfs nog een plaatsje hoger. De 28-jarige Limburger zat net als eerder dit jaar in Oostenrijk niet ver achter de uiteindelijke winnaar. Had Verstappen in Madrid misschien zelfs wel zijn eerste Grand Prix-zege van 2026 kunnen pakken of was de tweede plaats het maximaal haalbare resultaat? Davidson geeft in een podcast van Sky Sports F1 desgevraagd antwoord op deze vraag.
"De Red Bull-auto presteerde in ieder geval beter dan we allemaal hadden verwacht na de eerste vrije training", begint de oud-coureur van onder meer Super Aguri. "Ik denk dat Red Bull er opnieuw in is geslaagd om de auto weer op het juiste spoor te krijgen. Op basis van de vrijdag zou ik er in ieder geval geen geld op hebben durven zetten dat Red Bull sneller zou zijn dan bijvoorbeeld Ferrari. Het leek er de hele tijd op dat het tussen Mercedes en Ferrari zou gaan, maar dan komt de kwalificatie en zit Max er weer bij."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

De tweede plaats voor Verstappen is al meer dan waar Davidson na de trainingen op had gerekend.
Verstappen zorgde enkel voor laatste beetje magie
Davidson stelt vervolgens dat het ditmaal niet enkel Verstappen was die er bovenuit stak bij Red Bull. De Brit is van mening dat de formatie uit Milton Keynes inmiddels een veel betere auto heeft dan een aantal maanden geleden. "Red Bull doet weer mee, want ook Liam Lawson had weer een fantastisch weekend naast zo'n formidabele teamgenoot en dat in een andere omgeving dan waar hij het seizoen begon. We moeten hem dus ook een dikke pluim geven", vindt de analist van Sky Sports.
Verstappen presteerde opnieuw bijzonder goed, maar Davidson constateert ook dat Red Bull een flinke stap in de goede richting heeft gezet. "De auto is in het algemeen beter geworden, dus het is niet alleen Max. Lawson zat er ook goed bij", herhaalt de oud-coureur. "Natuurlijk zorgde Max wel voor dat laatste beetje magie om helemaal vooraan mee te kunnen doen", wil hij Verstappen niet tekortdoen. "Ik heb echt het gevoel dat ze er alles uit hebben gehaald."
"Ze zitten er nu dichtbij. Het enige wat ze nog nodig hebben, is misschien de volgende ADUO-tussenstand, die deze keer misschien wel in hun voordeel uitvalt", vervolgt Davidson. "Het chassis wordt beter en Max krijgt deze auto's ook steeds beter onder de knie, net zoals Norris. Het is dus slechts een kwestie van tijd voordat Max op eigen kracht een race wint", stelt Davidson. "Maar in Madrid zat dat er niet in", geeft de Brit tot slot aan dat er voor Verstappen afgelopen weekend niet meer in had gezeten dan de tweede plaats.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- jij zegt wat wij al dachten, hij denkt ook te kunnen schelden en negeren wat max ook doet, alleen max houd het mer respect, en dat woord staat niet in hun (zijn) koran
wieringa_harm03-11-2026 - Ferrari heeft de grote fout zelf gemaakt, door Hamilton binnen te halen en te denken dat ze meteen weer kampioen zouden worden. Charles was altijd een teamplayer en handelde in 't belang van 't team, maar nu Hamilton er is en het hele team en media om Hamilton draait staat Charles op rang 2, en op de baan zal hij dan wel ff laten zien dat ie sneller of gehaaider is dan de diva die denkt dat heel Italië en Ferrari om hem heen draait.
wieringa_harm03-11-2026 - als er alleen woorden zijn gevallen ennniet is geknokt, vind ik het hele haas team een wassen neus om dat een courreur meteen te ontslaan en de rest maar even wat rookies in te zetten. had dan zoveel lef gehad om de rest vd races 1 wagen in de pits te laten staan. maar ocon zn kunnen zal ook wel tegen hm gewerkt hebben, dat haas deze sprong maakt. Max heeft ook wel es zeer verhitte gesprekken in het team maar door zn superio rijden krabbelt RB wel eerst 3x achter hun oren voor ze zoiets roepen
wieringa_harm03-11-2026 - Lewis is en blijft Lewis. Elke dubbelganger liet zijn gezicht verbouwen en zelfs klonen is zwaar verboden.
Supermax-03-11-2026 - dat wat montaya hier opsomt zal zeker zijn gevolg hebben maar is niet de oorpsrong voor george zn gedrag. tussen george en kimi zit een leeftijds verschil dat is mentaal al een verschil. daarbij George is door de jaren heen bang geworden te crashen. kijk maar terug naar zn koprol in australie toen alonso hm kegelde, hij riep in groot paniek en doodsbang. doordat zn auto nu wat onstabiel is maakt hm bang en tempert hij zn snelheid. kimi die nog jong en niet bang is houd gewoon t gas er op en ziet wel waar of hoe hij uit een bocht komt. dat is ook hoe een echte courreur hoort te zijn, ook max boeit t niet dat ie crasht, hij en net als kimi weten dat de wagen zeer veilig is.
wieringa_harm03-11-2026 - Ja we mogen van geluk spreken dat we dit allemaal mee hebben kunnen maken, nu hij weer vooraan mee doet, worden de perikelen snel vergeten, ook het bijzondere dat sommige motoren nergens last hadden van de regen, het wordt weer makkelijk vergeten als Max vooraan mee doet. Ben benieuwd nu Iran bekend gemaakt heeft dat de hotels waar de moto gp coureurs én F1 coureurs verblijven, doelwit is voor aanslagen. Denk dat de veiligheid toch niet zo goed beschermd is, als de FIA én FOM willen doen geloven.Milou201503-11-2026
- Nu hebben alle 4 de topteams een kampioen in de gelederen. Bijzonder.
ZX12R03-11-2026 - Ik kan me onmogelijk voorstellen hoe een F1 start is, maar ik heb veel online geraced en op dat veel lagere niveau veel ervaring. Het niveau is niet te vergelijken, maar het principe is relatief hetzelfde.
peterheijnen3303-11-2026 - Dan mag straks lambiase proberen het verwende knulletje van Mclaren in het gereel te krijgen. Zal die Norrie wel even aan moeten wennen dat zijn stomzinnige uitspraken welke hij nu af en toe naar die Will Joseph roept met een klap met de hamer beantwoord word door Lambiase.
ZX12R03-11-2026 - De FIA werkt deze schandvlek zelfs in de hand door de 2 meest incompetente stewards aan te stellen welke je maar kunt bedenken. Vooral nietsnut Connely is een schandvlek voor het racen opzich. Te dom en te rancuneus om ook maar iets objectief te kunnen benaderen zodra de naam Verstappen in beeld komt. De man kun je het best vergelijken met een drol met vingers, Alles wat ie doet stinkt naar voorkeur en vooringenomenheid. Net als die Warwick, ook zo'n 'mammies trots'.
ZX12R03-11-2026


















