
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleKimi Antonelli gaat spoedig zijn eerste gridstraf van het seizoen incasseren. Uitgerekend op zijn thuiscircuit in Monza zal de kampioenschapsleider achteraan beginnen. Antonelli legt uit waarom hij die keuze met pijn in het hart heeft gemaakt. Daardoor staat de Mercedes-coureur extra onder druk om in Zandvoort goed te presteren. Hij vreest echter voor verschillende rivalen en heeft een speciaal woord voor Max Verstappen.
Antonelli gaf in zijn persmoment in Zandvoort openheid van zaken. "We pakken de straf in Monza", bevestigt hij tegen F1Maximaal.nl. De 19-jarige coureur heeft al veel motoronderdelen ingezet en kan een gridstraf niet langer ontlopen. Zandvoort en Madrid lijken minder geschikt voor een gridstraf dan Monza, geeft Antonelli toe. "Dat is een van de makkelijkste circuits om in te halen", weet de Italiaanse coureur.
Voorsprong staat op het spel
De belangen zijn voor Antonelli dit seizoen groter dan een goede prestatie in eigen land. "Het klopt dat dit ook mijn thuisrace is, maar ik ben nu meer bezig met de titelstrijd. We weten dat het onvermijdelijk is dat we op een gegeven moment een gridstraf moeten pakken in het seizoen, dus ik moest evalueren waar ik mezelf de beste kans kan geven om plekken goed te maken en een resultaat te pakken."
"Dat is waarom Monza zonder twijfel bovenaan stond op het lijstje met circuits om een straf te incasseren. We proberen ons goed te herstellen en toch een goede race te hebben voor de fans", vertelt Antonelli. Mogelijk wint hij nog enkele plekken als andere coureurs ook gridstraffen incasseren op de Temple of Speed. Dat kan Verstappen, die voorlopig niet voor gridstraffen hoeft te vrezen, extra kansen geven, want veel andere coureurs van topteams staan ook onder druk.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Antonelli lijkt de zege in Italië te kunnen vergeten.
Antonelli opende het seizoen ijzersterk, maar greep de laatste races niet meer veel punten, nu Mercedes is bijgehaald door concurrenten en Antonelli meerdere keren met technische problemen te maken kreeg. Lewis Hamilton krijgt dan ook een kans om zijn achterstand te verkleinen en er liggen meer kapers op de kust. "We verwachten dat McLaren sterk zal zijn", zegt Antonelli over Zandvoort.
"McLaren kwam ook later met de upgrade, dus we wisten dat ze sterk terug zouden komen, zeker als je naar het begin van het seizoen kijkt. Op sommige circuits deden ze qua snelheid ook al mee", zegt Antonelli over met name de races in Japan en Miami, waar McLaren tweemaal tweede werd achter Antonelli. "Ik weet dat ze dit weekend weer wat nieuws meenemen, dus waarschijnlijk worden zij onze grootste uitdager."
Verstappen blijft gevaarlijk
Naast Mercedes en McLaren zullen er ook andere favorieten zijn. "Ik denk dat Ferrari ook vooraan gaat meedoen. Ze hebben dit weekend een nieuwe vloer, dus het wordt interessant om te zien hoe ze het doen. Daarnaast heb je natuurlijk ook Red Bull. Je kunt Max natuurlijk nooit uitsluiten. Ze doen zonder twijfel ook mee." Daar staat wel tegenover dat Red Bull het qua upgrades vermoedelijk rustiger aan gaat doen om meer budget in de 2027-auto te kunnen steken.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Antonelli houdt altijd rekening met Verstappen.
Red Bull kan het zich veroorloven om de focus naar 2027 te verleggen, maar dat lijkt Mercedes niet gegund te zijn. "Wij hebben sinds Canada geen upgrades geïntroduceerd, dus dat is lang geleden", zo wordt het steeds spannender voor Antonelli. "We verwachten later in het seizoen wel een grote upgrade. Hopelijk helpt dat met onze snelheid. Het wordt hier dus erg belangrijk om het maximale uit ons pakket te halen."
"We hebben nog steeds een geweldige auto, laat dat duidelijk zijn. Het is normaal dat er races zijn, zoals in Hongarije, waar we niet de snelste auto hebben, als andere teams upgrades introduceren en wij niet. Ik heb vertrouwen in het team en in de upgrade die we later introduceren. Hopelijk geeft dat ons weer een voordeel. Daar kijk ik naar uit", aldus Antonelli, die tot die tijd de schade lijkt te moeten beperken.
Lees ook

Mark HanselmanHoofdredacteur F1Maximaal.nl
Mark Hanselman is sinds 2023 hoofdredacteur bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Gaat het wel P21 worden? Er gaan ook veel berichten rond dat Verstappen op P20 start omdat Hamilton 65 plekken gridstraf heeft en Verstappen net als Perez 30. Dat zou volgens velen ook de reden zijn geweest dat Verstappen uitstapte na Q1 omdat hij met het Outqualifyen van Perez zijn werk gedaan had.RB2307-11-2026
- Norris op 1, het is een ware kampioen natuurlijk. Waar is het schijthuis, ik heb haast!
Supermax-07-11-2026 - 'radiodegradatie'. ha ha, die is nieuw!
Tiras07-11-2026 - Grazie! 👌
peterheijnen3307-11-2026 - Vandaag is het programma Kassa, spookremmen? (autos die zelf 'out of the blue ' volop in de remmen gaan)... Nu dus ook AI zelflerend rotzooi in de 'moderne' Formule 1 auto's pff, dat wil je toch niet als coureur???
Tiras07-11-2026 - Toevallig volgde ik een datascherm van de F1 waarin je de mini sectoren kon volgen. Sector 1 was paars en sector 2 waren ook vele mini sectoren paars tot dat moment. Dus het had er wel alle schijn van. Maar wat een drama achteraf inderdaad. Eerlijk gezegd kan ik beide (Norris en Russel niet uitstaan). Het was dus vandaag voor pole kiezen tussen 2 ratten die er stonden door meer geluk dan wijsheid.RB2307-11-2026
- Voor zover ik weet worden de straffen pas na de kwalificatie opgelegd, dus je krijgt Idd de pole vermelding, maar je start er nietBellaBenni07-11-2026
- Russell speelt nu wel heel graag de slachtoffer-rol in dat interview pfff. Vraag me af of het een pole rondje was als hij vast zat achter en gehinderd werd door Albon.BellaBenni07-11-2026
- Dan sla ik liever een beurtje over.
Supermax-07-11-2026 - Norris krijgt pole cadeau door alle gridstraffen en coureurs die opeens hun ronde afbraken min of meer. En ook omdat hij als laatste zijn ronde aanvang en als enige 2 rondes reed. Prima zo gaat het soms maar sommige maken er meer van dan het is. In het commentaar hok bij viaplay hadden ze een paar schone onderbroeken nodig. Het zat hem vooral mee. Ook de rode vlag die hem gered heeft eind Q2. Maar zodoende krijgt de slang die het achter zijn ellebogen heeft en vorige week de pole van Verstappen verziekte de pole cadeau. Verder hoop ik dat Antonelli hem morgen opvreet in bocht 1. Verstappen stapte na Q1 uit. Hij had omgerekend meer plekken straf dan Hamilton dus maakte het niet veel uit. Verder een hele leuke top 10, met Lawson en Hulkenberg startend op p3 en p4. Verder leuk aangevuld met Albon, Alonso en Bearman. Dan de fia nog. Eerst eindeloos wachten en dan op het moment dat het regen toeneemt de auto's alsnog de baan op sturen. Maar volgens de heren commentaar moesten we hiervoor veren bij se fia in de reet steken.RB2307-11-2026

















