Mattia Binotto kijkt met grote teleurstelling terug naar seizoen 2020 in de Formule 1. Na de Grand Prix van Abu Dhabi is de Ferrari-teambaas beteuterd. Toch heeft hij nog een aantal lovende woorden over voor Sebastian Vettel, die na dit jaar zal vertrekken bij de renstal.
'Er valt helaas weinig te zeggen over de race van vandaag. Het is een teleurstellende afsluiter van een teleurstellend seizoen', verklaart Binotto na afloop van de race middels FormulaPassion. De teambaas was er overigens zelf niet bij, gezien hij door ziekte de race moest missen en deze volgde vanuit Italië. 'We moeten snel deze bladzijde van onze geschiedenis omslaan en ons focussen op de toekomst.'
De slechte resultaten wil Binotto dan ook gaan compenseren in 2021. 'We moeten non-stop gaan werken aan de bolide voor volgend jaar. Alleen dan kunnen we ons onderscheiden en terugkeren aan de top.' Ferrari kwam in 2020 niet verder dan P6 in het constructeurskampioenschap, een drama voor de Scuderia.
'Vettel is de derde meest succesvolle Ferrari-coureur'
Viervoudig wereldkampioen Vettel krijgt van Binotto nog wat lof. De Duitser kreeg in 2020 geen contractverlenging bij Ferrari, maar kon nog wel overstappen naar Aston Martin (nu Racing Point, red.). 'Hij is de derde meest succesvolle Ferrari-coureur in onze geschiedenis. Alleen Michael Schumacher en Niki Lauda hebben het beter gedaan dan Vettel. Hij zal dan ook altijd onderdeel blijven van de Ferrari-familie', verzekert Binotto.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties