
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMattia Binotto heeft het boetekleed aangetrokken na een dramatisch weekend in België. De Ferrari-teambaas geeft toe dat de SF1000 op twee belangrijke vlakken tekort komt en dat Ferrari in een heel diep dal zit. Binotto wil uitvogelen waar het gebrek aan snelheid vandaan komt.
'Op de baan heb je aerodynamische efficiëntie nodig en vermogen, wij missen gigantisch veel van allebei deze factoren', laat de Italiaan weten via Formula 1. Er heerst bij de renstal uit Maranello een gelaten sfeer: 'We zijn teleurgesteld en boos, evenals onze fans.'
'Het is een moeilijk moment in een seizoen waarvan we vanaf het begin af aan al wisten dat het lastig ging worden. In tijden als deze moeten we doorgaan met opgeheven hoofd en ons hier overheen zetten. Alleen zo komen we uit deze situatie', vervolgt Binotto.
Ferrari mist snelheid op Spa
Op Circuit Spa-Francorchamps speelt de krachtbron een aanzienlijke rol. De vele delen van het circuit vol gas, staan toe dat teams met een sterke krachtbron relatief goed voor de dag kunnen komen. Na de aanpassing van de technische richtlijnen in 2019, is het niet vreemd dat Ferrari op motorvermogen bleef haken.
Toch is er volgens Binotto meer aan de hand: 'Dat is niet voldoende om ons gebrek aan snelheid te verklaren. Ik denk dat we niet mogen verwachten dat we de strijd aan moeten gaan met onze klantenteams. Er gaat iets mis en we hebben geen idee wat het is.' (Foto: Ferrari F1 Team)
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Helaas weer een mooi figuur die het team verlaat. Een mooi afscheid is dik verdiend na zo'n lange tijd trouwe dienst, hopelijk kan Max hem een ultiem afscheidskado schenken.
peterheijnen3307-11-2026 - "Hoewel Verstappen dus zeer snel was in de derde vrije training, kan hij geen 51e poleposition bemachtigen." Beste reglement experts, mijn excuses want ik ben het wéér vergeten: als je in Q3 de pole tijd rijdt, maar door gridstraffen niet op pole mag starten, komt de pole dan niet op jouw naam officieel in de boeken te staan?
peterheijnen3307-11-2026 - 😛
peterheijnen3307-11-2026 - Er is er maar één wereldkampioen. Onderscheid moet er zijn.MJAH07-11-2026
- Dan moet het maar gewoon in Las Vegas gebeuren met een nieuwe motor. Vlak trouwens McLaren niet uit.MJAH07-11-2026
- Inmiddels is bevestigd dat Hamilton ook achteraan moet starten vanwege een geheel nieuwe power unit.
MarkHanselman07-11-2026 - *inchident! 😂BellaBenni07-11-2026
- Dat kan nog leuk worden.Monic Armiento-Hissink07-11-2026
- Potentieel en snelheid is er zeker. Blijkt ook nj weer met de tijden die hij ondanks problemen reed. De motor en versnellingsbak etc wisselen was onvermijdelijk. Probleem met engine breaking downshifts etc stak steeds meer de kop op. Echter had ik persoonlijk gehoopt dat ze dit nog tot Las Vegas uit konden stellen. Puur omdat ik het gevoel heb dat in Las Vegas Mercedes net als in Austin vrij sterk zal zijn en dat juist hier de overwinning er wel in zat vpor VerstappenRB2307-11-2026
- Voorlopig 10 omdat hij enkel een nieuwe verbrandingsmotor kreeg. Wchter kan het gezien de mankementen die hij in VT3 ervaarde, zo zijn dat er meer vervangen moet worden. Edit: Mark was me al voor zie ik.RB2307-11-2026















