De Grand Prix van Japan is een prooi geworden voor Lewis Hamilton. Max Verstappen zat de Brit de gehele race op de hielen, maar een echte aanval bleef uit, mede door een slimmigheidje van Mercedes. Daniel Ricciardo mocht ook mee naar het podium, de Australiër hield Valtteri Bottas en Kimi Raikkonen achter zich. Sebastian Vettel viel vroeg in de wedstrijd uit.
Vlak voor aanvang van de Grand Prix ging de motorkap bij Vettel eraf. Er waren problemen met een bougie, maar die zouden verholpen zijn. In de wedstrijd bleek dat echter niet het geval. Vettel verloor vermogen en viel al snel terug naar P7, vervolgens kreeg de viervoudig wereldkampioen te horen dat hij terug moest keren naar de garage.
Verstappen kende een meer dan uitstekende start. De Nederlander startte vanaf P4 en had meteen teamgenoot Ricciardo te pakken aan de binnenkant. Het volgende slachtoffer heette Vettel, waardoor de twintigjarige Limburger na enkele bochten al op P2 lag. Verstappen zag zijn voorsprong op Ricciardo groeien, omdat Esteban Ocon de Red Bull-coureur lange tijd ophield.
Verstappen liet het gat met Hamilton niet oplopen tot meer dan 5,5 seconde en had de Brit de hele wedstrijd in het vizier. Door zijn pitstop wist Verstappen zijn voorsprong met zo’n drie seconden te verkleinen, waardoor een aanval er in leek te zitten. Echter liet Valtteri Bottas, die nog niet gestopt was, Hamilton passeren en hield hij Verstappen enkele rondes op, waardoor het verschil tussen Hamilton en Verstappen opliep tot vier seconden. Rondje per rondje kwam Verstappen vervolgens dichterbij maar de Mercedes-power bleek toch iets te sterk voor de Renault-motor.
Raikkonen kende een dramatische start. De Fin viel terug naar P14, maar langzaamaan herpakte de Ferrari-coureur zich. ‘The Iceman’ begon aan een inhaalrace en eindige op P5, achter Bottas. De Force India’s waren op Suzuka op de zondag ook erg sterk en eindigden als zesde en zevende. De top-tien werd gecomplementeerd door Kevin Magnussen, Romain Grosjean en Felipe Massa. (foto: Red Bull Content Pool)