Charles Leclerc kon de Grand Prix van Nederland niet uitrijden na een incident met Andrea Kimi Antonelli. Eerder tijdens de race was hij ook al betrokken bij wat volgens George Russell een incident was. In Monza is er een nieuwe ronde en dus nieuwe kansen, op een circuit dat als Ferrari-coureur altijd speciaal blijft.
Leclerc komt nog even terug op het moment met Russell, waar hij uiteindelijk geen straf voor kreeg. 'Ik ben zeker tevreden met het resultaat, want ik had geen straf willen krijgen', stelt de Monegask. 'Maar dat hangt altijd af van het standpunt van waaruit je de dingen bekijkt', plaatst hij er meteen een kanttekening bij. 'Ik vond het een geweldige actie. Was het op het randje? Dat was het zeker. Was ik de enige die fout zat? Ik denk het niet', luidt het eindoordeel van de Ferrari-coureur.
De stewards gaven hem gelijk en besloten hem niet te bestraffen, zoals Russell graag had gewild. 'We hebben hierover gediscussieerd en de steward heeft duidelijk besloten om mij geen straf te geven', zegt Leclerc tegen onder andere F1Maximaal.nl. Hij begrijpt wel dat het een punt van discussie is. 'Nogmaals, als het om een grensgeval gaat, zullen de meningen altijd verdeeld zijn, en dat vind ik prima. Ik ben blij met hoe het is gegaan', sluit de Monegask het onderwerp van Russell en Zandvoort af.
Week van Grand prix van Italië uitputtingsslag voor Ferrari-coureurs
De week van de Grand Prix van Italië is zoals altijd een behoorlijk drukke week voor de coureurs van Ferrari. Lewis Hamilton maakt het allemaal voor het eerst mee en gaf tijdens de persconferentie aan erg onder de indruk te zijn van alles. Leclerc heeft er al wat meer ervaring mee. De coureur voelt zich nog niet echt vermoeid, maar weet dat dat zondagavond zeker zal komen. 'Ik bedoel, het is gewoon zo'n speciaal weekend voor ons als Ferrari-coureurs', vertelt hij.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

De vermoeidheid is ondanks het grootschalige evenement in Milaan nog niet aanwezig. 'Ja, ik voel me op dit moment helemaal niet moe, maar ik weet dat je je op zondagavond pas realiseert hoe moe je bent als je de race daadwerkelijk hebt uitgereden', geeft de Monegask toe. De enorme fanschare wordt gewaardeerd, maar Leclerc zal gretig gebruik maken van het raceloze weekend na Monza. 'Is het een fijn gevoel. Nee', geeft hij toe.
Het enthousiasme van de tifosi went nooit
Leclerc rijdt al heel wat jaren bij Ferrari, maar evenementen zoals die in Milaan op woensdagavond blijven altijd bijzonder. 'Ik denk niet dat je er ooit aan went, want ik denk dat we als mensen snel vergeten wat voor gevoel je op een bepaald moment had', geeft hij aan. De fans van de Italiaanse renstal zijn overal aanwezig, maar in Italië is het enthousiasme uiteraard het grootst. 'Als Ferrari-coureur voel je je overal heel speciaal, omdat we veel steun krijgen, maar als je naar Monza komt, is het gewoon...' blijkt Leclerc er geen woorden voor te hebben.
De coureur geniet van momenten zoals die op woensdagavond in modestad Milaan. 'Milaan ligt heel dichtbij. Het is een van de weinige races van het jaar waarbij we zo'n groot evenement in een stadscentrum organiseren', vertelt hij. De opkomst is dan ook enorm en Leclerc voelt de liefde van de fans voor het team. 'De hoeveelheid steun die we hier krijgen, is gewoon ongelooflijk. Dus het was heel bijzonder', sluit hij af.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties