Autodromo Nazionale di Monza
Het Autodromo Nazionale di Monza is een waar autosportmonument. Al bijna honderd jaar lang wordt er geracet op het circuit nabij het Italiaanse Milaan. De baan staat bekend om haar vele rechte stukken, waardoor er vaak hoge topsnelheden bereikt worden. Menig snelheidsrecord sneuvelt dan ook. Het is dan ook niet gek dat Monza The Temple of Speed genoemd wordt.
De Grote Prijs van Italië wordt in 2026 verreden op 6 september in Monza. Het Autodromo Nazionale Monza wordt ook wel The Temple of Speed genoemd. Deze meest recente editie werd op dominante wijze gewonnen door Max Verstappen in zijn Red Bull.
GP Italië live kijken? Bekijk de opties van alle tv-aanbieders of registreer bij F1TV.
Tijdschema GP van Italië 2026
| Sessie | Datum | Nederlandse tijd |
| Eerste vrije training | vrijdag 4 september | 12:30 uur - 13:30 uur |
| Tweede vrije training | vrijdag 4 september | 16:00 uur - 17:00 uur |
| Derde vrije training | zaterdag 5 september | 12:30 uur - 13:30 uur |
| Kwalificatie | zaterdag 5 september | 16:00 uur - 17:00 uur |
| Grand Prix (53 ronden) | zondag 6 september | 15:00 uur - 17:00 uur |
Deze pagina gaat verder onder het nieuws.
Tot in de jaren zeventig kende Monza een enorme kombocht, maar deze werd niet meer bereden wegens veiligheidsregels. Vandaag de dag is Monza een circuit met vooral rechte stukken en een paar snelle bochten. Monza is jaarlijks ook de thuisbaan van Ferrari. Duizenden Ferrari-fans van over de hele wereld reizen af naar het circuit om de rode wagens naar de zege te schreeuwen. Dat lukte in 2024 voor het laatst, toen Charles Leclerc voor het eerst in tien jaar een Ferrari naar de overwinning stuurde op Monza.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

De laatste paar Formule 1-races die hier gereden zijn werden gewonnen door verrassende namen. Pierre Gasly won namens AlphaTauri in 2020 en Daniel Ricciardo pakte de overwinning met McLaren in 2021. De laatstgenoemde werd zelfs een één-twee-finish voor het Britse team. In 2022 won Max Verstappen voor het eerst in Monza, en dat herhaalde de Limburger in 2023, met zijn tiende Grand Prix-overwinning op een rij. In 2025 vierde Verstappen al voor de derde keer in Monza, na een verrassend dominante race.
Laatste winnaars Grand Prix van Italië
| Jaar | Winnaar | Team |
| 2025 | Max Verstappen | Red Bull Racing |
| 2024 | Charles Leclerc | Ferrari |
| 2023 | Max Verstappen | Red Bull Racing |
| 2022 | Max Verstappen | Red Bull Racing |
| 2021 | Daniel Ricciardo | McLaren |
| 2020 | Pierre Gasly | AlphaTauri |
| 2019 | Charles Leclerc | Ferrari |
| 2018 | Lewis Hamilton | Mercedes |
| 2017 | Lewis Hamilton | Mercedes |
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Misschien een gek idee: "Hij is meer bezig met het winnen van races dan met tweede te worden in het WK." Maar als je alle races vanaf nu wint, dan wordt je toch tweede?
ferrynijs05-11-2026 - Lewis Hamilton? Dé Lewis Hamilton, naamgever van de Lewis Hamilton Signature Dirty Move? Hele, hele, grote LOL! 😂😂😂 https://youtu.be/t76kseCvbNc
peterheijnen3305-11-2026 - Zeker de periode met Rosberg en Alonso gemist?peter-Veenstra05-11-2026
- Met die laatste zin ben ik het helemaal eens🤣🤣🤣Bassie105-11-2026
- Ben er het niet helemaal mee eens van dat cadeautje. Na de rode vlag en staande herstart hadden de Ferrari's alle kans om Max voorbij te gaan. Het was een lang stuk naar de eerste bocht. Hij heeft bewezen dat hij het echt verdiend heeft.Bassie105-11-2026
- Dat weet ik Maxi, vandaar ik zei. Ik gok.....
Supermax-05-11-2026 - Alles hangt af van de wagen. Als de wagen even sterk is al de Red Bull wil ik het nog zien. Max wint ook in een iets minder sterke wagen door zijn constantheid en talent. Verder rijdt hij foutloos. Dat niet Antonelli nog leren. Max heeft in het tweede deel van het seizoen meer punten gehaald dan Antonelli. Als Max in Zandvoort derde of tweede was geëindigd was dat 16bif 18 punten. Nu 1 punt. De wagen van Mercedes en Ferrari is beter. Toch weet Max te winnen. Ben zeer benieuwd naar Brazilië!Bassie105-11-2026
- 😂👌
peterheijnen3305-11-2026 - Absoluut, maar zxonder de spaanse uitglijder... ;)
peterheijnen3305-11-2026 - Snap alleen niet dat er specifiek voor deze race de regels waren aangescherpt. Ga je de baan af dan moet je positie teruggeven, zoals Max ook zei. En 5 seconden straf is idd de race in principe kado geven aan Charles, zoals Lewis zei. Door de sc liep de race, gelukkig voor Max, anders maar de heren hebben een punt.Fernanda05-11-2026
Loading
















