
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleVolgens de manager van Charles Leclerc, Nicholas Todt, kan de Monegask veel leren van het afgelopen Formule 1-seizoen. Leclerc maakte een moeizaam jaar mee bij Ferrari en wist slechts twee keer op het podium te eindigen, terwijl hij vorig seizoen nog twee keer een race wist te winnen voor het team.
'Voor iemand die het gewend is om zo graag te willen winnen en altijd een stijgende lijn in zijn carrière heeft gezien, is het lastig om met zulke omstandigheden om te gaan', vertelt de zoon van FIA-president Jean Todt tegenover Corriere Della Sera. 'Dit seizoen zal hem heel veel leren, want je groeit in moeilijke omstandigheden het meest. Dit jaar zal voor hem dus aanvoelen als twee leerjaren.'
Volgens Todt zit het in de aard van Leclerc om steeds beter te willen worden in de autosport. 'Zijn kracht is om continu zijn eigen zwaktes te vinden', vertelt hij. 'Als hij pole zou pakken, maar toch een klein foutje maakt, zal hij niet tevreden zijn over zijn prestatie. Er zijn maar weinig mensen die op die manier nadenken.'
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Prachtig verhaal, bedankt voor het delen Dwight! 🙏
peterheijnen3307-11-2026 - Doet hij door morgen de race te winnen.
Supermax-07-11-2026 - Ole, wat een geweldige vent. Ik heb hem een keer ontmoet, zijn samen met familie gaan eten. Dan hoor je fantastische verhalen over historische momenten. Ze hebben hem een keer het podium op getrokken nadat Vettel kampioen was geworden, het weekend dat zijn vader was overleden. De foto daarvan is veelbetekenend. Hij heeft ooit als kleine jongen zijn zinnen gezet op deze job, heeft alles achter zich gelaten en is naar de UK vertrokken, met een prachtige carriere to gevolg. Daar is natuurlijk een bijzonder gedreven persoon voor nodig, met uiteraard het talent voor verschillende disciplines. Hij vertelde mij over het opbouwen van de auto voor elke race, dat onderdelen weken vooruit gestuurd werden, en dat elke keer die auto weer uit elkaar gehaald werd voor de volgende race. Over de hoeveelheid data die ze verzamelden elke keer weer, de speciale netwerk verbindingen van en naar het hoofdkwartier voor iedereen om te analyseren. Het oefenen en perfectioneren van de bandenwissel in de fabriek, waar video analyse exact aangeeft welke handeling het verschil maakte tussen 2.0 en 2.1 seconden. De verhalen waren oneindig. Ben benieuwd wat ie nu gaat doen... hij kon tijdens een weekje vrij thuis na 5 minuten al niet meer stil zitten, en moest een klus om handen hebben...DwightCouples07-11-2026
- Helaas weer een mooi figuur die het team verlaat. Een mooi afscheid is dik verdiend na zo'n lange tijd trouwe dienst, hopelijk kan Max hem een ultiem afscheidskado schenken.
peterheijnen3307-11-2026 - "Hoewel Verstappen dus zeer snel was in de derde vrije training, kan hij geen 51e poleposition bemachtigen." Beste reglement experts, mijn excuses want ik ben het wéér vergeten: als je in Q3 de pole tijd rijdt, maar door gridstraffen niet op pole mag starten, komt de pole dan niet op jouw naam officieel in de boeken te staan?
peterheijnen3307-11-2026 - 😛
peterheijnen3307-11-2026 - Er is er maar één wereldkampioen. Onderscheid moet er zijn.MJAH07-11-2026
- Dan moet het maar gewoon in Las Vegas gebeuren met een nieuwe motor. Vlak trouwens McLaren niet uit.MJAH07-11-2026
- Inmiddels is bevestigd dat Hamilton ook achteraan moet starten vanwege een geheel nieuwe power unit.
MarkHanselman07-11-2026 - *inchident! 😂BellaBenni07-11-2026













