
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleHelmut Marko weet precies hoe alles binnen Red Bull Racing gaat, want hij is eigenlijk altijd nauw betrokken geweest bij de Oostenrijkse renstal. Marko staat bekend als iemand die optimistisch kan zijn, en deze rol maakt hij wederom waar voorafgaand aan de Grand Prix van Oostenrijk. Red Bull komt met een groot updatepakket, en dit kan volgens Marko een halve seconde schelen. Vandaar dat hij Max Verstappen vooraan verwacht tijdens het komende raceweekend.
Red Bull Racing begon het seizoen met een aardige achterstand op de concurrentie, maar beetje bij beetje is het team het gat aan het dichten. Verstappen verwacht veel van zijn team, en hij heeft ook een duidelijke visie op wat er met de auto moet gebeuren. Deze visie volgt Red Bull op, en we zagen daardoor al hoe het team een grote stap maakte in Miami. Als we de verhalen moeten geloven, gaat de stap in Oostenrijk nog veel groter zijn.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Red Bull Racing maakte al flinke stappen in 2026.
Verstappen zal namelijk met een Red Bull rijden die voor het eerst in de 2026-campagne op gewicht is. De RB22 begon het jaar twaalf kilo boven het minimumgewicht, en dat kost flink wat rondetijd. Pierre Waché en zijn team van ontwerpers hebben beetje bij beetje het gewicht eraf kunnen schaven. Dit zou flink wat snelheid moeten opleveren. Marko is heel benieuwd hoe dit allemaal gaat lopen, maar hij ziet Red Bull nog niet als de grote favoriet. "De nieuwe regelgeving plaatst Mercedes duidelijk in de rol van favoriet", zo begint hij bij Kleine Zeitung.
Red Bull kan ineens vijf tienden pakken
Marko ziet echter wel dat niet alles op rolletjes loopt bij Mercedes, en dat zijn de problemen met de motoren. "Dat is ongebruikelijk voor hen", stelt de voormalig adviseur van Red Bull. Volgens Marko kan er op dit moment nog van alles gebeuren in het seizoen. "Updates zijn in dit stadium van de regelgeving zeker effectiever; je kunt in één klap vijf tienden winnen", zo legt hij uit. Dit zagen we bijvoorbeeld ook bij Ferrari in Spanje, waar Lewis Hamilton de race op zijn naam schreef.
Red Bull Racing zal hopen eenzelfde slag te slaan, helemaal omdat de komende race een thuiswedstrijd is. "Red Bull zet voor het eerst een auto in die op de gewichtslimiet zit", zo begint de routinier. "We zitten er zeker weten bij", legt hij uit. Verstappen zal dit ook hopen, zodat hij weer mee kan strijden om de overwinningen. Aan Verstappen zal het in ieder geval niet liggen volgens Marko. "Ik hoop dat Max dan vooraan staat", verklaart hij.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

De verwachtingen van Verstappen zijn nog altijd hooggespannen.
Mercedes moest dus zijn meerdere erkennen in Hamilton en Ferrari in Barcelona, maar Marko denkt toch echt dat de balans weer hetzelfde zal zijn als in de eerste zes races van het seizoen. "Mercedes is de favoriet, maar de rest van het veld is meer dan interessant", legt hij uit. Of Kimi Antonelli en George Russell deze favorietenrol wederom kunnen waarmaken, gaan we zien tijdens de Grand Prix van Oostenrijk komend weekend, waar het overigens bloedheet zal zijn.
Red Bull Racing zal de druk voelen om een grote slag te slaan, want Verstappen is nog geen zekerheidje voor 2027. Dit veroorzaakt wel degelijk zorgen, want de Nederlander is de absolute ster van het team. Hij won al vier wereldkampioenschappen en scoorde meer dan zeventig overwinningen. Vijf van deze overwinningen werden behaald op de Red Bull Ring, en Verstappen zal een poging wagen om er een zesde aan toe te voegen.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- I'm just a lonely boy lonely and blue I'm all alone With nothin' i can do
ZX12R06-11-2026 - Wie van de drie............. Hamilton Russell Norris Tietiediedie tiediediedie tiediediediedie tiediediediedie Wil de echte coereur opstaan.... Waarom blijven ze zitten? Aan Albert Mol zal het niet liggen. Ohw zegt Herman Emink, het moest zijn......wil de echte jankert opstaan. En hup, daar gingen ze alledrie.
Supermax-06-11-2026 - Mooi gesproken van Vasseur. Zet die Toos Eigendunk maar efskes op z'n plek. Spiegeltje spiegel aan de wand, wie ziet de volgende race Leclercs achterkant? Jij nep-goat, jij, die het zelf verkloot.
ZX12R06-11-2026 - Herbert is een gluiperd, glad als een aal en gifig als een slang. Zijn glimlach moet je wantrouwen. Zijn mes is zomaar getrokken en in jouw rug gestoken. Er zijn mooiere beesten op de aardkloot, heel veel mooiere.
ZX12R06-11-2026 - 😂😂
ZX12R06-11-2026 - Een terechte reprimande voor Lewis die de situatie naar zijn hand sprak maar zelf niet zuiver in deze race situatie was. Dit is een wijze aktie van Fred! De diva weet nu waar die staat en geen gluiperige werkwijze moet hanteren!
JeroenAarde06-11-2026 - Riekwijdte Wim, het stinkt wat hij schrijft.
ZX12R06-11-2026 - Hoog Russell, Kijk omhoog Russell anders kom je achterop...,
ZX12R06-11-2026 - 😂
peterheijnen3306-11-2026 - Net als dat ding wat zijn vriendin gebruikt?😜
ZX12R06-11-2026


















