andrea stella mclaren australie vrijdag 2025 Formule 1
Formule 1

McLaren wijst naar Verstappen na sterk optreden: 'Petje af'

andrea stella mclaren australie vrijdag 2025

Oscar Piastri loopt al het hele weekend achter de feiten aan in Canada, maar wist de schade in de kwalificatie optimaal te beperken. Dat geldt niet voor teamgenoot Lando Norris. Piastri deelt zijn verwachtingen voor de race, terwijl ook teambaas Andrea Stella het optreden van zijn coureurs beoordeelt, en alvast waarschuwt dat de overwinning voor McLaren onwaarschijnlijk is.

McLaren is al het hele seizoen dominant. Max Verstappen wist wel twee Grands Prix te winnen, maar constructeurskampioen McLaren heeft inmiddels 197 punten voorsprong op nummer twee Ferrari. In de kwalificaties is het duidelijk spannender, want George Russell is al de zesde coureur met een poleposition voor een sprintrace of een Grand Prix. Piastri was namens McLaren de sterkste coureur op de derde startplek.

Verstappen favoriet?

Piastri wordt er door Viaplay op gewezen dat hij nog niet eerder een race won vanaf de derde startplek, en nu dus de kans heeft om voor een kleine primeur te zorgen. 'Ik ga proberen om hier nu wel in te slagen, maar het wordt wel lastig', luidt het antwoord van de kampioenschapsleider. 'Mercedes is dit weekend snel, en Max ziet ook erg sterk uit. Hij ziet er niet alleen snel uit over één ronde, maar ook in de racesimulatie', zo lijkt hij de Limburger als favoriet aan te wijzen.

'Om eerlijk te zijn, wisten wij niet te overtuigen. In de kwalificatie ging het bij mij veel beter, maar tot de kwalificatie had ik het heel lastig', merkt de Australiër op, die in de drie vrije trainingen nooit voorin terug te vinden was. 'We gaan zien wat we kunnen doen, maar ik denk wel dat het lastig wordt om te winnen.' Een opsteker voor Piastri is echter dat Norris, zijn grootste concurrent, als zevende aan de race moet beginnen.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

oscar piastri vrijdag canada 2025 mclaren
Piastri beperkte de schade knap met een derde startplek.

Stella deelt complimenten uit

Stella vreest dat zijn coureur gelijk heeft, en ziet McLaren ook niet als favoriet in de race. 'Ik denk wel dat je gelijk hebt', reageert Stella op een vraag van Ted Kravitz, die stelt dat Canada altijd een beetje een buitenbeentje op de kalender is. 'We zagen in de eerste vrije training al dat dit geen vlekkeloos weekend zou worden als we kijken naar de prestatie van de auto.' Verstappen zette in die sessie de snelste tijd neer.

McLaren moest vervolgens op zoek naar oplossingen. 'We moesten behoorlijk veel veranderingen doorvoeren om vooral meer grip aan de achterkant van de auto te vinden. Ik denk dat het team en de coureurs dit erg goed gedaan hebben, want in de kwalificatie waren we wel competitief. Met Oscar hebben we het maximale uit ons pakket gehaald. We moeten erkennen dat George Russell en Max Verstappen snel waren. Petje af voor hen', zegt de complimenteuze teambaas.

Norris laat het afweten

Kravitz vraagt Stella ook naar de bijzondere boordradio's richting Norris. De Brit kreeg te horen dat hij op zijn rempunten moest letten, en de juiste lijnen moest rijden. 'Met Lando waren we in Q1 en Q2 nog snel. Vooral met de gebruikte banden vonden we een goed ritme', weet de McLaren-teambaas. Hoewel Stella aangeeft dat Norris in Q1 nog snel was, stond de Brit tijdens de rode vlag slechts twaalfde. Daarna gebruikte hij een tweede set van de nieuwe zachte banden. Het gevolg was dat Norris in Q2 met gebruikte banden reed, waarmee hij opvallend genoeg sneller was dan Piastri met de nieuwe banden.

'In Q3 raakten we dat ritme enigszins kwijt', baalt Stella, die Norris twee keer fouten zag maken in zijn snelle ronden. 'We hebben in de race dan ook wel wat werk te verzetten.' Norris is al het hele weekend de snelste McLaren-coureur, maar sloeg op het beslissende moment dus niet toe. 'Ik moet de data nog goed bestuderen, maar na de eerste set banden leek het wel alsof Lando te hard pushte. Hij probeerde te veel rondetijd te vinden bij het remmen. Als je te laat remt, ondervind je daar de hele bocht nadeel van.'

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

McLaren wijst naar Verstappen na sterk optreden: 'Petje af'
Norris moest zich richten op het rijden van de juiste racelijnen.

Stella legt uit dat dit al langer een aandachtspunt van de Brit is. 'Dit is iets waar we aan werken. We hebben wel wat data, die we moeten bekijken. Voor de race ziet het nu weer totaal anders uit, en daar moeten we ons eerst op richten. Qua race pace moeten we er iets beter voorstaan, maar dit weekend draait vermoedelijk om schadebeperking', zo lijkt hij geen rekening te houden met een overwinning.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws