
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMax Verstappen is bezig aan een sterk weekend in Canada. De Red Bull Racing-kampioen is altijd snel in het Noord-Amerikaanse land, en dat bleek ook nu weer. Hetzelfde kan echter gezegd worden van George Russell. De Mercedes-coureur troefde Verstappen in Q3 af in het gevecht voor de poleposition. Verstappen was echter not amused na een suggestieve vraag in de persconferentie.
In de derde vrije training kwam Verstappen nog drie tienden tekort, maar zoals zo vaak deed hij vanaf het begin van de kwalificatie vooraan mee. In Q1 reed de Limburger nog op de zachte banden, maar in Q2 koos hij voor twee pogingen op een set van de mediumbanden. Helmut Marko kondigde op vrijdag al aan dat de mediumbanden sneller waren dan de zachte banden, en dat was in Q3 ook weer terug te zien.
Verleden tussen Verstappen en Russell
Zoals F1Maximaal.nl in een analyse liet zien, bouwden Verstappen en Mercedes de vrije trainingen al anders op, zodat ze net als Aston Martin met meer mediumbanden richting de kwalificatie gingen. Die andere keuze zorgde ervoor dat Russell en Verstappen in Q3 eerst een banker lap reden op de zachte banden, om daarna naar de mediumbanden te wisselen. Verstappen leek daarmee de poleposition te pakken, maar in de slotseconden ging Russell er nog met de eer vandoor.
Dat betekent dat Russell en Verstappen samen op de eerste startrij staan, net als vorig jaar. Russell en Verstappen hebben inmiddels een verleden opgebouwd. In 2023 ging het in Bakoe voor het eerst mis, toen Russell Verstappen bij de start van de sprintrace torpedeerde. Verstappen confronteerde zijn rivaal na de race met het gat in de sidepod, maar Russell weigerde om zich schuldbewust op te stellen, waarop Verstappen stelde dat hij de volgende keer hetzelfde zou doen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Het begin van de problemen tussen Verstappen en Russell.
In Spanje reed de Nederlander dan ook bewust tegen Russell aan, nadat het in 2024 ook al fout ging. Russell bezorgde Verstappen eerst een gridstraf in Qatar nadat hij de Red Bull Racing-coureur ervan beschuldigde dat hij langzaam reed in een langzame ronde. Het conflict kreeg een gevolg in Abu Dhabi, waar Russell, gewapend met Toto Wolff aan zijn zijde, aangaf dat Verstappen een pestkop was en dat hij het niet langer zou pikken.
Verstappen kritisch op de FIA
Russell kreeg het in Spanje dus weer aan de stok met Verstappen, die inmiddels op elf strafpunten staat. Russell kon het na de kwalificatie niet laten om hier een opmerking over te maken. In de FIA-persconferentie begon gastheer Tom Clarkson ook over de rivaliteit. 'Je hebt nu elf strafpunten, en je staat naast George Russell op de startopstelling', opent de Brit, die geen kans krijgt om zijn vraag af te maken.
'Ik hoef het niet te horen', zo onderbreekt Verstappen de journalist. 'Ik word hier echt pissig van. Jij begon er op donderdag (tijdens de mediadag, red.) ook al over. Het is echt ontzettend kinderachtig. Dat is ook waarom ik liever niet te veel wil zeggen, want dit is ronduit irritant', aldus Verstappen, terwijl Russell flink zit te lachen naast de Nederlander. Het gebeurt vaker dat Verstappen kritiek geeft op een journalist, maar het is zeer ongewoon dat hij zich zo kritisch uitlaat tegenover Clarkson, die als FIA-gastheer vooral verantwoordelijk is om het geheel in goede banen te leiden.
Lees ook

Mark HanselmanHoofdredacteur F1Maximaal.nl
Mark Hanselman is sinds 2023 hoofdredacteur bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Monic. Net zoals zoveel analisten en journalisten hebben, is het beschikken over “a vivid imagination” voor F1 fans een prettige eigenschap … ☺️
MaxMaximaal06-11-2026 - 14/20 pech... en die andere 6x werd ie verrot gereden door zijn teamgenoot. Russell gaat nooit wk worden en dat besef begint in te dalen. Norris zal een eendagsvlieg blijken. Hij had de mazzel met een goede auto precies op het moment dat Mercedes, Ferrari én RB, tegelijkertijd niet thuis gaven.Duckey06-11-2026
- Dit is hoe Max altijd communiceert. Hij mag er dan een f****ck in gooien maar daar komt meteen een referentie achteraan wat de auto wel of niet doet in welk deel van de bocht. Dat is geen zeuren maar feedback geven.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Als je Max hoort miepen over de boardradio, is dat natuurlijk heel anders als andere coureurs dat doen. Max geeft heel specifiek aan waar het probleem ligt, wat ie anders wilt hebben, en vraagt informatie of ze naar een specifiek deel willen kijken. Max scheld niet om het schelden, Max eist de volle 100% van zichzelf, maar ook van zijn team. Volgens mij is het zelfs voor iedere leek wel duidelijk dat Max zo communiceert en zodanig zijn team als zichzelf vooruit wilt helpen. En ja hoor, we zien dat juist die specifieke feedback zijn engineers helpt om de wagen te verbeteren, elk seizoen weer. Hadjar daarintegen gaat behoorlijk tekeer over de boardradio, maar ik hem hem nog niks horen roepen wat zijn engineers helpt. Nu wilt ie een beetje zoals Max klinken, hij heeft alleen nog helemaal niets gepresteerd om zo openlijk zijn engineers af te zeiken. Hadjar heeft het geluk dat Marko is gestopt, want dat had hij onder Marko echt niet moeten flikken, want die had hem publiekelijk op zijn plaats gezet.SennA06-11-2026
- niet vreemd toch hoe Hadjar tegen Ham, opkijkt ! zie wat hij nu voor een karakter en mentaliteit laat zien ? vast aangeboren
wieringa_harm06-11-2026 - Er is zo een uitspraak die wel van toepassing is: if it doesn't kill you it will make you stronger" Max heeft dit mechanisme geperfectioneerd, en gebruikt dit, net als zijn rijstijl, stevig maar met gevoel. En nooit, echt nooit om iemand neer te halen. En zo anders dan........ hoe heet hij ook weer...... in die rode auto met dat zwarte paard
VeeWeetje06-11-2026 - Onzin van Wolf natuurlijk. Kimi heeft die kant nog niet laten zien omdat het niet nodig was, maar als je in een gevecht zit zoals in 21 dan moet je wel zo denken. Misschien heeft hij die mentaliteit ook wel. Alle meervoudige kampioenen hebben die mentaliteit. We zullen het zien wat er bij Kimi naar boven komt als hij echt in een close battle terecht komt en voor ieder punt tot het uiterste moet vechten.Monic Armiento-Hissink06-11-2026
- Communiceren met de pitmuur. Alleen relevante zaken en geen gezeur. Hoe anders dan..., uh..., even nadenken.., jaaa, Lewis Hamilton!
Glenny06-11-2026 - Heerlijk die metaforische volzinnen die je gebruikt om het beschrijven
VeeWeetje06-11-2026 - Supermax... 😂🤣👍
Glenny06-11-2026

















