Norris kritisch over McLaren en zijn wagen: 'Past niet bij mijn rijstijl'

Formule 1
vrijdag, 18 augustus 2023 om 10:26
norris mclaren podium gp hongarije 2023
Lando Norris is nog altijd niet tevreden met zijn MCL60. Het seizoen 2023 begon dramatisch voor McLaren en Norris. De Britse coureur kon slechts hier en daar wat puntjes sprokkelen en kreeg maar geen grip op zijn wagen. Toen kwam echter de Grand Prix van Groot-Brittannië waar een heus updatepakket de renstal hielp. Norris kon sindsdien genieten van enkele podiumplaatsen.
Norris zette twee seizoenen geleden, toen het McLaren voor de wind ging, zijn handtekening onder een contract tot en met 2025. De Brit moet dan ook enorm teleurgesteld geweest zijn toen hij zich begin dit jaar achteraan het veld bevond. Gelukkig voor Norris zag McLaren waar het schoentje knelde en kon de renstal vanaf Silverstone meestrijden om een plaatsje in de top drie. Twee opeenvolgende podiumplekken (in Silverstone en Hongarije) waren het resultaat. Maar toch lijkt Norris nog niet volledig tevreden met de vernieuwde MCL60, zo meldt hij bij Motorsport.com. 'De wagen past niet bij mijn rijstijl. Ik wil met een minimumsnelheid in een U-vorm de bocht door kunnen, maar dat is het laatste wat ik met deze wagen kan doen. Ik moet de auto in een V-vorm door de bocht heen loodsen en daar hou ik niet echt van. Daar ben ik nooit fan van geweest', zei hij eerlijk.
En ook over de tekortkomingen van zijn bolide is de 23-jarige coureur recht voor zijn raap. 'De auto remt enkel goed in een rechte lijn en op het rechte stuk missen we heel wat snelheid.' En ook in de langzamere bochten loopt het niet even vlot merkt de Brit op. 'We zijn de langzaamste op dat gebied en kunnen dat probleem nog steeds niet oplossen. Er zijn dus verschillende factoren waardoor we niet altijd even competitief kunnen zijn', vatte Norris samen.

Norris eerlijk over zijn team de afgelopen jaren: 'Dat was vrij slecht'

Succes op de baan gaat in de Formule 1 hand in hand met ontwikkelingen daarbuiten. De komende maanden zal er nieuw personeel binnenstromen in Woking en ook de infrastructuur van het team wordt verbeterd. Dat ziet Norris graag gebeuren. 'Daar kijk ik enorm naar uit,' zei de Brit tegen Speedcafe.com. 'De afgelopen seizoenen was dat vrij slecht. Onze faciliteiten zien er fantastisch uit, maar het is niets in vergelijking met de andere teams. Het gaat van kleine zaken, tot de windtunnel en onze simulators.' Op allerlei vlakken zit er nu dus vooruitgang en vernieuwing aan te komen voor de Papayas en dat motiveert Norris wel. 'Ik haal mijn motivatie uit mijn liefde voor wat ik doe. Ik geniet al van racen sinds ik een klein jongetje was. Het is mijn doel om in de Formule 1 te blijven.'
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading