Lando Norris is voorzichtig tevreden over de vrijdag van de Grand Prix van Emilia-Romagna. McLaren leek een flinke voorsprong te hebben, maar Norris denkt dat dat een vertekend beeld is. Hij verwacht dat Red Bull Racing en Mercedes in de buurt zullen komen zodra ze het volledige vermogen gebruiken.
McLaren is het hele seizoen al sneller dan de rest en ook in Imola lijkt dat niet anders. In de tweede vrije trainingen hadden Oscar Piastri en Lando Norris een voorsprong van twee tienden op Pierre Gasly, die de training op de derde plaats wist te eindigen. Het gat naar de rest van de top tien is nog groter. George Russell staat op P4 en stond vier tienden achter Piastri. McLaren is dus opnieuw in het voordeel.
Norris eindigde beide trainingen op de tweede plaats, vlak achter teamgenoot Piastri. 'Ik denk dat ik best tevreden ben', zegt Norris voorzichtig in een interview met Formula1.com. 'Het is een moeilijk circuit om in het ritme te komen. Het is gewoon heel snel. Dit is een circuit waar alles draait om timing en je moet alles perfect krijgen, wat niet makkelijk is met de snelheden die wij rijden.' Ondanks het feit dat het een lastig circuit is, is Norris positief.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Hij geeft aan dat McLaren op de vrijdag al wat verbeteringen heeft aangebracht. 'Hopelijk komen daar op zaterdag nog wat verbeteringen bij', aldus Norris. Het verschil met zijn teamgenoot is minder dan een tiende. De interviewer geeft aan dat als hij zijn ronde net iets netter maakt, dat hij er dan voor kan zitten. Norris bekijkt het zelf iets minder positief: 'Ik bedoel, ik weet zeker dat hij ook dingen gaat vinden.'
Voordeel van McLaren niet zo groot
De voorsprong van McLaren was in de tweede vrije training groot, maar Norris denkt niet dat dat zo zal blijven. 'In VT2 zien we er altijd goed uit', legt hij uit. 'We zien er altijd veel beter uit dan iedereen en dan komen we bij de kwalificatie en dan zitten ze erbij. Dus ik denk niet dat we op een comfortabele plek zitten. We hebben nog werk te doen.'
Norris noemt als eerste een verrassende concurrent. 'Alpine was snel, dat zijn ze hier altijd geweest', vertelt hij. Daarnaast zijn er nog twee teams die niet onderschat mogen worden. 'Ik weet zeker dat Red Bull en Mercedes bij ons in de buurt zullen komen, alleen door al hun vermogen te gebruiken.' Red Bull en Mercedes gebruiken op de vrijdag nog niet hun volledige vermogen, waardoor het altijd een verrassing is hoe snel die teams nou echt zijn.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Langer project
Norris stond vandaag niet alleen in de trainingen achter zijn teamgenoot, ook in het kampioenschap staat hij achter Piastri. De Australiër weet ieder weekend te presteren, terwijl Norris toch flink last lijkt te hebben van de druk. De Brit gaf al eerder aan dat hij zich niet meer comfortabel in de auto voelde, maar lijkt dit nu langzaam terug te vinden.
Achter de schermen werkt Norris hard aan zichzelf om zich zelfverzekerder te voelen en de auto beter te begrijpen. De interviewer vraagt of hij daar al vooruitgang mee heeft geboekt. 'Moeilijk te zeggen', geeft Norris eerlijk toe. 'Het is een langer project. Het is niet zo makkelijk als gewoon in één dag dingen vinden. Het duurt langer dan dat, dus we zijn nog aan het werk.'
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties