pirelli bandentest ferrari charles leclerc fiorano Formule 1
Formule 1

Pirelli enthousiast over 2026-regenbanden: 'We kunnen volgend jaar een verbeterd product bieden'

pirelli bandentest ferrari charles leclerc fiorano

In 2026 zal de nieuwe regelgeving van de Formule 1 ingaan. Niet enkel de auto en de power unit zullen er anders uit zien, maar ook met de banden wordt in de aanloop naar 2026 geëxperimenteerd. Afgelopen week mocht Charles Leclerc een bandentest afwerken voor Pirelli, op het circuit van Fiorano.

Pirelli noemt het op haar website zelf de laatste ontwikkelingstest voor de intermediates en wet weather-banden voor 2026. De engineers van Pirelli vergelijken tijdens dergelijke testen verschillende prototypen van banden, uiteraard met het doel ze in 2026 te kunnen gebruiken. Dit doet Pirelli in samenwerking met het team van Ferrari, dat Leclerc en zijn SF-25 inzetten voor deze test. Er wordt onder andere aandachtig gekeken naar de constructie van de band en de rubbersamenstelling.

De weergoden kunnen Pirelli niet altijd goedgezind zijn, wat in deze situatie regen had betekend, maar daar heeft de bandenproducent uiteraard een oplossing voor. Het circuit van Fiorano werd voor de bandentest kunstmatig besproeid. Voor het besproeien werd gebruik gemaakt van een speciaal irrigatiesysteem dat aanwezig is op het circuit van Fiorano, dat overigens een privécircuit is van Ferrari dat dient voor test- en ontwikkelingsdoeleinden.

De regenbandentests zijn officieel afgerond

De SF-25 van Leclerc was uiteraard niet van hetzelfde formaat als de daadwerkelijke 2025-auto. De bolide werd aangepast om te voldoen aan de afmetingen voor de 2026-banden. De Monegask werd flink aan het werk gezet, want hij heeft 110 ronden gereden op Fiorano, dat 3,021 kilometer lang is. De snelste tijd die de coureur wist neer te zetten op de 2026-testvariant van de slicks was 0:52,210 en op de intermediates was de snelste ronde 1:06,180.

De tekst gaat verder onder de afbeeldingen.

Pirelli enthousiast over 2026-regenbanden: 'We kunnen volgend jaar een verbeterd product bieden'
Pirelli test de intermediates en full wets voor 2026.
Pirelli enthousiast over 2026-regenbanden: 'We kunnen volgend jaar een verbeterd product bieden'
Leclerc werk bandentest af voor Pirelli.
Pirelli enthousiast over 2026-regenbanden: 'We kunnen volgend jaar een verbeterd product bieden'
Leclerc test de regenbanden voor 2026.
Pirelli enthousiast over 2026-regenbanden: 'We kunnen volgend jaar een verbeterd product bieden'
Leclerc rijdt een test voor Pirelli op Fiorano, Ferrari's privécircuit.

Mario Isola, de directeur van de motorsportafdeling van Pirelli, is Ferrari erg dankbaar voor de ondersteuning en de inzet van Leclerc. Hij stelt dat de bandenfabrikant veel gehad heeft aan de afgewerkte tests. ‘Deze twee testdagen waren erg nuttig en stelden ons in staat om het ontwikkelingswerk op het circuit af te ronden voor de intermediates en full wet-banden van volgend jaar’, stelt de Italiaan. ‘Nu gaan we alle gegevens zorgvuldig analyseren en de definitieve oplossingen uitwerken’, vervolgt hij, met de blik op 2026.

Isola is enthousiast over 2026-banden in vergelijking met 2025-banden

De Italiaan geeft toe dat Pirelli vaak moeite heeft met het ontwikkelen van goede banden voor natte races. ‘Het is nooit gemakkelijk om te werken aan de ontwikkeling van regenbanden, omdat het moeilijk is om de omstandigheden op het circuit consequent na te bootsen en ook de temperatuur speelt een belangrijke rol’, vertelt hij. ‘Dat is dit jaar nog meer het geval, omdat de testauto's natuurlijk niet volledig de belasting en het gedrag kunnen nabootsen dat verwacht wordt van de auto's die gebouwd zijn volgens de nieuwe reglementen voor 2026’, stelt hij dat de uitdagingen ditmaal nog groter waren.

Isola is tevreden met wat Pirelli heeft kunnen leren van twee dagen op het privécircuit van het team uit Maranello. ‘We moesten het beste maken van de situatie en ik denk dat we een aantal interessante resultaten hebben behaald, waarmee we volgend jaar de teams een verbeterd product kunnen bieden’, vertelt hij optimistisch. ‘Zowel wat betreft de prestaties als het werkvenster’, zegt Isola, die hierbij specifiek spreekt over een vergelijking met de regenbanden van 2025. De testsessies voor 2026 zijn overigens in volle gang, want de eerstvolgende zal plaatsvinden op Silverstone in de week na de Grand Prix van Groot-Brittannië.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws