Fernando Alonso nadert zijn 45e verjaardag, maar van stoppen lijkt voorlopig nog geen sprake. De Spanjaard gaf aan dat zijn afscheid niet afhangt van resultaten, maar van het plezier dat hij nog uit het racen haalt. Er komt volgens de analisten dan ook geen afscheid van de Spanjaard op korte termijn. Bij
Ziggo Sport Race Café werd de uitspraak uitgebreid besproken. Volgens de analisten is de tweevoudig wereldkampioen nog altijd veel te gedreven om nu al aan een afscheid te denken. Bovendien was er dit weekend nog een bijzonder moment, want zoon Leonard was voor het eerst aanwezig tijdens een Formule 1-weekend op de plek waar zijn vader voor het eerst een Grand Prix won. De cirkel is daarmee mooi rond.
Er komt nog geen afscheid van Alonso
Jack Plooij gelooft dan ook niet dat Alonso binnenkort afscheid neemt. “Dat is toch goed? En zo staat hij er ook in”, is zijn reactie op de uitspraak van de Spanjaard. “Ik loop zo naar dat bord achter ons en dan ga ik even een verrassing opschrijven. Hij blijft rijden.” Volgens de verslaggever past die instelling perfect bij de
Aston Martin-coureur, die inmiddels al een kwart eeuw in de Formule 1 rijdt en er dus nog niet weg te slaan lijkt.
Coureur Nina Gademan probeert de motivatie te doorgronden. “Ik denk dat er verschil zit tussen achteraan rijden omdat de auto slecht is of zoals George, omdat je teamgenootje beter is. Ik denk dat daar een groot verschil in zit”, stelt ze. “Als iemand je inmaakt en het daardoor minder goed gaat, dan heb je dan zoiets van: Er moet meer pit in. Waar hij voor racet, is om te racen. Dat racen heeft hij niet, want tegen welke auto racet hij?”
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Alonso trekt nog altijd horden aan fans naar Grands Prix als die in Barcelona.
Olav Mol kon het niet laten daar een knipoog aan toe te voegen. “Ik denk dat als hij aan het eind van de maand op zijn bankrekening kijkt, dat hij denkt:
Best leuk dat racen voor Aston Martin.” Gademan haakte daar lachend op in en suggereerde dat Alonso misschien nog wel even doorgaat, en grapte dat hij misschien nog even doorspaart tot zijn zoon ook de Formule 1 in kan.
Presentator Chris Zegers vroeg vervolgens of de geboorte van baby Alonso invloed zou kunnen hebben op het moment waarop hij afscheid neemt van de Formule 1. Daar waren de analisten opvallend eensgezind over. “Nee”, reageerde Mol resoluut. Volgens Mol is Alonso simpelweg nog altijd een pure racer. Plooij was nog stelliger en benadrukt nogmaals wat hij eerder ook al aangaf: “Er komt geen afscheid.”
Aston Martin is nog niet volledig kansloos
Mol ziet bovendien voldoende redenen om optimistisch te blijven over de toekomst van Aston Martin, zeker nu Adrian Newey steeds meer invloed krijgt op de ontwikkeling van de auto. “Een te pure racer. Dit helpt natuurlijk, hè? Twee seconden inhalen is niet zomaar wat. Het is van heel slecht naar minder slecht, een relatief makkelijke stap. Het wordt later moeilijker”, weet hij. “Maar als je weet dat in de fabriek het geld en de input geen probleem zijn… Volgens mij stonden ze vorig jaar nog met twee auto’s in de top tien”, zegt Mol.