Isack Hadjar is ontevreden. De Fransman kwam in Hongarije in de belangrijke tweede vrije training tot de zesde tijd. Zijn achterstand op de Ferrari's? Ruim een seconde. Hoewel de teamgenoot van Max Verstappen ook lichtpuntjes ziet, noemt hij de openingsdag van het weekend in Boedapest de lastigste vrijdag van het jaar tot nu toe. Ferrari leek het enige team te zijn dat het niet lastig had met het oververhitten van de banden en met de harde windvlagen. Alle andere teams waren zoekende naar een redelijke balans. Dat gold dus ook voor
Red Bull Racing. "Dit was de zwaarste vrijdag van het seizoen tot nu toe", geeft Hadjar meteen aan in gesprek met journalist Jon Noble. "De omstandigheden zijn heel erg verraderlijk."
Red Bull raakt de weg kwijt
Hadjar doelt daarbij met name op de wind. De coureurs hadden tegenwind bij de eerste bocht, maar dat zorgde uiteraard ook voor flinke rugwind in andere bochten, waaronder het grootste deel van de middensector en de laatste bocht, waar Franco Colapinto zijn Alpine in de bandenstapel blokkeerde. De sessies werden gekenmerkt door veel blokkerende wielen. "Het circuit is ook erg hobbelig, dus het is lastig voor de banden en voor de remmen", zo legt Hadjar uit waarom veel coureurs rechtdoor schoten in verschillende bochten.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Colapinto zorgde voor een norse blik bij Flavio Briatore.
Red Bull opende de dag nog sterk met beide coureurs in de top vier. De Oostenrijkse renstal leek op dat moment de grootste uitdager van Ferrari te zijn, maar in de tweede vrije training werd de pikorde van de achtervolgende teams opgeschud. "We hebben een stap achteruitgezet met het gevoel van de auto. Ik denk dat we in de eerste vrije training een betere auto hadden over het geheel bekeken."
Het positieve is dat Red Bull na de matige tweede training dus wel een idee heeft van de juiste richting om op zaterdag te verkennen. Hadjar voegt daar nog een positief punt aan toe. "De snelheid in de long runs zag er vrij goed uit, maar over één ronde komen we nog tekort." Sinds de upgrade in Oostenrijk is Red Bull telkens sterker geweest in de races dan in de kwalificaties. Een matig kwalificatieresultaat hoeft dus niet het einde van het weekend te betekenen.
Tegenwind
Hadjar legt uit dat het vinden van de juiste afstelling dit weekend lastig is. "Bij alles wat we doen, moeten we ook aan de wind denken. Als het harder gaat waaien, zet je niet zomaar een stap vooruit door iets aan de auto te veranderen", zegt de jongeling op basis van zijn ervaringen uit de tweede vrije training. "We moeten dus naar de omstandigheden kijken. We hebben wel een paar ideeën. Als we deze harde windvlagen houden, wordt het wel erg lastig", zo doelt hij niet alleen op Red Bull, maar op alle teams.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Hadjar gaat richting de chicane in de middensector.
Voor de start van het weekend liet Hadjar nog weten dat het circuit in Hongarije kansen biedt voor Red Bull. Eerder zei hij dit ook voor de races in Monaco en Oostenrijk, waar met name Verstappen competitief was. Op basis van de eerste vrije training lijken er wel aanknopingspunten te zijn, maar de omstandigheden blijven ook in de rest van het weekend vermoedelijk lastig. De temperaturen stijgen daarnaast flink op zaterdag en vooral zondag. Dat werkt doorgaans in het nadeel van Ferrari.