De wedstrijdleiding zal strenger optreden bij incidenten in de openingsronden van een Grand Prix dan voorheen, meldt motorsport.com. Daarnaast zal er ook scherper worden gelet op onverwachte stuurbewegingen in de remzones of bij inhaalmanoeuvres.
De beslissing is genomen na constant terugkerende discussies over de striktheid van de FIA in dergelijke situaties. 'We hebben het gevoel dat we het 'laat maar racen' principe een beetje achter ons moeten laten', verklaart Michael Masi, racedirecteur van de FIA. 'Zeker met betrekking tot incidenten in de eerste ronde. Ze zullen wel nog steeds anders beoordeeld worden dan incidenten die later in de race plaatsvinden.'
De beslissing is genomen na directe feedback van verschillende coureurs en teams. 'Die willen allemaal dat we er strenger op gaan zijn. Niet al te veel, gewoon een beetje.' Tijdens de rijdersbriefing afgelopen vrijdag liet Masi video's zien van acties die voorheen onbestraft bleven, maar nu wel tot een straf kunnen leiden. Hierdoor hebben de coureurs een beeld van wat de nieuwe grenzen zijn.
Niet van toepassing op eerste bocht
Incidenten die plaatsvinden in de eerste bocht van een race zullen wel even licht bestraft worden als voorheen. 'Als je zo'n grote groep auto's bij elkaar hebt is het moeilijk om aan te wijzen wie schuldig is bij een incident', legt Masi uit. 'Maar als er twee auto's bij elkaar rijden en één daarvan is duidelijk de schuldige, dan zullen we waarschijnlijk harder optreden dan voorheen.'
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties