
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleAndrew Green, de technisch directeur van Racing Point, heeft verklapt dat de FIA langsgekomen is in de fabriek om de geldigheid van de RP20 te controleren. De Britse renstal is zonder problemen door deze check heen gekomen.
Green merkte tegenover Motorsport op dat hij alle ophef om het ontwerp niet begrijpt. Concurrenten van Racing Point hebben aangegeven te willen protesteren tegen het 2020-ontwerp van het team. Het ontwerp zou te veel op de Mercedes W10 lijken (de Mercedes-bolide van vorig jaar, red.).
'We hebben het er bij de lancering van de bolide met de FIA over gehad. Zij zijn naar de fabriek gekomen om te kijken naar wat we gedaan hebben. Ze hebben de RP20 grondig gecheckt', merkt de Britse directeur op. De renstal uit Silverstone presenteerde dus zonder twijfel de nieuwe auto.
FIA gaat grondig te werk
Volgens Green is de FIA grondig te werk gegaan tijdens het onderzoek. Niet alleen de RP20 is onderzocht, de tekeningen van de W10 zijn geanalyseerd door werknemers van het motorsportorgaan: 'Ze hebben zelfs naar de data van het ontwerp van de Mercedes-auto van vorig jaar gekeken.'
De conclusie die ook Green trekt is dat de auto's wel op elkaar lijken, maar dat er technisch gezien genoeg verschillen zijn tussen de twee ontwerpen om als 'legaal' bestempeld te worden. (Foto: Racing Point F1)
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Was het niet Norris die in een regenrace als nr 1 mocht starten een aantal jaar geleden en alsnog werd ingehaald door de nr 17 op de grid?😏
Tiras08-11-2026 - MaxMaximaal... 😂🤣👍
Glenny08-11-2026 - Glenny, niet zo bescheiden, voor mij ben jij de evenknie van Sigmund …
MaxMaximaal08-11-2026 - @BellaBenni grazie 1000 voor de update Een minuscuul pleistertje op een gapende hoofdwond. Wie durft nu nog vol te houden dat de wedstrijdleiding, alle stewards en Benni Salami allemaal Max Verstappen proberen te benadelen. Ik hoop zo dat de regen alle wagens van Verstappens directe concurrenten massaal van de grid zal spoelen. Op die van Max na dan …
MaxMaximaal08-11-2026 - 👏🏻👏🏻👏🏻🤣🤪
MaxMaximaal08-11-2026 - @VeeWeetje, I’m with you … 🍾🥂 🎹 🎼 🎶🎵🎶🎶🎵🎵🎶🎶🎶🎶 Oranje onder, oranje onder, Norris is een …
MaxMaximaal08-11-2026 - 🤩 👏🏻👏🏻👏🏻
MaxMaximaal08-11-2026 - Het zelfvertrouwen van Norris groeit m weer eens boven de helm uit. Regen, Norris en/of Mclarens strategie gaan nu eenmaal moeizaam samen door een bocht.
ZX12R08-11-2026 - Hamilton Was....,😂🤣
ZX12R08-11-2026 - Mijn gok??? Een computerprogramma, wat aan de hand van allerlei sensoren de timing regelt van het, meer of minder, slippen van de koppeling bij het terugschakelen ( opschakelen kan ook tricky zijn met een kleine 1000PK -volgas-niks-volgas) Het computerprogramma leert van elke actie die de coureur uitvoert, en maakt de marges steeds kleiner. Tot zover zou het kunnen werken. Maar de auto bepaalt het moment aan de hand van GPS, het aantal signalen van de sateliet bepaalt de nauwkeurigheid. ( als ik het me goed herinner heb je vier satellieten nodig om een plaatsbepaling van 30 x 30m) te kunnen maken) Nu is dit natuurlijk bij lange na niet nauwkeurig genoeg, dus gebruiken ze bij dit soort systemen 64 satellieten. (correct me if I'm wrong) Vergelijkbaar met de militaire systemen met slimme bommen en drones. Maar ja, helaas missen die zelfs wel eens een metertje, omdat de bitcount niet klopt. Onderaan de streep, wil je racen met een auto, die bij gelijke input, dezelfde output geeft. Dan loopt het als een Zwitsers horloge ( ook van P21 naar P1)
VeeWeetje08-11-2026














