Red Bull belooft grote upgrades en laat zich in de kaarten kijken met ADUO-systeem

Formule 1
dinsdag, 31 maart 2026 om 11:22
max-verstappen-red-bull-racing-rb22-china-12-1-laurent-mekies
Laurent Mekies maakt er geen geheim van dat hij niet blij is met de huidige positie van Red Bull Racing. De nummer zes in het constructeurskampioenschap mag heel blij zijn met de lege aprilmaand. De teambaas van Max Verstappen verwacht dat zijn team in Miami een 'hele grote stap vooruit' kan zetten. Daarnaast krijgt Red Bull zeer spoedig een motorupgrade.
Red Bull leek in de wintertests en in Melbourne redelijk van start te gaan in 2026, maar twee raceweekenden later lijkt dat goede gevoel tot een ver verleden te behoren. "We moeten hieraan gaan werken", geeft Mekies dan ook aan in een persmoment met de schrijvende pers. "Het ging in Japan wel iets beter dan in China, vooral in de race. Dat was moeilijk om te zien omdat we ver achter de koplopers reden en niemand is geĆÆnteresseerd in de teams die op grote achterstand rijden", zo laat Mekies zijn winnaarsmentaliteit doorschemeren.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
start-grand-prix-japan-oscar-piastri-lando-norris-kimi-antonelli-george-russell-charles-leclerc-lewis-hamilton-max-verstappen-mclaren-ferrari-mercedes-red-bull-racing-12
Red Bull zit in het middenveld.

Gat niet veel groter geworden?

Mekies denkt dat de achterstand van Red Bull ook groter lijkt doordat McLaren een flinke stap vooruit heeft gezet. De constructeurskampioen was in Australiƫ nog wat langzamer dan Red Bull, maar was in Suzuka al het tweede team in de pikorde. Mekies richt zich dan ook vooral op Mercedes en Ferrari als stabiele factoren. "Het gat is nog steeds een seconde naar de koplopers en een halve seconde naar de beste Ferrari. Dat is waar we staan."
Vanwege het wegvallen van de races in Bahrein en Saoedi-Arabiƫ hebben de teams ruim een maand tot de volgende race. Voor teams als Red Bull, Williams en Aston Martin komt die onderbreking goed uit. "Ik heb er vertrouwen in dat we de pauze kunnen gebruiken om een hele grote stap vooruit te zetten", laat Mekies optekenen. "We moeten de tijd nemen om diep in de data te duiken." De balans van de Red Bull is duidelijk nog niet goed en er zijn dus ook verbeteringen mogelijk zonder nieuwe onderdelen te introduceren.
Red Bull kan deze periode ook gebruiken om weer aan de correlatie te werken. "We moeten ook de data gebruiken om de data van het circuit weer te verwerken in de windtunnel en de simulator en te spelen met de gevoeligheden. Dat kunnen we allemaal doen zonder te racen. Betekent dit dat we naar Miami gaan en dan als een groot wonder alles opgelost hebben? Nee", zo maakt hij duidelijk dat hopen op een overwinning voorlopig zinloos is.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
red bull racing max verstappen miami gp 2025 zondag 12
Gaat het in Miami beter voor Red Bull?

Terugkeer naar de top in twee stappen

"Nogmaals, ik heb er wel vertrouwen in dat het team de problemen tot op de bodem zal uitvogelen en in Miami al verbeteringen kan introduceren. Ik verwacht dat je dit gaat zien", herhaalt de teamvaas van Max Verstappen en Isack Hadjar. "Alleen het circuit en de rondetijden kunnen ons dan een indicatie geven of we in de juiste richting gaan. Ik denk niet dat we een wonder moeten verwachten waarbij we het gat volledig dichten, want het gat is substantieel."
Mekies zet in op een tweestapsraket. "We willen wel graag zien dat we een auto hebben waar de coureurs mee kunnen pushen. Als we kunnen pushen, komt de rest op de ontwikkeling aan in de rest van het seizoen." Vrij vertaald denkt Mekies dat het team met het huidige pakket aan de slag moet gaan om een betere balans te vinden. Daarmee kan een eerste stap gezet worden. Zodra die balans beter is, moet de auto ook meer downforce krijgen om die tweede stap te kunnen zetten.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-rb22-red-bull-racing-2026-zondag-japan-race-3
De RB22 houdt niet van doordraaiers.

FIA bepaalt motorupgrades

Het gaat grotendeels over het chassis van Red Bull, maar Mekies legt uit dat zijn renstal op alle punten moet verbeteren. "Wij denken niet dat er ƩƩn gebied is waar we tekortkomen. Het is verdeeld over alle gebieden. Het zit in het chassis en in de krachtbron, dus overal", deelt de teambaas uit Tours. "Het is lastig in te schatten hoe die cijfers te vergelijken zijn met de concurrentie, vooral nu het om energiemanagement gaat."
Die berekeningen zijn wel cruciaal, want de FIA bepaalt aan de hand van het ADUO-systeem welke motorleveranciers upgrades mogen doorvoeren. "We denken wel dat Mercedes duidelijk een voorsprong heeft. Aangezien zij een duidelijke voorsprong hebben, verwachten wij dat we in de groep met motorleveranciers zitten die een upgrade krijgen volgens het ADUO-systeem", bevestigt Mekies.
Als Red Bull na de Grand Prix van Miami te horen krijgt van de FIA dat ze recht hebben op een upgrade, mag deze upgrade overigens pas veel later geïntroduceerd worden, bij de elfde Grand Prix. Als de FIA beoordeelt dat Red Bulls achterstand tussen de twee en vier procent zit, krijgt Red Bull één upgrade. Als de achterstand meer dan vier procent bedraagt, mag een leverancier twee upgrades introduceren.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
nikolas-tombazis-fia-2025-12
Nikolas Tombazis is de hoofdverantwoordelijke bij de FIA.
Mekies krijgt dan ook de vraag of hij ƩƩn of twee upgrades verwacht. "Je pusht nu wat te ver door!" lacht Mekies, die deze informatie duidelijk niet wil vrijgeven. "Maar als jij informatie hebt over de verschillen, dan hoor ik het graag. Die kunnen wij in onze cijfers verwerken!" zo verduidelijkt hij dat het ook enige discussies met de FIA vereist. De verwachting is dat Red Bull ƩƩn upgrade krijgt en Ferrari mogelijk naast een upgrade zal grijpen.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading