Red Bull meet Perez nieuw stoeltje aan en plaatst sensoren in airbox Formule 1
Formule 1

Red Bull meet Perez nieuw stoeltje aan en plaatst sensoren in airbox

Red Bull meet Perez nieuw stoeltje aan en plaatst sensoren in airbox

Sam Collins, technische analist voor Formula 1, heeft vrijgegeven dat Red Bull Racing op Spanje op diverse vlakken veranderingen aan het doorvoeren is. Zo weet de Brit dat Sergio Perez' RB16B lichte veranderingen aan het ondergaan is terwijl de Oostenrijkse renstal ook naar de motor lijkt te kijken. Collins licht toe wat hem opgevallen is.

'Toen ik de pitstraat uitliep, zag ik dat Perez een nieuw stoeltje uitprobeert in de Red Bull. Er leek niet heel veel veranderd te zijn aan het stoeltje, maar het weergeeft wel dat Red Bull vrij intensief aan het testen is', zo opent de technische correspondent in de Weekend Warm-Up! voorafgaand aan de Grand Prix van Spanje van 2021.

Maar daar laat Red Bull het voor het aankomende weekend niet bij. Het is Collins ook opgevallen dat er zich sensoren in de airbox, de luchtinlaat boven het hoofd van de Formule 1-coureurs: 'Ze doen wat areo-tests en hebben sensoren geplaatst in de airbox, wat doorgaans een indicatie is dat er ontwikkeld wordt op het gebied van de krachtbron.'

'Maar dat mag dit jaar niet, dus wat er aan de bovenkant van die Red Bull precies gebeurt, dat weet ik niet, maar ze zijn naarstig op zoek naar prestatieverbeteringen', vervolgt Collins. Omdat de motorreglementen stilliggen voor 2021 is het dus niet mogelijk om wijzigingen door te voeren aan de motor. Daarom tast de expert vooralsnog in het duister omtrent wat Red Bull precies aan het uitspoken is.

'Mercedes-motor alleen vol open beter dan Honda' 

Ook heeft Collins wat opgevangen met betrekking tot de Mercedes-motor en de Honda-krachtbron. Honda heeft hard doorgewerkt gedurende de winterstop om Mercedes bij te halen en heeft dit min of meer gedaan. Collins: 'Dat Mercedes de sterkste motor heeft, is geen schok, ze leiden immers het kampioenschap. Maar Mercedes heeft alleen meer vermogen dan Red Bull wanneer ze alles vol open gooien.'

'Als ze de MGU-K dus volop gebruiken, hebben ze een voordeel. Op de motor zelf dus niet en ook niet op de stand waarin ze de krachtbron gebruiken in het weekend. Alleen als ze de motor vol open gooien zijn ze beter dan Honda. Daarna komt Ferrari en op de laatste plaats Renault', concludeert Collins.

Collins en Buxton voorafgaand aan de Spaanse Grand Prix

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws