Verslag VT1 | Verstappen op P3 na chaotische eerste sessie in Imola Formule 1
Formule 1

Verslag VT1 | Verstappen op P3 na chaotische eerste sessie in Imola

Verslag VT1 | Verstappen op P3 na chaotische eerste sessie in Imola

De eerste vrije training van de Grand Prix van Emilia Romagna zit er inmiddels weer op en er is veel gebeurd. Aan het begin van de training schoten de coureurs het circuit op om veel data te verzamelen voor de aankomende Grand Prix. Binnen tien minuten was de eerste spin van de sessie een feit met dank aan Nikita Mazepin, maar spoedig bleek dat niet alleen de Rus moeite had met het technische Imola.

Terwijl de nummer één-positie afgewisseld werd tussen Lewis Hamilton, Valtteri Bottas, Carlos Sainz, Pierre Gasly en Max Verstappen, viel op dat veel coureurs serieuze problemen hadden met het circuit. Zo zagen we onder meer Yuki Tsunoda en Verstappen die een uitstapje maakten door de grindbak, beide heren kwamen er zonder schade vanaf, maar het is typerend voor het weekend dan we gaan ervaren - precisie en focus zijn cruciaal voor het op het circuit houden van de bolides.

Red Bull, Mercedes, AlphaTauri en Ferrari

Eigenlijk waren er vier teams die sterk oogden gedurende de eerste sessie. Red Bull kwam, zoals verwacht, goed uit de verf in ronde twee van het wereldkampioenschap, terwijl Mercedes vanaf het begin van de sessie eigenlijk ook aan de toptijden van de sessie kwam. De eerste Grand Prix van het jaar beloofde een spannende strijd tussen de twee renstallen en naar aanleiding van de eerste vrije training zal dit in Italië ook het geval zijn.

Carlos Sainz, die voor Ferrari verreweg de meeste ronden van dat team op zijn naam zette, oogde de eerste sessie ook erg sterk. De Spanjaard klokte lang de snelste tijd van de sessie, om deze uiteindelijk toch uit handen te moeten geven aan het Mercedes-paar. Aan het einde van de sessie zette Charles Leclerc ook aan, op de zachtste compound, en werd duidelijk dat Ferrari prestatie heeft gevonden voor aankomende race. P4 voor de Monegask, P6 voor de nieuwkomer. Een strak resultaat voor Ferrari dus.

Een andere opvallende coureur is Pierre Gasly, die zich vroeg in de sessie al bij de top vijf mengde en zelfs even de snelste tijd vasthield. De Fransman test voor AlphaTauri vaak op Imola en met de sterke, hoge rake lijkt het alsof het Italiaanse team het dit weekend goed gaat doen. Naast de schuiver van Tsunoda aan het begin hebben we van zijn Japanse teamgenoot gedurende de ochtendsessie weinig gezien, maar Gasly eindigde de ochtendtraining op een strakke P5.

Perez en Ocon

Dan nog een momentje van Sergio Perez en Esteban Ocon. Tegen het einde van de sessie veroorzaakten de Mexicaan en de Fransman een rode vlag. Wegens technische problemen voor de regie in Italië is er slechts één camerabeeld beschikbaar van het voorval en daaruit lijkt het alsof Perez een spontane klapband ervoer. Tientallen meters verder stond Ocon in de muur, het zou kunnen zijn dat hij wat vuil van de RB16B opgepikt heeft of dat de coureurs een touché kenden. Voorlopig blijft nog onduidelijk wat er precies gebeurd is.

Verstappen op P3

Op de valreep was het de Limburger die snelle tijden neerzette en lang op de snelste tijd af leek te stevenen. Uiteindelijk wisten Bottas en Hamilton de Red Bull echter te snel af te zijn, waarna Verstappen genoegen moest nemen met een derde plaats. Wel wist hij zijn laatste snelle ronde, waarin de eerste sector een verbetering was, niet af te maken wegens een gele vlag. Derhalve valt er meer te verwachten van de Limburger.

Mocht de ochtendtraining van Mazepin nog niet teleurstellend genoeg zijn met een P18, tegen het einde van de sessie spinde de Rus nogmaals. Hij verloor zijn voorvleugel in een touché met de muur en moest daarom te voet terug naar de pitstraat. Een uiterst teleurstellende eerste training voor de Haas-jongeling, die wél zeven tienden sneller was dan zijn teamgenoot, Mick Schumacher. Tsunoda eindigde de eerste sessie als twintigste.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws