De Grand Prix van België werd door Red Bull Racing enigszins teleurstellend afgesloten, Max Verstappen had namelijk niets aan zijn afstelling voor een natte race en Yuki Tsunoda zag punten dankzij een late pitstop aan zijn neus voorbij gaan. Het duo blikt echter positief vooruit op de Grand Prix van Hongarije, een weekend dat een mijlpaal is voor Verstappen. De Nederlander blijft realistisch over zijn kansen, maar ziet mogelijkheden.
Voor Verstappen is de race op de Hungaroring er niet zomaar één. ‘Deze week gaan we naar Hongarije en het is mijn 200e race met het team’, vertelt Verstappen in de race preview van Red Bull Racing. De Nederlander werd in 2016 halverwege het seizoen gepromoveerd van Toro Rosso naar het hoofdteam Red Bull Racing en rijdt daar nu dus zijn 200e race. ‘Het is geweldig om even terug te kijken op alle successen die we als team hebben behaald en ook vooruit te kijken naar de toekomst’, aldus Verstappen, die wat betreft de toekomst ook vaak in verband wordt gebracht met andere teams.
De Grand Prix van Hongarije is de laatste race voor de zogenaamde zomerstop, ofwel: drie opeenvolgende weekenden zonder race. ‘Dit zijn de laatste loodjes voor de zomervakantie, waarin het team kan bijkomen en weer op krachten kan komen voor de tweede helft van het seizoen’, zegt de Nederlander. Hij blikt kort terug op het afgelopen raceweekend. ‘Spa was uiteindelijk een beetje teleurstellend voor ons. We hadden ons voorbereid op een natte race en uiteindelijk hebben we geen natte race gereden’, geeft de coureur aan. ‘Maar we zullen lessen trekken uit de race en proberen te verbeteren en te blijven werken aan onze prestaties’, bekijkt Verstappen het vooral constructief.
Topresultaat in Hongarije lastig, maar mogelijk
De viervoudig wereldkampioen weet dat het een lastige klus kan gaan worden in Hongarije, waar hij afgelopen jaar vijfde werd. ‘De Hungaroring is niet altijd ons sterkste circuit geweest’, realiseert hij zich. Toch zitten er ook zeker positieve kanten aan het circuit. ‘Ik vind de technische tweede sector leuk’, stelt de Nederlander bijvoorbeeld. ‘Maar het is natuurlijk moeilijk om in te halen, dus we moeten ervoor zorgen dat we een goede kwalificatiesessie hebben en het is erg belangrijk om daar de juiste balans van de auto te vinden’, benadrukt hij.

Voor Verstappens teamgenoot Tsunoda begon het weekend in Spa matig met de sprintsessies. Voor de kwalificatie had de Japanner echter een nieuwe vloer, een upgrade die Verstappen al eerder kreeg. Tsunoda had geen vrije training gereden met de vloer, maar bleek er goed mee overweg te kunnen. De Japanner haalde voor het eerst sinds de Grand Prix van Miami Q3. Een mooie eindklassering in de punten zat er helaas voor de Red Bull-coureur niet in, met name vanwege een te late pitstop.
Tsunoda helemaal blij met nieuwe vloer
Tsunoda reist met goede zin en optimisme af naar Hongarije. ‘Ik kijk ernaar uit om dit weekend weer in de auto te stappen’, zegt hij in de voorbeschouwing op het Grand Prix-weekend. De nieuwe vloer heeft de Japanner duidelijk nieuwe hoop gegeven op een puntenfinish, want hij haalt de upgrade meteen aan. ‘Tijdens en na de kwalificatie voelde alles heel positief aan met de vernieuwde vloer van de auto’, aldus Tsunoda.
De coureur erkent dat het weekend teleurstellend eindigde, maar ook daar weet hij iets positiefs uit te halen. ‘De race verliep niet volgens plan, maar de performance die ik in de auto voelde, heeft me vertrouwen gegeven voor de laatste race voor de zomerstop’, stelt een optimistische Tsunoda. ‘We werken goed samen als team, maar er zijn nog een aantal dingen die we moeten verbeteren om het volgende niveau te bereiken. Dit weekend draait alles om consistentie in de prestaties tijdens alle sessies, zodat we goed de zomerstop in kunnen gaan’, hoopt de Japanner dit deel van het seizoen positief af te sluiten.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties