Aankomend weekend staat de Grand Prix van de Verenigde Staten op het programma. De coureurs zullen net zoals in Qatar geconfronteerd worden met een sprintraceweekend, waardoor de teams op vrijdag maar één training hebben om de auto goed af te stellen. Er is aankomend weekend nog een overeenkomst met het raceweekend in Qatar: het wordt ook op het Circuit of the Americas heel erg warm. De Grand Prix van Qatar werd een slijtageslag voor de coureurs. Het was het gehele weekend heet op het Lusail International Circuit, maar vooral op de zondag hadden de rijders het heel erg zwaar. De luchtvochtigheid lag op de zondag namelijk een stuk hoger dan de voorgaande dagen. Daardoor moesten de coureurs van
Williams vanwege uitdroging en oververhitting richting het medisch centrum. Andere coureurs hadden moeite om uit de auto te stappen en meerdere rijders vertelden dat ze bijna flauwvielen in de cockpit.
Aankomend weekend zullen de temperaturen ook weer flink oplopen, volgens
Weather.com. Ditmaal zal vrijdag echter de warmste dag zijn van het weekend, al ligt de luchtvochtigheid met 47 procent opnieuw het hoogst op zondag. Op vrijdag zal het het rond de 35 graden Celsius zijn op het
Circuit of the Americas, terwijl het een dag later een graad koeler zal zijn. Op de dag van de race ligt de temperatuur dus het laagst, maar het is absoluut niet koud; het wordt tijdens de Grand Prix namelijk rond de 32 graden Celsius.
Verstappen op jacht naar vijftigste overwinning
Aankomend weekend kan speciaal worden voor
Max Verstappen. De coureur van
Red Bull Racing heeft de wereldtitel al binnen, maar hij kan in de Verenigde Staten zijn vijftigste Formule 1-zege pakken. De Nederlander is bezig aan een recordseizoen en heeft door zijn veertien overwinningen dit jaar ook Alain Prost en Sebastian Vettel in zicht. De voormalig Formule 1-coureurs staan respectievelijk op 51 en 53 overwinningen. Als Verstappen alle resterende races dit seizoen weet te winnen, staat hij op de derde plek in het rijtje met meeste Grand Prix-zeges aller tijden; alleen Lewis Hamilton en Michael Schumacher staan dan nog boven Verstappen.