abu dhabi toto wolff mercedes Formule 1
Formule 1

Wolff belooft dat hij met Mercedes de Verstappen-dominantie wil tegenhouden: 'Het ligt in onze handen'

abu dhabi toto wolff mercedes

Toto Wolff denkt dat het alleen aan Mercedes is om ervoor te zorgen dat Red Bull Racing en Max Verstappen niet langer dominant blijven in de Formule 1. Volgens de Mercedes-teambaas is de dominantie vervelend en wordt hij er boos van, maar erkent hij dat het aan Mercedes is om die dominantie de kop in te drukken. 'Het ligt volledig in onze handen', geeft hij aan bij Speedcafe.com.

Het was een stroeve start voor Mercedes. De W14 presteerde niet naar behoren, maar volgens Wolff kwam dit voornamelijk omdat er een misinterpretatie was van de nieuwe aerodynamische regulaties. De Duitse renstal is nu een nieuwe weg ingeslagen, waardoor ze hopen om op korte termijn weer bovenaan de grid mee te vechten. Zodoende introduceerde het team in Monaco een nieuwe voorkant, andere sidepods en ook een andere vloer. Pas in Spanje wierp het echt zijn vruchten af, de Mercedes-coureurs genoten daar van een dubbele podiumfinish.

Lewis Hamilton kwam binnen op de tweede plek, gevolgd door teamgenoot George Russell. Veel reden om een feestje te bouwen, maar alsnog was het team niet op en top tevreden. Er zat een gat van maar liefst 24 seconden tussen Hamilton en racewinnaar Verstappen. Wolff geeft aan dat er nog veel werk aan de winkel is, maar dat het team duidelijk heeft vanaf welk punt ze door willen gaan.

Wolff: 'We hebben acht titels op onze naam, maar ook wij maken wel eens fouten'

Het is voor Mercedes zonde dat het een groot aantal races heeft geduurd voordat het team echt de draai heeft weten te vinden, maar Wolff heeft er een goede uitleg voor. 'We dachten dat we op het juiste pad zaten, maar dat zaten we niet en zodra we dat doorhadden, konden we aanpassingen maken', stelt de Oostenrijker. 'We zijn een team van mensen en we hebben al acht opeenvolgende titels gewonnen, maar ook wij kunnen het wel eens fout hebben.'

Wolff geeft aan dat het team veel geleerd heeft en dat ze nu weten hoe ze verder moeten gaan. 'Ik weet nog niet hoe lang het gaat duren, ik zou willen dat ik dat kon zeggen, maar de prestaties komen en op den duur gaan we het gevecht weer aan met Red Bull.' Voor nu weet Wolff wel dat het nog te vroeg is. 'Verstappen is van een ander niveau en dat maakt me boos, maar het is de realiteit. Red Bull heeft de beste auto, de coureur rijdt geweldig en ze zijn gewoon momenteel te ver weg.'

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws