Max Verstappen heeft bij Viaplay teruggeblikt op zijn deelname aan de 24 uur van de Nürburgring. De Nederlander genoot twintig uur lang, maar zag een kansrijke positie uiteindelijk in rook opgaan. In gesprek met Chiel van Koldenhoven blikt hij onder meer terug op een spannend moment met twee Porsches. Verstappen geeft zelf aan dat hij de situatie volledig onder controle had. Dani Juncadella, de teamgenoot van Verstappen, kwam na reparatiewerkzaamheden uiteindelijk als 38e over de finish. Toch neemt dat niet weg dat Verstappen Racing het grootste deel van de race een onvergetelijke indruk heeft achtergelaten. Hoewel de ongelukkige coureurs een traantje moesten laten, ziet Verstappen het nog steeds als een prachtige ervaring. "Het goede gevoel overheerst."
Verstappen weet dat de overwinning binnen handbereik was. "Het blijft een mechanische sport, dus zoiets kan natuurlijk gebeuren. Het is enorm balen als je eerste ligt en je eigenlijk alles onder controle hebt." Verstappen had een voorsprong van ruim veertig seconden opgebouwd. "Ik lag ver voor en eigenlijk hoefden we de race alleen maar uit te rijden, maar toen brak er iets af. Dat is natuurlijk heel jammer, maar aan de andere kant was het een heel mooie ervaring."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen en Juncadella waren de absolute uitblinkers van het team.
Ontsnapt aan een crash
Van Koldenhoven geeft aan dat Verstappen in zijn drie dubbele stints wel de nodige spannende momenten meemaakte, bijvoorbeeld in zijn laatste ronde. Verstappen was op weg naar de pitstraat, toen twee Porsches elkaar raakten, vlak voor de
Mercedes van de Nederlander. "Op de onboardbeelden ziet het er altijd wat agressiever of spannender uit dan als je het stuur in handen hebt", zo laat Verstappen weten dat hij de situatie volledig onder controle had. "Als ik in de auto zit, is mijn hartslag nooit hoog."
"Natuurlijk, als je een auto voor je eraf ziet ketsen, zie je het wel fout gaan", gaat Verstappen verder. "Ik zag die auto naar rechts blijven sturen, dus ik anticipeerde er al op. Aan de andere kant probeer je ook niet te veel tijd te verliezen met dat moment. Het scheelt heel weinig, maar je moet ook door. Je kunt niet twee seconden verliezen door na te denken wat er nu eigenlijk gebeurt. Je probeert altijd het verlies te minimaliseren."
De tekst gaat verder onder de Tweet.
Op beelden van een auto achter Verstappen is goed te zien dat de Nederlander het rempedaal al even aantikte vóór het incident. Daarbij is goed te zien dat Verstappen het al ruim van tevoren verkeerd zag gaan en zorgde dat hij kon uitwijken. "Dit is overzicht", reageert Giedeo van der Garde bij Vrooooom. "Hij ziet dat rechts een auto door het gras gaat en dat die andere auto ook die kant opgaat. Hij gaat even van het gas. Hij zag het gewoon."