Verstappen weet nog niet wat hij wil in 2026: 'Altijd een vraagteken of je wel zo goed bent'
Max Verstappen
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleMax Verstappen is intussen bezig aan zijn negende jaar bij het team van Red Bull. Intussen heeft de Nederlander drie wereldtitels op zak en lijkt hij, met moeite, onderweg te zijn naar zijn vierde. Toch is de Nederlander duidelijk niet tevreden over de huidige situatie bij het team van Red Bull. Het team is namelijk enorm afgezwakt ten opzichte van de seizoenstart en ook het constructeurskampioenschap lijkt een lastige klus te worden. Of Verstappen in de toekomst bij Red Bull blijft, is dan ook een vraag die vaak de ronde doet. De Nederlander geeft aan dat hij daar momenteel niet mee bezig is.
In 2026 gaat er een hoop veranderen in de koningsklasse, omdat er grote reglementswijzigingen aan zitten te komen. Met een matig presterend Red Bull en de leegloop van belangrijke mensen binnen het team lijkt een overstap interessant te zijn voor Verstappen. Meerdere teambazen flirten dan ook openlijk met Verstappen. Mike Krack van Aston Martin vertelde dat de deur 'altijd' openstaat voor de Nederlander en Toto Wolff van Mercedes maakt ook geen geheim van zijn interesse.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Max Verstappen.
De Nederlander zelf benadrukt dat hij hier momenteel helemaal niet mee bezig is. 'Ja, ik weet natuurlijk dat het kan, maar ik ben er niet zo heel veel mee bezig', vertelt hij in gesprek met Motorsport.com. 'Ik denk dat ik momenteel al genoeg zorgen heb over andere dingen die we beter willen doen. Wat er in de toekomst gebeurt, laat ik gewoon lekker zijn gang gaan. We merken vanzelf wel waar het op eindigt. Maar ik heb ook zoiets van: als het niet zo is, dan is het niet zo. Het gaat mijn leven niet veranderen', vervolgt de Nederlander.
Nieuwe regels in 2026
De auto's van 2026 worden een stuk langzamer, veel coureurs zijn dan ook niet enthousiast over de concepten, maar Verstappen moet het eerst allemaal maar zien. 'Ik weet het niet. Ik zie vanzelf wel hoe het rijdt in 2026', stelt de Nederlander. Verstappen maakt er geen geheim van dat hij een vroegtijdig pensioen wel ziet zitten. Daarom is het voor de Nederlander maar de vraag of hij met plezier rijdt in 2026. 'Natuurlijk gaan we er voor die tijd mee rijden in de simulator, maar we moeten zeker zien of het leuk is om in te rijden. Dat is ook iets voor mij om te beoordelen in 2026', vervolgt de wereldkampioen.
Ook is dus de vraag bij welk team Verstappen dit zou doen. Red Bull komt voor een lastig pakket te staan in 2026, enerzijds door het vertrek van topontwerper Adrian Newey, anderzijds doordat het team voor het eerst een eigen motor moet ontwerpen. De vraag is maar of Red Bull een winnende auto kan bouwen, maar volgens Verstappen kan je je dit bij alle teams afvragen. 'Dat kan je over iedereen zeggen. Het is voor iedereen een vraagteken, ook voor mensen die nu denken dat ze er het beste voorstaan. Het is altijd een vraagteken of je het echt wel zo goed hebt gedaan. Dat blijft altijd zo', concludeert de drievoudig wereldkampioen.
Lees ook
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- En dat is toch iets wat Max Verstappen wel kenmerkt vind ik. Die zet zijn helm op, stapt in de auto, doet zijn ding en de rest kan hem geen moer schelen. Ik snap wel beter nu dat Rosberg er meteen mee gekapt is.mart2205-11-2026
- Nou heb ik nog niet eerder gehoord van een sportjournalist die de mening van zijn vrouw gebruikt om een stukje te kunnen schrijven. Had hij zelf geen inspiratie meer? of lukt het niet meer om bevestiging uit eigen vakkringen te krijgen
VeeWeetje05-11-2026 - Max eist van iedereen dezelfde inzet en het streven naar perfectie. Niet de makkelijkste, maar wel de meest integere manier om resultaat te behalen
VeeWeetje05-11-2026 - Dat geeft dus aan hoe moeilijk het is, om stoer te blijven en je écht niets aan te trekken van de wereld om je heen
VeeWeetje05-11-2026 - @Fernanda: dat is dus precies één van de competenties van een wereldkampioen. En niet alleen in het autoracen, de manier waarop je de verwachtingen van idereen managed, inclusief jezelf, is misschien wel net zo belangrijk, als de sportprestatie zelf.
VeeWeetje05-11-2026 - Max heeft in het tweede deel van het seizoen meer punten gehaald dan Antonelli 149 om 148. Dat net een mindere wagen. Met gelijke wagen blijf ik Max echt beter en meer kans geven op titels.Bassie104-11-2026
- Daar hebben we Herbert weer! Alles wat Max zei klopte precies, geen woord gelogen! Max bepaald de bezetting van de Racingbulls niet. Maar ja Engelse bias plus Herbert is duidelijk gif!Bassie104-11-2026
- Hamilton duwde Leclerc het gras in, ik vond het deze keer mooi dat Leclerc maar 5 seconden straf kreeg. Hamilton zijn hele carrière hangt van het huichelen aan elkaar en nu zat hij te miepen over Leclerc. Ik persoonlijk had Leclerc een boete gegeven als hij zijn plaats terug had gegeven aan die Hamilton.
Supermax-04-11-2026 - Twee jaar geleden ging het al mis bij Ferrari, Hamilton kwam.
Supermax-04-11-2026 - Ja dit is herbert de maand is net bezig en zijn geld is weer op. Om toch wat te verdienen laat hij weer een artikel schrijven over een film hoe stom wil je het hebben. Iemand die als steward ene zekere verstappen straf op straf oplegde omdat verstappen de regels beter kende dan herbert dat kon niet en dan heb ik het niet eens over Mexico waar de stewards onder leiding van herbert verstappen een 2x 10 seconden straf gaf waar na de race er 10 seconden vanaf mochten na beroep van redbull. Dus als je het hebt over een gespleten persoon dan is het herbert zelf wel. Maar herbert heeft weer centjes en inplaats van samen met zijn vrouw(die dus geen verstand heeft van F1) tv te kijken zitten ze samen in het casino
Jos Hendriks04-11-2026
















