
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleJohnny Herbert vindt dat Max Verstappen te ver is gegaan met zijn woorden richting Racing Bulls-coureur Liam Lawson. De woorden van de coureur van Red Bull Racing kwamen op de 62-jarige Brit behoorlijk intimiderend over en hij zag er zelfs een dreigement in. Herbert heeft dan ook geen goed woord over voor het gedrag van de viervoudig wereldkampioen.
Verstappen en Lawson kwamen elkaar tijdens de tweede vrije training op het Autódromo Hermanos Rodríguez tegen. Geen van beide coureurs wilde wijken voor de ander en dat leidde uiteindelijk tot contact. Beide mannen kwamen niet ongeschonden uit de strijd. Naast de opgelopen schade kregen Verstappen en Lawson ook nog eens een gridstraf van één positie en één strafpunt op hun licentie opgelegd.
Het akkefietje tussen Verstappen en Lawson maakte heel wat los in de paddock, zo ook bij één van de hoofdrolspelers zelf. Verstappen was namelijk behoorlijk kritisch op zijn voormalige Red Bull-teamgenoot. "Ik weet niet wat er in zijn hoofd omging in die haarspeldbocht, toen hij me gewoon van de baan probeerde te rijden. Wat mij betreft is het gewoon niet heel slim als je je in zijn positie bevindt, door dan een gevecht te beginnen met mij", zei de Nederlander er na afloop over.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verstappen en Lawson reden enkele raceweekends geleden nog samen bij Red Bull, maar afgelopen weekend ging het mis tussen beide mannen.
Tijdens een interview bij Viaplay herhaalde Verstappen nogmaals dat het niet verstandig was van Lawson, gezien de positie waarin de Nieuw-Zeelander momenteel zit. Verstappen doelde daarmee op het feit dat Lawson mogelijk wordt vervangen door Nikola Tsolov. Deze uitspraken schoten Herbert in ieder geval in het verkeerde keelgat. "Max ging echt te ver met die dreigementen", geeft de Brit tegenover Vision4Sport aan.
Jekyll en Hyde
Herbert geeft vervolgens aan dat dit soort gedrag van Verstappen hem totaal niet verbaast. "Dit was de Jekyll-en-Hyde-kant van Max. Maar moet je daar verbaasd over zijn? Dit is precies het soort dingen dat Max doet. En het ergste aan dat incident was dat het tijdens de vrije training gebeurde", stelt de voormalig Formule 1-coureur dat het onnodig was om zo te reageren. "Het was belachelijk. En dan heb je tegelijkertijd ook nog die dreigementen."
Dat het een weekend was waarin Verstappen twee gezichten liet zien, toont zijn optreden tijdens de Grand Prix volgens Herbert wel weer aan. "En dan zie je de andere kant van Max met zijn verbluffende rijstijl waarmee hij de race won. Dat is wat we altijd bij hem hebben gezien." Dat Verstappen geweldig kan racen, staat dan ook buiten kijf. Herbert stoort zich vooral aan de manier waarop Verstappen over Lawson sprak. Het leek er volgens de 62-jarige op dat Verstappen bepaalt wie er wel en wie er niet mag blijven.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Herbert is niet te spreken over de uitspraken van Verstappen.
"Het zou niet aan een medecoureur moeten liggen om het lot van een ander te bepalen. Als het een racesituatie was geweest, zou het misschien anders zijn", lijkt Herbert er wel begrip voor te hebben als het om een belangrijk resultaat zou gaan. "Maar niet tijdens die verdomde vrije training. Maar dat is misschien de arrogantie van Max. Het draait allemaal om: ik kom eraan. Ik ben het. Het is mijn zusterauto. Ga aan de kant, want dit is mijn ronde! Maar zo werkt het niet."
Herbert gaat zelfs nog een stapje verder. "Ik vind het ongepast. Het kwam op mij, en ook op mijn vrouw die meekeek, over als een bedreiging. Zo ga je niet te werk in de racerij. Het was volstrekt ongepast, maar dan zie je dat knopje omgaan en verandert hij weer in de lieve Max die we allemaal kennen. Maar hij gedroeg zich volstrekt ongepast, vooral tegenover Lawson, die vecht voor zijn carrière en het verdomd goed doet. Hij is de afgelopen seizoenen zeker gegroeid. Hopelijk is dit juist een ervaring waar hij baat bij zal hebben. Ik denk dat hij er uiteindelijk waarschijnlijk heel, heel goed mee is omgegaan", zegt Herbert tot slot over Lawson.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Hamilton duwde Leclerc het gras in, ik vond het deze keer mooi dat Leclerc maar 5 seconden straf kreeg. Hamilton zijn hele carrière hangt van het huichelen aan elkaar en nu zat hij te miepen over Leclerc. Ik persoonlijk had Leclerc een boete gegeven als hij zijn plaats terug had gegeven aan die Hamilton.
Supermax-04-11-2026 - Twee jaar geleden ging het al mis bij Ferrari, Hamilton kwam.
Supermax-04-11-2026 - Ja dit is herbert de maand is net bezig en zijn geld is weer op. Om toch wat te verdienen laat hij weer een artikel schrijven over een film hoe stom wil je het hebben. Iemand die als steward ene zekere verstappen straf op straf oplegde omdat verstappen de regels beter kende dan herbert dat kon niet en dan heb ik het niet eens over Mexico waar de stewards onder leiding van herbert verstappen een 2x 10 seconden straf gaf waar na de race er 10 seconden vanaf mochten na beroep van redbull. Dus als je het hebt over een gespleten persoon dan is het herbert zelf wel. Maar herbert heeft weer centjes en inplaats van samen met zijn vrouw(die dus geen verstand heeft van F1) tv te kijken zitten ze samen in het casino
Jos Hendriks04-11-2026 - Je moet ook maar net de persoon zijn die met torenhoge druk om kan gaan. En als een rookie je dan elke keer fluitend passeert dat doet wel wat met je.Fernanda04-11-2026
- Eens. Hij plaatste een bericht, meer niet. Misschien komt hij nog.
Supermax-04-11-2026 - Dat werd tijd, VER heeft al weer 3 wedstrijden gewonnen.... Dat moet m toch vrolijk stemmen lijkt mij.
ZX12R04-11-2026 - Speculeren is ook een vak. Of hij haalt er meerdere, of het blijft hierbij. Het hangt ook af van of Max nog langer doorgaat, en RB net zo goed als nu of beter is. Het hangt er ook vanaf of Antonelli onder echte druk nog steeds presteert, want dit seizoen was eerlijk gezien niet bijzonder spannend voor hem. Het hangt er ook vanaf of hij een teamgenoot heeft die net zo goed als hij presteert, dat is nu zeker niet het geval. Hij kan ook zomaar een tweede Piastri worden, alles is mogelijk.DwightCouples04-11-2026
- Weet je wie pas te ver ging Herbert? Jij als steward! Dat ging alle perken te buiten en het was een grof schandaal dat het nog zo lang mocht duren, totdat de FIA er niet meer onderuit kon. Verder ziet die man spoken. Dit noemt hij bedreigingen? Hij zou vast wel op dezelfde manier na normale kritiek bedreigingen hebben verzonnen van Verstappen- en Alonso-fans, om destijds sympathie te creëren nadat hij met de rug tegen de muur stond. Het is wederom een stukje smaad, laster en gashlighting wat hij hier jegens Verstappen toepast. Bovendien praat hij alsof Verstappen de enige schuldige was in deze situatie, daar waar het met name vanuit Lawson begon en doorgezet werd alvorens Verstappen wat terugdeed in de laatste bocht. Maar zo zou hij ook wel de straffen van Verstappen hebben verzonnen destijds. Door de tegenstander weg te denken.RB2304-11-2026
- Wat een ontzettend dom gewauwel.
Forzapertutti04-11-2026 - Als je de eerste seizoenshelft wegstreept dan valt de overmacht van Antonelli wel mee. Juist nu zie je dat Max weer komt bovendrijven in zeker niet de beste maar wel competitieve wagen.Bassie104-11-2026














