Max Verstappen wordt door velen in de paddock beschouwd als één van de allerbeste coureurs die de Formule 1 ooit heeft voortgebracht. De coureur van Red Bull Racing heeft vier wereldtitels en 71 Grand Prix-overwinningen achter zijn naam staan, maar ook op andere vlakken maakt de 28-jarige Nederlander indruk. Will Buxton en Kevin Harvick bespreken een kwaliteit waarmee Verstappen zich van vrijwel iedereen onderscheidt. Als je kenners vraagt wie de beste Formule 1-coureur aller tijden is, krijg je verschillende antwoorden. Naast Verstappen worden onder meer de namen van
Michael Schumacher,
Ayrton Senna en
Lewis Hamilton genoemd. Het is een vraagstuk waar niemand het waarschijnlijk ooit volledig over eens zal worden, niet in de laatste plaats omdat de meeste grote namen in verschillende tijdperken actief waren.
In de podcast
SPEED with Harvick and Buxton heeft men een andere manier gevonden om naar de grootste namen in de geschiedenis van de sport te kijken. Buxton geeft zijn collega een duidelijke opdracht. "Noem een coureur die in elk tijdperk tot de top zou behoren!" Harvick hoeft hier echter niet lang over na te denken. "Dat is een goede vraag, maar ik denk dat we het al even over hem hebben gehad. Ik denk dat Verstappen zich zal aanpassen aan de situatie in welk tijdperk dan ook."
Buxton is het roerend eens met de voormalig
NASCAR-coureur. "Ja, absoluut. Daar heb ik niets tegenin te brengen", reageert de voormalig
F1-commentator. "Ja, ik denk dat Max daar vrij duidelijk toe in staat zal zijn." Buxton lijkt zijn oordeel te baseren op het feit dat Verstappen ook bewezen heeft razendsnel te zijn in andere raceauto's. "We hebben het hier al eerder over gehad, maar als ik naar de grootheden kijk, kijk ik naar coureurs die hebben bewezen dat ze zich konden aanpassen aan verschillende rijstijlen, omdat ze in verschillende raceklassen succesvol konden zijn. Dat geeft me het gevoel dat ze dan ook in verschillende tijdperken succesvol zouden zijn", licht Buxton zijn standpunt over Verstappen toe.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Verstappen zou het volgens Buxton ook in het tijdperk van bijvoorbeeld Fangio en Senna goed hebben gedaan.
Andere grootheden
Verstappen is echt niet de enige coureur die bij Buxton opkomt. "Kijk ook maar naar A.J. (Foyt, red.), naar Mario (Andretti, red.) en naar Stirling Moss. Het zijn voorbeelden van mensen die de overstap maakten en uitblonken in het langeafstandsracen, in single seaters, eigenlijk in alles waar ze zich op richtten. Ik heb het gevoel dat ze in alle tijdperken goed zouden zijn", stelt Buxton.
Harvick sluit zich daar volledig bij aan. "En ik denk dat dit iets is wat je in die tijd gewoon deed. Tegenwoordig is men zo gespecialiseerd en gebruikt men simulatoren en neemt alles heel veel tijd in beslag. Het is moeilijk om nu te zeggen dat je meer wil gaan racen als je op topniveau racet, want het is enorm tijdrovend", aldus de 50-jarige Amerikaan.
Er schiet Buxton vervolgens nog een naam te binnen. "Ik denk dat Tom Kristensen ook een coureur is die het in welk tijdperk van het langeafstandsracen of in de racerij in het algemeen dan ook zou redden. Ik denk dat hij zich aan alles had kunnen aanpassen, omdat hij gewoon zo’n fenomenaal getalenteerde coureur is." Harvick voegt tot slot nog een laatste naam toe aan het lijstje en dat is een oude bekende van Verstappen. "Ik denk dat (Kyle, red.) Larson ook zeker in dit rijtje thuishoort. Hij racet in NASCAR, hij is naar de IndyCar gegaan en hij rijdt nog steeds in sprint cars en hij is overal succesvol. Ik weet dat hij momenteel minder presteert in de Cup-klasse, maar ik denk dat dit meer te maken heeft met de auto waarin hij rijdt. Ik zou hem dus zeker ook op die lijst zetten", aldus Harvick.