Max Verstappen zou volgens verschillende bronnen op het punt staan om een meerjarige deal te sluiten met McLaren, maar Günther Steiner gelooft daar helemaal niks van. De voormalig F1-teambaas van Haas geeft een aantal redenen waarom de toekomst van de viervoudig wereldkampioen absoluut niet bij de renstal uit Woking ligt. Verstappen was na het Grand Prix-weekend in Groot-Brittannië even helemaal klaar met de gang van zaken bij
Red Bull Racing. De reactie van de 28-jarige Nederlander maakte een hoop los en de speculatie over zijn toekomst nam meteen toe. Volgens verschillende bronnen zou de onderhandeling tussen Verstappen en McLaren zelfs al in een vergevorderd stadium zijn. In
The Red Flags Podcast wordt Steiner naar zijn visie op de geruchten rondom Verstappen gevraagd, maar de 61-jarige Italiaan verwijst de verhalen over een overstap naar McLaren resoluut naar het rijk der fabelen.
"Het is bullshit", maakt de oud-teambaas korte metten met alle McLaren-geruchten. Steiner kent geen enkele twijfel en daar heeft hij zijn redenen voor. De eerste reden heeft te maken met
Zak Brown. "Hij steunt zijn coureurs altijd. Hij zegt steeds:
we hebben twee coureurs en we zijn tevreden over hen. Als hij één van hen nu zou vervangen, dan zou dat niet goed zijn voor zijn geloofwaardigheid", stelt de Italiaan. "Hij zou ook gewoon niets kunnen zeggen, maar hij blijft maar zeggen:
we zijn tevreden en ze blijven hier."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Brown herhaalt steeds hoe blij hij is met Norris en Piastri.
Overstap naar McLaren onlogisch
Steiner stelt vervolgens dat McLaren niet voldoet aan de eisen van Verstappen. De 28-jarige Nederlander heeft er immers nooit een geheim van gemaakt dat hij over een winnende auto wil beschikken. McLaren is in deze fase van het kampioenschap echter ook niet in staat om te strijden om de overwinningen. "Het is duidelijk dat Max om zich heen kijkt. Dat is een feit", stelt Steiner. "Maar waarom zou hij naar McLaren gaan? McLaren heeft het nog moeilijker dan Red Bull. Je zet dan een stap zijwaarts, maar niet vooruit."
"Als hij een stap voorwaarts wil zetten, moet hij naar
Mercedes of
Ferrari gaan", zou Steiner de huidige nummer 1 en 2 van het constructeurskampioenschap een veel begrijpelijkere keuze vinden. "Maar daar hebben we het al vaak over gehad. Op dit moment hebben deze teams geen auto voor hem, tenzij de
FIA en de
FOM hen toestaan om een derde auto in te zetten." Steiner is ervan overtuigd dat Mercedes doorgaat met
Andrea Kimi Antonelli en
George Russell. Ferrari wil daarnaast verder gaan met
Charles Leclerc en
Lewis Hamilton, die dit jaar zijn draai heeft gevonden bij de renstal uit Maranello.
Steiner denkt dan ook dat er maar één ding op zit voor Verstappen. "Max wil misschien graag een andere auto, maar op dit moment is er niets beters beschikbaar dan de auto waarin hij nu rijdt." Steiner denkt dan ook dat Verstappen gewoon bij Red Bull moet blijven en bij de formatie uit Milton Keynes de touwtjes stevig in handen moet nemen. "Ik denk dat hij ervoor moet zorgen dat Red Bull niet nog meer mensen kwijtraakt, dat het team nieuwe mensen aantrekt en dat ze weer beter worden. Dat kunnen ze. Ze hebben de infrastructuur om dat voor elkaar te krijgen", is Steiner ervan overtuigd dat Red Bull ertoe in staat is om terug te keren naar de voorzijde van het veld.