Red Bull belangrijkste uitdager Ferrari, vertekend beeld bij Verstappen

Opinie
max-verstappen-RB22-mexico-red-bull-racing-friday

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
F1TV-analist Lawrence Barretto trekt na de eerste vrije trainingen van het Grand Prix-weekend in Mexico de conclusie dat Ferrari zijn zaakjes het beste voor elkaar heeft. Max Verstappen en Red Bull Racing zitten er echter behoorlijk goed bij en aangezien het incident met Liam Lawson ervoor heeft gezorgd dat de RB22 van Verstappen flink wat schade opliep, zit er misschien nog wel meer in het vat voor de formatie uit Milton Keynes.
In Mexico wordt Ferrari niet voor het eerst dit jaar gezien als de grote favoriet voor de kwalificatie. Vorig weekend in Austin was dit ook al het geval, maar toen kon de Italiaanse renstal de favorietenrol niet waarmaken en kwamen Charles Leclerc en Lewis Hamilton niet verder dan de vierde en vijfde plaats. Het is dus de vraag of het team uit Maranello het op het Autódromo Hermanos Rodríguez wel voor elkaar krijgt.
Barretto lijkt daar door de recente gebeurtenissen zelf ook over te twijfelen, want hoe groot is de kans dat ze de vrijdagvorm ditmaal wel mee weten te nemen naar de zaterdag? "Dat is een goede vraag", schrijft de journalist in zijn analyse voor Formula1.com. "Op papier zouden ze er beter voor moeten staan. Onze gegevens tonen aan dat ze een voorsprong van ongeveer 0,17 seconden hebben in de kwalificatiesimulaties", geeft de 42-jarige Brit aan.
Daarbij merkt Barretto meteen op dat Leclerc nog veel marge had ten opzichte van de 1:17,827 die hij in de tweede vrije training op de klokken zette. "Hij was meteen snel en hoewel zijn rondes op de zachte band niet foutloos waren, eindigde hij toch als eerste. Uit onze gegevens blijkt namelijk dat hij ten opzichte van zijn ideale rondetijd 0,328 seconden liet liggen. Het voordeel van Ferrari zit vooral in de langzame bochten", geeft Barretto aan. "Daar winnen ze ongeveer vier tienden."
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
charles-leclerc-mexico-ferrari-friday-2026-6
Ferrari lijkt de topfavoriet te zijn in Mexico.

Red Bull grootste uitdager

Aangezien Ferrari meer dan eens niet in staat is gebleken om de voorsprong op vrijdag te vertalen in een klinkend resultaat in de kwalificatie, kijkt Barretto naar de belangrijkste uitdagers van de Italiaanse renstal. "Op basis van de kwalificatiesnelheid vormen Red Bull en Mercedes de grootste bedreiging. Zij zijn respectievelijk 0,17 en 0,18 seconden langzamer. McLaren kwam ruim drie tienden tekort, maar ze hebben zeker wel een goede snelheid over één ronde", stelt de analist, die naar de tweede tijd van Lando Norris in VT2 wijst.
Ferrari is volgens de gegevens van Barretto niet alleen de favoriet voor de kwalificatie, maar ook voor de race. "Qua race pace zijn ze duidelijk het snelste team, terwijl het tempo van Mercedes (+0,25 seconden), Red Bull (+0,28 seconden) en McLaren (+0,29 seconden) daarachter slechts 0,04 seconden uit elkaar ligt."
Red Bull lijkt op basis van deze gegevens dus met Mercedes en McLaren om de plaatsen achter de Ferrari's te moeten strijden, maar Barretto plaatst daarbij wel een belangrijke kanttekening. Verstappen kreeg het vroeg in de tweede vrije training aan de stok met Racing Bulls-coureur Liam Lawson en het contact dat beide mannen met elkaar hadden, bleef niet zonder gevolgen. "Daardoor moest Verstappen de rest van de sessie verdergaan met vloerschade."
Het is volgens Barretto dan ook lastig te zeggen waar Red Bull precies staat. "Daardoor is het moeilijk om een goed beeld te krijgen van het uiteindelijke tempo van Red Bull. Technisch directeur Pierre Waché gaf namelijk al toe dat de prestaties van Verstappens auto "duidelijk werden beïnvloed" door de schade. En daarnaast bewijst Red Bull keer op keer dat ze in staat zijn om op zaterdag veel vooruitgang te boeken", aldus Barretto.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading