Naar inhoud springen

Windsor verwacht test voor relatie Verstappen-Antonelli: "Dan een serieuzer gesprek"

Opinie
max-verstappen-kimi-antonelli-race-mexico-sunday-2026-1

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Max Verstappen en Kimi Antonelli zijn momenteel ontzettend goede vrienden. Het is afwachten hoe die relatie zich volgend seizoen ontwikkelt, als Verstappen een grotere concurrent voor Antonelli kan worden in de strijd om de wereldtitel. Dan zou er op sportief gebied ook een rivaliteit kunnen ontstaan die doet denken aan de legendarische rivaliteiten uit de Formule 1.
Dat is in ieder geval wat Peter Windsor laat doorschemeren tijdens de livestream op zijn YouTube-kanaal. Een van de kijkers vroeg hem in hoeverre hij het succes van Antonelli toeschrijft aan de nieuwe regels en hoe hij de strijd tussen Antonelli en Verstappen volgend jaar ziet. Daarbij werd nog opgemerkt dat Verstappen en Red Bull Racing hun auto inmiddels hebben gefinetuned.

Nadeel voor Russell

Windsor ging eerst in op de prestaties van Antonelli dit seizoen en de onderlinge verhoudingen bij Mercedes. "Ik denk dat de nieuwe motorreglementen George Russell meer benadeeld hebben dan dat ze Kimi geholpen hebben." Volgens Windsor is de rijstijl van Antonelli goed in balans, aangezien hij er niet zo op gefocust is om zo laat mogelijk te remmen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
max-verstappen-maleisie-sunday-sepang-bahrein-2026-kimi-antonelli-george-Russell
Verstappen en Antonelli komen vaak beter uit een bocht dan Russell.
Daardoor zou de Italiaan weinig nadeel ondervinden van de reglementen. "De nieuwe regels belonen de rijstijl van George niet in dezelfde mate als de rijstijl van Kimi en Max. Met deze regels is het cruciaal om mooi recht uit de bocht te komen." Dat moet helpen om de batterij sneller weer op te laden.

Windsor kijkt uit naar volgend seizoen

"De regels hebben wellicht de groeiende kloof tussen George en Kimi vergroot, maar niet omdat Kimi zo erg bevoordeeld werd. George komt wellicht een stukje tekort wat het inzetten en het opladen van de energie betreft. Dat is één iets." Een WK-strijd tussen Verstappen en Antonelli ziet Windsor wel zitten. "Max vs Kimi: kom maar op", kijkt de voormalige sponsor- en teammanager uit naar 2027.
"Het zal volgend jaar spannend zijn", blikt Windsor vooruit. "Het fascinerende is dat ze veel respect hebben voor elkaar. Ik ben zeker dat ze dat altijd zullen blijven hebben. Als het zo spannend wordt als we denken, dan gaan er wel momenten van spanning komen. Hoe gaat die relatie dan zijn na twee derde van het kampioenschap? Ik denk dat die relatie nog wel oké zal zijn, want ze zijn beiden in staat om ongelooflijk hard te racen, tot zelfs een incident aan toe, en dan twee dagen later er om te lachen."

Zoals Stewart en Rindt

Het is natuurlijk altijd mogelijk dat een van beiden toch wat meer op zijn strepen gaat staan. "Misschien lachen ze er niet om en voeren ze een serieuzer gesprek dan normaal, maar ze zullen het wel kunnen plaatsen." Aan de kwaliteit van een strijd tussen Verstappen en Antonelli hoeft niet te worden getwijfeld. "Het wordt heel goed. Het wordt zoals Jackie Stewart tegen Jochen Rindt."
Windsor vergelijkt hen dus met coureurs uit de jaren zestig en zeventig. "Die vergelijking maak ik omdat dit twee rijders uit verschillende teams waren. Als we een knap staaltje racen zien, is het vaak tussen teamgenoten. Je had Prost tegen Senna, Mansell tegen Piquet, zulke rivaliteiten. Als je twee geweldige rijders tegenover elkaar krijgt uit andere teams, die ongeveer even snel zijn, dan wordt er uitstekend geracet. Ik denk dat we dit zullen hebben."
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading