
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleGünther Steiner kon weinig met een opvallend advies dat Max Verstappen kreeg voorgeschoteld in aanloop naar de Grand Prix van São Paulo. De Nederlander zou volgens één van de presentatoren zijn mediaverplichtingen net zo goed kunnen overslaan wanneer daar slechts een relatief kleine boete tegenover staat. Steiner zag dat plan totaal niet zitten en maakte direct duidelijk waarom dat voor de Formule 1 vooral een bijzonder slecht idee zou zijn.
Verstappen kwam ter sprake tijdens The Red Flags Podcast, waar ook de boete voor het overslaan van mediaverplichtingen werd besproken. Eén van de presentatoren keek daarbij vooral naar de hoogte van het bedrag. “Ik zat te denken: waarom zou Max niet gewoon iedere sessie overslaan?”, klonk het. “Het is maar vijfduizend dollar. Vijfduizend dollar is helemaal niets voor hen.”
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Verstappen is nooit fan geweest van de media.
De presentator zag daar bijna een makkelijke uitweg in voor coureurs die weinig behoefte hebben aan de verplichte gesprekken met de pers. “Gewoon cash betalen”, grapte hij. Voor een coureur als Verstappen zou zo'n bedrag financieel inderdaad nauwelijks indruk maken, maar Steiner onderbrak het idee vrijwel direct.
Steiner wilde er namelijk absoluut niet aan meewerken dat Verstappen daadwerkelijk op ideeën zou worden gebracht. “Ja, maar dat zou niet goed zijn voor ons”, reageerde de voormalig Haas-teambaas. Vervolgens draaide hij zich rechtstreeks naar zijn gesprekspartner. “Probeer hem nou niet aan te moedigen om dat te doen.”
Steiner ziet dat het duidelijk niet moet gebeuren
De Zuid-Tiroler deed er vervolgens nog een schepje bovenop. “Slimmerik”, sneerde hij lachend. Volgens Steiner zou het voor iedereen rond de Formule 1 juist bijzonder onhandig zijn wanneer coureurs als Verstappen besluiten helemaal niets meer te zeggen. “Dat helpt ons niet, want als zij niet meer praten, hebben wij uiteindelijk ook niets meer om over te praten.”
De presentatoren waren daar niet volledig van overtuigd. Volgens hen valt er ook zonder officiële uitspraken genoeg te bespreken. “We kunnen altijd speculeren, of ze nou praten of niet”, werd Steiner voorgehouden. Die kreeg vervolgens ook nog te horen dat hij zelf toch overal een antwoord op heeft: “Jij weet toch alles.”
Steiner had kort daarvoor ook al duidelijk gemaakt dat Verstappen dit weekend weer serieus genomen moet worden. Toen hem werd gevraagd naar zijn voorspelling voor de Grand Prix van São Paulo, zette hij Kimi Antonelli op de eerste plaats, gevolgd door Verstappen en Lewis Hamilton. “Kimi, Max, Lewis”, luidde zijn simpele voorspelling, al gaf hij daar zelf meteen bij toe: “Zonder een goede reden.”
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

Antonelli en Verstappen gaan elkaar nog vaker tegenkomen.
Verstappen wordt ook door de andere presentatoren nog altijd gezien als de coureur waar Antonelli langs zal moeten wanneer hij de komende jaren meer titels wil verzamelen. “Kimi zal langs Max moeten komen, en dat wordt niet makkelijk”, klinkt het. Daarbij wordt benadrukt dat Red Bull ondanks alle onrust van de afgelopen periode gewoon weer vooraan is verschenen.
Steiner zag dat er aan Red Bull getwijfeld werd
Red Bull werd een halfjaar geleden volgens de podcast nog bijna afgeschreven. Helmut Marko, Christian Horner, Jonathan Wheatley en Adrian Newey werden allemaal genoemd in discussies over een mogelijke leegloop. Toch bleef het team presteren. “Ze gaan gewoon door”, luidt de conclusie van Steiner. De recente vorm van Verstappen lijkt dat alleen maar te onderstrepen.
De Nederlander wordt daarom ook richting de komende seizoenen nog altijd hoog ingeschat. “Ik denk dat Max er nog een paar in zich heeft”, wordt over mogelijke wereldtitels gezegd. “Hij gaat nergens heen en volgend jaar staat hij er gewoon weer.” Zelfs tegenover de nieuwe wereldkampioen Antonelli blijft de voorkeur voorlopig bij Verstappen liggen: “Op een willekeurige zondag kies ik nog steeds Max boven Kimi Antonelli", zo besluiten de presentatoren.
Lees ook
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Russel kan uitstekend tegwn bloed, ze reageerd of ze altijd ongesteld is.
Supermax-05-11-2026 - Gaan ze er vanuit dat Max dezelfde boete zou krijgen en dat betwijfel ik juist, denk dat Max 3 gridplaatsen terug wordt gezet de volgende race zou hij hetzelfde doen.obnsw05-11-2026
- Hij weet altijd precies hoe en wat, maar uiteindelijk staat hij in de F1 langs de kant! Ook niet zonder reden.Milou201505-11-2026
- Redactie, als je op de kalender "Grand Prix van São Paulo" aanklikt krijg je een 404-melding (pagina niet gevonden).GijsVanLennep05-11-2026
- The Red Flags Podcast is een vreselijk slechte podcast, niet in de laatste plaats door de blablabla van Gunther Steiner. Per aflevering begrijp je beter waarom Gene Haas hem gedumpt heeft...GijsVanLennep05-11-2026
- LH erkent Kimi omdat hij niet degene was die hem van de troon heeft gestoten. Max heeft ie nooit als zodanig erkent omdat ie wist dat Max zijn grootste tegenstander werd en zijn plek in zou nemen, vanaf het eerste moment dat ie voet in de paddock zette. Hij bleef hem jaren lang that guy noemen. Bij Norris en Charles gaf hij altijd complimenten en was ie anders in de omgang dan met Max. LH praat en reageert hoe het in zijn straatje past.Monic Armiento-Hissink05-11-2026
- Ik denk dat Kimi uiteindelijk wel de opvolger van Max kan gaan worden. In 2030 is ie nog pas 24. Alleen Max is ook nog maar pas 29 en dat vergeten we wel eens, omdat Max ondertussen alweer zoveel jaar meedoet aan de top, dat we wel eens vergeten dat ie nog steeds een twintiger is. Max wordt alleen elk jaar zichtbaar beter. Is het niet in zijn rijstijl, dan is het wel met het meeontwikkelen van de wagen. Of Kimi ooit het niveau van Max gaat aantikken betwijfel ik, niet vanwege zijn talent, maar meer door het extreem hoge niveau Max aantikt. Maar gelukkig voor Kimi hoeft dat ook niet. Wanneer Max uiteindelijk ermee stopt, dan zie ik Kimi echt wel meerdere titels winnen. Het voordeel voor RBR is dat ze niet eens de snelste wagen hoeven te ontwikkelen om te winnen. Als de wagen aan het begin van het seizoen twee, tot drie tiende langzamer is dan de snelste, is Max alsnog de grote favoriet. Max zit ondertussen op een niveau, dat nog nooit eerder is aangetikt, en of we dat niveau ooit weer gaan zien als Max stopt betwijfel ik...SennA05-11-2026
- Hij had verwacht dat hij automatisch de nummer 1 zou worden in het team, valt dat even tegen dat Charles geen Bottas2.0 is. De afgelopen race gaf me een Barcelona 2016 gevoel terug beide keren twee teamgenoten die elkaar in de weg zitten en in beide gevallen was LH betrokken en in beide gevallen gaven ze de overwinning aan Max. LH was hier degene die Charles van de baan drukte maar omdat ze beide van de baan gingen kreeg Charles maar 5 en geen 10 en LH geen 5. Destijds in Barcelona was het ook hij die de crash veroorzaakte. Zoals Nikki zei, Nico was zijn batterij op aan het laden dus LH had met zijn overspeed makkelijk aan de buitenkant kunnen inhalen in plaats van het over het gras aan de binnenkant te proberen. Maar zoals Nico al zei, het is nooit LH zijn fout.Monic Armiento-Hissink05-11-2026
- Je zou best wel eens gelijk kunnen hebben. Kimi is goed, heel goed, maar maakt toch nog best zo nu en dan foutjes. Charles Leclerc was ook een talent, maar is er nooit in geslaagd om die stap naar "zo goed als foutloos" te maken. Max wel, en van Kimi weten we dat nog niet. Vergeet niet dat Kimi zijn WDC vooral te danken heeft aan een dominante auto in de eerste helft van het seizoen. De laatste 5 races heeft Max meer punten gehaald. Als RBR nu weer een periode krijgt zoals met Vettel of Max, hoe gaat het dan met Kimi als hij nu tot 2030 niet meer een wk wint?mart2205-11-2026
- Zoals zo vaak een onterecht geplaatste kreet boven een stuk. Bovendien zeggen insiders dat Max meer het karakter heeft van zijn moeder. Ik denk eerder dat die "rode mist" voortkomt uit frustratie als er verschillende dingen misgaan en het een opeen stapeling vormt, wat iedere sporter weleens heeft, dan dat dit met de omgeving te maken heeft waarin ie is opgegroeid. In Barcelona werd ie twee keer van de baan geduwd, op verkeerde banden gezet en de verkeerde keuze gemaakt door hem de plek terug te laten geven wat niet nodig was. Iedereen zou daar pissed over zijn geweest.Monic Armiento-Hissink05-11-2026












