verschoor barcelona sprintrace win f2 2025 F2 & F3
F2 & F3

F2 en F3 in Spanje | F2: Verschoor met geniale acties naar de zege, houdt Dunne achter zich

verschoor barcelona sprintrace win f2 2025

Naast de Formule 1 komen tijdens het Grand Prix-weekend in Barcelona ook de Formule 2- en Formule 3-coureurs weer in actie. Richard Verschoor hoopt de leiding in de Formule 2 te heroveren, terwijl Laurens van Hoepen een positief weekend in Monaco een goed vervolg wil geven. F1Maximaal.nl houdt je in dit topic op de hoogte van alle updates en uitslagen van de opstapklassen op het Circuit de Barcelona-Catalunya.

F2: Verschoor met geniale acties naar de zege, houdt Dunne achter zich

Na de derde vrije training van de Formule 1 was het de beurt aan de Formule 2 om de sprintrace te verrijden. Richard Verschoor mocht de race als vijfde aanvangen. Direct in de eerste meters wist Luke Browning al een move te maken om Jak Crawford in te halen voor P3. De openingsfase van de Formule 2 verliep wat rustiger dan de Formule 3, en dus waren de eerste ronden incidentloos. Crawford was ondertussen zijn inhaalactie aan het voorbereiden om de leiding over te nemen in ronde drie van de race.

Verschoor was een paar plekken verloren, hij was voor de deur van Red Bull-junior Pepe Martí beland, en achter Arvid Lindblad. Verschoor reed een paar ronden rond achter de Brits-Zweedse coureur en deed een poging om in te halen, maar daarbij hadden de twee heren contact, waardoor Lindblad spinde. Het moment zorgde ervoor dat Martí langs Verschoor kon glippen, waardoor het gewonnen plekje weer werd verloren.

Richting de slotfase van de race en na een pitstop was de coureur uit Benschop op P10 terechtgekomen. Het incident tussen Prema-teamgenoten zorgde ervoor dat Gabriele Minì spinde en uit de race lag. Een safetycar bracht het veld weer dicht bij elkaar, waardoor er een sprintrace naar de finish ontstond. Op dat moment lag Crawford aan kop, met Browning en Fornaroli achter zich. Alle drie hadden geen pitstop gemaakt.

Bij de herstart wist Verschoor twee plekjes te winnen. Voor zijn neus waren Stǎnek en Martí met elkaar in gevecht. Verschoor sneed als een warm mes door de boter op frissere banden en maakte ook korte metten met de Spanjaard. De een naar de ander werd het slachtoffer van Verschoor. Fornaroli was ook al gepasseerd, waarna Browning en Crawford er ook aangingen. Hij hoefde alleen Alex Dunne nog achter zich te houden. Dat lukte, waarna hij als eerste over de streep kwam.

F3: Van Amersfoort boekt zege met Domingues, Van Hoepen mist nipt het podium

Op zaterdagochtend 10:05u precies was het tijd voor de sprintrace van de Formule 3. Roman Bilinski mocht van poleposition vertrekken met Martinius Stenshorne en Tim Tramnitz vlak achter zich. Laurens van Hoepen had de tiende startpositie bemachtigd. De openingsfase bood direct kansen voor veel coureurs. Een startcrash zorgde ervoor dat Bilinski, Stenshorne en Tramnitz alle drie uitgeschakeld werden. Tukka Tapponen zou kans hebben gemaakt op de leiding als hij niet in aanraking kwam met Rafael Câmara.

De chaotische openingsronde zorgde ervoor dat Ivan Domingues aan de leiding ging, die op P6 was gestart. De top drie zag er vervolgens zo uit: Domingues, Noah Strømsted, en Van Hoepen. De safetycar leidde het veld terwijl de auto's van de gecrashte coureurs weg werden getakeld. Een paar ronden later kon de race hervat worden en deed Domingues er alles aan om de leiding te behouden. Hij deed goede zaken en zorgde ervoor dat Strømsted hem niet te pakken kreeg.

Van Hoepen deed op zijn beurt zijn best om P3 vast te houden, maar Santiago Ramos wist een succesvolle inhaalactie te doen. Van Hoepen kwam nu ook onder druk te staan van Nikola Tsolov. De Bulgaar kreeg de Nederlander in ronde 12 te pakken. Het was hoe dan ook nog niet gedaan voor Van Hoepen. Strømsted viel later in de race uit, waardoor hij vierde lag en bij Tsolov moest blijven. Dit lukte helaas niet. Alsnog heeft hij goede punten verzameld.

F2: 17-jarig Red Bull-talent slaat toe, Verschoor doet goede zaken

In de Formule 2 is er geen gebrek aan kanshebbers op de titel. Na de eerste vijf weekenden staan zes coureurs binnen twintig punten: Luke Browning, Alex Dunne, Leonardi Fornaroli, Richard Verschoor, Jak Crawford, en Arvid Lindblad. Ook Josep María Martí en Victor Martins mogen tot de kanshebbers gerekend worden. Voor de laatste pogingen aan het einde van de kwalificatie was 17-jarig Red Bull-talent Lindblad de snelste man. Verschoor stond op dat moment op de zesde plek.

De tekst gaat verder onder de afbeelding.

arvid lindblad formule2 2025 redbull
Dit is het mega-talent van Red Bull.

Dunne verbeterde zich met twee minuten te gaan tot P2, maar de Ier heeft dertien(!) plekken aan gridstraf boven het hoofd hangen: tien plekken vanwege de startcrash in Monaco, en drie plekken vanwege een crash in de pitstraat. Het bleef tijdsverbeteringen regenen. Sebastian Montoya pakte tijdelijk de eerste plek over, maar Lindblad was alweer onderweg met paarse sectoren. De jonge winnaar ooit in de Formule 2 sloeg terug met een 1:25,1 en pakte zo de poleposition.

Montoya mocht ook tevreden zijn met een tweede plek, voor Kush Maini, Roman Stanek, Dunne, en Verschoor. De Nederlander mag dus als vijfde starten, omdat Dunne wordt teruggezet tot de achttiende plek. Verschoor doet dus goede zaken achter drie coureurs, die geen rol in het kampioenschap spelen, maar Lindblad ontpopt zich meer en meer tot de favoriet voor de titel.

F3: Câmara grijpt poleposition, Van Hoepen presteert zeer sterk

Rafael Câmara is vermoedelijk het grootste talent in het deelnemersveld van de Formule 3. De Braziliaan voert het kampioenschap aan, en greep in drie van de eerste vier weekenden al de poleposition voor de hoofdrace. Het 20-jarige Ferrari-talent domineerde ook weer in Barcelona. Halverwege de kwalificatie was Câmara al drie tienden sneller dan Laurens van Hoepen op de tweede plek. Ook met nieuwe banden wist niemand meer aan de tijd van Câmara te komen, die zondag dus voor de vierde keer vanaf de eerste startplek mag beginnen.

Van Hoepen behield de tweede tijd niet. De Nederlander zag Nikola Tsolov sneller gaan bij het vallen van de vlag. De Bulgaar was in Monaco de eerste en vooralsnog enige coureur, die Câmara over één ronde wist te verslaan. De nummer drie uit het kampioenschap start in de hoofdrace vanaf de eerste startrij, al zal Van Hoepen ook blij zijn met zijn derde startplek. De Nederlander maakte een slechte start van het seizoen mee, maar liet zich in Monaco voor het eerst van voren zien. Tim Tramnitz, Red Bull-talent en nummer twee in het kampioenschap, eindigde als tiende.

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties

Meer nieuws