Een van de teams die het meest actief is in het brengen van veranderingen in Melbourne is
Alpine. Terwijl de technici onder leiding van Bruno Famin werken aan de betrouwbaarheid van de
Renault E-Tech RE22-krachtbron, probeert het kantoor van Enstone de A522 lichter te maken, die te zwaar is in vergelijking met de FIA-limiet van 798 kg. Ook heeft het team een kleine aanpassing gedaan aan de voorvleugel waar de bovenste
flaps zijn gewijzigd om de voorvleugel steviger en lichter te maken. Het levert Alpine dus in totaal ongeveer 4 kilo aan gewichtsbesparing op.
Pat Fry, technisch directeur van
Alpine, had zich de afgelopen dagen beklaagd over het feit dat sommige teams (met name Ferrari en Mercedes) hadden kunnen profiteren van twee trekstangen om te voorkomen dat de ondervloer van de auto voor de achterwielen doorboog. Dat terwijl zijn team zich juist had beperkt tot het maken van een veel stijvere maar ook zwaardere ondervloer om zo te voorkomen dat deze zou verbuigen. Met deze aanpassingen heeft Alpine een gewichtsbesparing van 3 à 4 kilo doorgevoerd en juist aan de onderkant is een belangrijke ingreep gedaan, waardoor de keuzes van Alpine op één lijn liggen met die van zijn rivalen.
Het team uit Enstone heeft al verklaard dat het de derde
Renault-motor in de auto van
Fernando Alonso zal gebruiken, aangezien die in Jeddah met een waterpomp-storing te kampen had. Een detail dat werd geanalyseerd in het hoofdkwartier van Viry Chatillon, waar het probleem werd vastgesteld en opgelost. Het team onder leiding van Otmar Szfnauer bezet momenteel de vierde plaats in de stand van het constructeurskampioenschap en het is de bedoeling van het merk om deze plek te behouden. Daarom heeft de Franse formatie het dus op veilig gespeeld wat betreft de updates en deze eerder gebracht dan haar concurrenten in het middenveld.