Oppassen geblazen voor Hamilton: "Hij heeft grotere ambities"

Formule 1
lewis-hamilton-ferrari-gp-verenigde-staten-vs-cota-2026-zaterdag-3

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Lewis Hamilton liet weten dat hij, idealiter, nog graag wil racen wanneer de Formule 1 terugkeert naar Afrika. Voor BBC-verslaggever Andrew Benson is dat aanleiding om te kijken naar de toekomst van de zevenvoudig kampioen bij Ferrari. Het roept volgens hem ook vragen op over de jonge coureurs die bij het team op hun kans wachten.
Hamilton was in Texas duidelijk over zijn droom van een race op het Afrikaanse continent. “Ik ben nu gedwongen om veel langer te blijven, omdat we een race in Afrika hebben en dat is altijd mijn droom geweest: in Afrika kunnen racen”, zei de Brit. “Dus ja, ik moet blijven vechten om fit te blijven. Als ik het komende jaar nog steeds goede resultaten kan neerzetten, gaan we ermee door.”

Hamilton is bij de vroegst mogelijke GP in Afrika 45

Of hij het zo lang volhoudt, vraagt Benson zich af. De Formule 1 heeft laten weten dat de Grand Prix van Afrika in Rwanda in de “vroege jaren 2030” wordt gehouden. Zelfs als die deadline wordt gehaald, blijft de vraag of Hamilton dan nog rijdt. Het is echter zeker niet onmogelijk. “Begin 2030 zal hij 45 zijn. Dat is dezelfde leeftijd als Fernando Alonso nu heeft, en hij presteert nog steeds uitstekend”, schrijft Benson voor de BBC.
Hamiltons huidige contract loopt naar verluidt tot eind 2027. Om tot 2030 door te kunnen gaan, moet hij dus nog een contract van drie jaar tekenen. Benson sluit dat niet uit, maar wijst op de onzekerheid. “Zoals hij zelf zegt: als hij halverwege volgend jaar nog steeds op hetzelfde niveau presteert als nu, waarom niet? Maar het is vooralsnog niet duidelijk wat Ferrari van plan is”, aldus Benson. Benson denkt hierbij ook aan Oliver Bearman, die zijn nieuwe contract bij Haas voor volgend seizoen nog niet heeft afgerond.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
haas esteban ocon oliver bearman ferrari charles leclerc lewis hamilton gp saoedi arabie 2025 zaterdag
Bearman hoopt binnen enkele jaren voor Ferrari te rijden.
De toekomst van de jonge coureur is voorlopig nog wel veilig. “Bearman heeft een sterk seizoen achter de rug en een nieuw contract lijkt vrijwel een formaliteit, zowel de coureur als het team hebben aangegeven bij elkaar te willen blijven”, schrijft Benson. De Brit liet zich afgelopen weekend in een interview met BBC 5 Live ook uit alsof hij volgend jaar nog voor Haas rijdt.

Bearman wil naar Ferrari

Toch is Haas uiteraard niet waar Bearman zijn carrière wil afsluiten. “Bearman heeft grotere ambities dan de rest van zijn carrière bij Haas te blijven”, aldus Benson. De coureur, die in 2024 zijn debuut maakte als vervanger van Sainz in een Ferrari, zou namelijk graag fulltime in het rood willen rijden. Blijven Hamilton en Leclerc de komende vier jaar bij Ferrari, dan heeft hij volgens de BBC-verslaggever alle recht om het team te vragen wat dat voor hem betekent.
Daar komt een sportieve uitdaging bij: de Braziliaan Rafael Câmara, die volgend jaar eveneens voor Haas rijdt. Bearman moet eerst hem zien te verslaan. Voor Ferrari komt dan een vraag waar het niet omheen kan. “Als hij niet bij het seniorenteam terechtkomt, wat kunnen ze dan doen om zijn carrière vooruit te helpen? Laten ze hem gaan, zodat hij zijn ambities elders kan nastreven, of staan ze hem dat toe terwijl ze de banden met hem in stand houden?”, vraagt Benson zich af.
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading