Alpine bevestigde dat Schumacher dinsdag in actie zou komen tijdens de testsessie met hun hypercar. De Duitser neemt plaats achter het stuur van de A424 op het circuit van het Spaanse Jerez. Bij de tests van de Franse renstal zullen wel meerdere coureurs in actie komen en dus blijft het voorlopig nog afwachten of de reservecoureur van Mercedes de beste kandidaat blijkt om het team te vertegenwoordigen in de Hypercar-klasse van het WEC.
Schumacher werd al langer gelinkt aan een toekomst in het
endurance-racen en heeft nu zijn kans beet. Bruno Famin, huidig teambaas van Alpine in de Formule 1, bevestigde in september al dat de zoon van
F1-legende
Michael Schumacher op de radar van de Fransen stond. 'Het klopt dat we met Mick praten over een mogelijk avontuur in ons
endurance-programma', liet Famin toen optekenen. 'Het zou voor alle betrokken partijen een mooie kans zijn.' Tot vandaag bleef het bij mondelinge discussies tussen team en rijder, maar daar kwam dinsdag verandering in.
Of zijn toekomst als reservecoureur bij Mercedes in het gedrang komt, is nog niet duidelijk. Teambaas
Toto Wolff hoopt alvast dat de zoon van Michael, die in het verleden ook nog voor de
Silver Arrows reed, zijn verplichtingen kan combineren. Schumacher maakte zijn debuut in de koningsklasse van de autosport voor Haas. De Amerikaanse renstal kwam in 2021 opzetten met het duo Schumacher-Nikita Mazepin, die beiden aan hun eerste F1-seizoen begonnen. Die laatste werd na één jaar al aan de deur gezet, mede omwille van de losgebarsten Russisch-Oekraïense oorlog. Schumacher kreeg de kans om zich verder te bewijzen, maar dat lukte niet. Na heel wat crashes, die het team handenvol geld kostten, werd de Duitser bedankt voor bewezen diensten. Een rol als reservecoureur bij Mercedes was het hoogst haalbare.