Ferrari lijkt na een matig jaar eindelijk weer betere tijden in het vooruitzicht te hebben. De bolide lijkt prima te lopen en de coureurs hebben het vertrouwen weer (grotendeels) teruggevonden. Lawrence Barretto noemt de Italiaanse renstal als een van de grote winnaars van de testdagen en een team om in de gaten te houden in de aanloop naar Australiƫ. Ferrari sloot de testperiode in Bahrein op een positieve manier af, want
Charles Leclerc reed in de ochtendsessie een ronde die vervolgens niet meer van de leiderspositie werd verdreven. Tijdens de eerste drie testdagen in Bahrein waren de coureurs van Ferrari nog wat minder enthousiast. Leclerc benadrukte dat leuk racen anders was en Hamilton klaagde over het vele glijden. Na zes dagen zijn de meningen bijgesteld.
Matig 2025 voor een goed 2026
Ferrari heeft net een vrij matig seizoen achter de rug, waarin het van de grote vier als laatste eindigde. Bovendien kreeg het team met behoorlijk wat tegenslagen te maken en was er zoals altijd veel miscommunicatie en frustratie op de boordradioās. Toch vermoedt Barretto dat het team het matige 2025 ervoor over had, als dit betekende dat ze sterker voor de dag zouden komen in 2026.
De Italiaanse renstal legde al een grote focus op 2026 en bracht bijvoorbeeld minder updates. In 2025 betekende dat dus frustratie, irritatie en terneergeslagen coureurs. Hamilton haalde zelfs meermaals Q2 niet. āFerrari was gefrustreerd dat het vorig seizoen op de vierde plaats eindigde, achter McLaren, Mercedes en Red Bull, maar ze wisten dat dit een geval van kortetermijnpijn voor langetermijnwinst kon zijnā, benadrukt de F1TV-presentator in zijn analyse op
Formula1.com.De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Ferrari begon al zeer vroeg aan de auto, zo vertelt Barretto. āZe hadden al hun middelen en tijd gestoken in de auto voor 2026, die in april was gebouwd volgens ingrijpende nieuwe regelsā, stelt de Brit, verwijzend naar de nieuwe regelgeving waar de 2026-bolides aan moeten voldoen. Er was in de dagen voorafgaand aan de testdagen bovendien nog veel te doen over motoren, want Ferrari (en anderen) zouden hier een groot nadeel hebben ten opzichte van Mercedes.
Barretto ziet dat het helemaal de goede kant opgaat met de scuderia. āNa een sterke start van de tests voorafgaand aan het seizoen vorige week, voerde Ferrari zijn inspanningen in week twee opā, beschrijft hij. āEerst met een innovatieve balkvleugel die slim achter de uitlaat was geplaatst en vervolgens met een opvallende roterende achtervleugelā, haalt hij een van de foefjes van de Italiaanse renstal aan. De coureurs waren ook aanzienlijk minder negatief na afloop van de tweede testperiode in Bahrein.
Ferrari gaat meedoen voor zeges
De presentator benadrukt ook hoe goed het team voor de dag kwam. āZe maakten ook indruk met hun prestaties, zowel wat betreft lange runs als de consistent snelle ronden die Charles Leclerc op de laatste avond van de tests naar believen kon neerzettenā, aldus Barretto. Hierbij moet wel gezegd worden dat menig analist beweert dat Ferrari al op 100% reed en Mercedes mogelijk nog niet. De tijd zal het leren.
Goed nieuws dus voor Hamilton en Leclerc. āZelfs als ze niet de snelste van allemaal zijn, zitten ze er toch middenin en maken ze zeker kans op podiumplaatsen en raceoverwinningenā, weet Barretto zeker. āAangezien ze vorig jaar niet op de hoogste trede stonden, betekent dit een belangrijke stap voorwaarts voor de scuderia en geeft het hen een uitstekende basis om op voort te bouwenā, sluit hij af.