Hoewel de overwinning van Daniel Ricciardo natuurlijk een prachtige pleister op de wond is, kun je niet direct zeggen dat Red Bull Racing het seizoen optimaal begonnen is. Daarvoor is er al te veel kapot gegaan bij de Oostenrijkse renstal en hun Franse motorenpartner.
Die schades zorgen ervoor dat het team uit Milton Keynes al gridstraffen met potlood op de Grand Prix-kalender ingetekend heeft. 'Wij weten zeker dat we gridstraffen gaan krijgen', zegt Red Bull-motorsportadviseur Dr. Helmut Marko in een publicatie van Auto, Motor und Sport. 'Het is aan ons om er voor te zorgen dat die straffen op goede circuits vallen.'
De aanwijzing van circuits waar Red Bull een gridstraf wil pakken gebeurt in overleg met Renault. 'Meneer Abiteboul moet immers zijn upgrade klaar hebben', zegt Marko, die best beseft dat ze het bij Renault af en toe zwaar te stellen hebben met Red Bull. 'Wij eisen altijd meer performance, meer betrouwbaarheid en meer kwaliteit van Renault. Wij zijn een flinke uitdaging voor de Franse mentaliteit. Voor Renault zijn wij irritant als muggen.'(fotocredit: Red Bull Content Pool)