
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleHoewel de Grand Prix van Las Vegas niet verliep zoals Red Bull Racing-adviseur Helmut Marko had verwacht, is hij na de Grand Prix van Las Vegas wel zeer tevreden met de overwinning van Max Verstappen en de derde plek van Sergio Pérez. Daarmee heeft het Oostenrijkse team ook haar laatste doel van het seizoen behaald, nu de Mexicaan zeker is van de tweede plek in het kampioenschap.
Na de race werd bij ServusTV aan Marko gevraagd of de zingende Verstappen het nu meer naar zijn zin heeft gehad in Las Vegas, maar de 80-jarige wil zelf liever over zijn andere coureur praten. 'Met dat liedje heeft hij zich volgens mij ook met Las Vegas verzoend, maar laten we beginnen met praten over Checo (Pérez, red.). Hij lag na de eerste ronde laatste, en heeft sensationeel gereden', oordeelt Marko over de 33-jarige coureur.
Waar Verstappen in de tweede helft van de race zonder veel moeite inhaalde, had Pérez het daar lastiger mee. 'Hij had een andere afstelling van de vleugel dan Max, en daardoor was hij langzamer op de rechte stukken dan de Ferrari, en dat leidde aan het einde tot die inhaalactie', verklaart de Red Bull-man. 'Desalniettemin was het geweldig teamwork, met Max die eerst aanviel, en daarna Checo hielp, door het gat weer kleiner te laten worden. Met een gat van twee seconden werkt de slipstream al, om hem wat extra snelheid te geven, maar helaas lukte het net niet. Maar een één-twee (in het kampioenschap, red.) is wat we wilden, en het enige dat nog ontbrak aan het seizoen!'
Ferrari verrassend goed met de banden
Dat de race incidentrijk was, verbaast Marko niet. 'Lange rechte stukken zijn altijd goed voor het aantal inhaalacties, en hier speelde het ook een enorme rol dat het asfalt helemaal nieuw was, en vanwege het normale verkeer was het vrij glad. Volgens onze berekeningen zouden we beter moeten zijn dan Ferrari op de gele banden, maar dat was niet het geval. Onze banden verslechterden sneller en het tegenovergestelde was het geval op de harde band. Toen waren we qua basissnelheid sterker, en we kregen ook pas later last van graining dan Leclerc. Wat dat betreft bleken onze berekeningen niet te kloppen, maar het eindresultaat was wel goed.'
Helemaal optimaal was het niet, omdat Pérez voor de tweede keer op rij een plekje verloor in de slotronde. 'Zoals gezegd had Checo wat meer vleugel, dus de Ferrari was sowieso sneller op het rechte stuk. Ze hebben veel vermogen, en schijnbaar had Leclerc ook de batterij zo geoptimaliseerd dat hij dat helemaal kon verbruiken op het rechte stuk. Uiteindelijk was hij misschien verrast, maar als hij ingestuurd had, waren ze misschien gecrasht. Eind goed, alles goed', concludeert Marko.
Lees ook

Mark HanselmanHoofdredacteur F1Maximaal.nl
Mark Hanselman is sinds 2023 hoofdredacteur bij F1Maximaal.nl.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Kan ook te maken hebben met Ferrari, weet zo niet welke sponsor dit in de weg zou kunnen zittenMilou201503-11-2026
- Ben bang dat hij Perez niet bij kan houden.EJ03-11-2026
- Brown zegt , het is jouw team ( als hij naar McLaren komt) ,kijk daar gaat het weer fout, Norris zal zich nooit ondergeschikt maken van Hamilton !!
Regenracer03-11-2026 - Jajaja,die maFIA............spiked196403-11-2026
- maFIAspiked196403-11-2026
- Dus de voerselbank kunnen we achterwege laten nu. Of hou je nog wat over na die 64 ruggen onderhoud.
Supermax-03-11-2026 - En dan heb je voor dat geld nog maar een heel klein werkvenster waar binnen alles lekker werkt, al moet ik toegeven dat het de laatste tijd stukken beter gaat. ;)
peterheijnen3303-11-2026 - Twee toppers binnen het team als LH naar mclaren zou gaan dat is een voorbarige conclusie. Norris heeft dit jaar weinig tot niets laten zien en dat voor een wereldkampioen door directe team orders. De golden boy en LH in een team zal het zelfde effect hebben als nu bij Ferrari onze golden boy ziet soms een mogelijkheid om in te halen die er niet is en voilla alle twee eraf. Als ik lewis was ging ik voor een stoeltje bij cadilac LH houd van Amerika en kan bij cadilac weer zijn gedroomde nr1 coureur worden.
Jos Hendriks03-11-2026 - Volgens de Wet van Montoya is Hadjar ook gewoon net zo goed als Max, maar kan hij gewoon net iets minder goed omgaan met een instabiele wagen. Het is slechts een detail, meer niet ...MJAH03-11-2026
- Norris en Piastri laten zich inderdaad wel vaak makkelijk het kaas van het brood eten. Zou ideaal zijn voor Lewis. Hij kan natuurlijk ook gewoon terug gaan naar Mercedes in plaats van Russell.MJAH03-11-2026














