Mercedes heeft op de vrijdag met een ontwerp aan de velgen gereden die eerder dit seizoen nog op protest van Ferrari stuitte. In het ontwerp zijn extra gaten te vinden die moeten helpen bij de koeling van de achterbanden. Ferrari tekende eerder dit seizoen protest aan tegen het ontwerp, maar kreeg nul op rekest toen de FIA na onderzoek concludeerde dat Mercedes geen regels overtrad.
Mercedes-teammanager Toto Wolff verklaarde tegenover Sky F1: 'We zijn ze vandaag aan het testen en daarna beslissen we of we ze open of dicht laten. Het ziet er naar uit dat we ze open laten om te zien wat het effect is.'
Eerder dit seizoen reed Mercedes ook al met de velgen, maar liet deze verwijderen toen Ferrari een protest indiende. Ondanks dat de FIA ze uiteindelijk toch goedkeurde, koos Wolff destijds voor de veilige optie: 'We willen de controverse vermijden. Het was een veel besproken onderwerp. Ferrari vond het maar niks, maar we hebben toestemming van de FIA om ermee te rijden. We wilden niet dat het kampioenschap eindigde in de rechtszaal. We zagen er geen groot voordeel in, dus we konden het net zo goed dit weekend uitproberen. Het kampioenschap is gestreden, dus we kunnen leven met een controversie na de laatste race. Het heeft geen effect meer op het kampioenschap.' (foto: Mercedes AMG F1)
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties