Ferrari heeft sportief gezien een goed weekend achter de rug, maar het Italiaanse team wekt al het hele seizoen verbazing met de communicatie via de boordradio bij Lewis Hamilton. De voormalige Mercedes-coureur is de vaak strakke organisatie van de Duitse renstal gewend, en keek duidelijk raar op in Monaco van de handelswijze van rechterhand Riccardo Adami.
De communicatie tussen Adami en Hamilton verloopt dit seizoen vaak zo moeizaam dat de Italiaan nauwelijks als rechterhand gezien kan worden van de 40-jarige Brit. Olav Mol haalde de samenwerking via de boordradio tussen beide mannen aan bij De Stamtafel, een programma van Ziggo Sport. 'Het is ongelofelijk. Het blijft echt heel bijzonder dat je als coureur moet zeggen: je geeft geen antwoord op mijn vraag', geeft de autosportcommentator aan.
Hamilton wacht op antwoord
In de tweede helft van de race reed Hamilton in niemandsland op de vijfde plek rond. 'Rijden ze nog steeds een minuut voor me?' vroeg Hamilton aan zijn engineer over de vier coureurs vooraan. De Engelsman kreeg vervolgens een uitvoerige reactie. 'Charles rijdt op mediumbanden, en de McLarens op de harde banden. Ze rijden nu 1:16. Ze zitten dicht bij elkaar en vechten voor positie.'
Hamilton stelde deze vraag vermoedelijk omdat tactische spelletjes in Monaco ervoor kunnen zorgen dat coureurs opeens flink vertragen, om anderen op te houden. 'Je beantwoordt mijn vraag niet, maar ik gok dat het er niet toe doet. Ik vraag gewoon of ik een minuut achterstand heb', reageerde Hamilton dan ook. 'Het gat is 48 seconden', kreeg hij uiteindelijk van Adami te horen.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.

'Hij had meteen het laatste moeten antwoorden', weet Mol, die aangeeft dat het verhaal nog een extra hoofdstuk kreeg. 'Wat nóg grappiger is, is dat Lewis het team na de race nog bedankte voor het repareren van de auto. Toen bleef het even stil, en daarna zei hij: Ben je boos op mij? Ik heb een clip gezien van drie minuten. Er komt geen antwoord meer vanuit Ferrari in de uitloopronde', zegt de analist vol ongeloof.
Ferrari moet wissel doorvoeren
'In het heetst van de strijd wil je een direct antwoord krijgen', zo legt Renger van der Zande het perspectief van de coureur uit. 'De engineer is het enige lijntje naar de buitenwereld. Je ziet af en toe wat op de schermen, of je ziet rondetijden. Soms wil je het overzicht hebben. Als je dan geen antwoord krijgt, is dat heel frustrerend. Dit is je enige lijn, en de engineer is een soort van je beste maatje. Je wil een band met die engineer creëren. Als je geen antwoord krijgt, moet je gewoon wisselen.'
Van der Zande ziet dus graag dat Hamilton een nieuwe engineer krijgt, en legt die mening verder uit. 'Ik heb ook het idee dat Lewis dit meer nodig heeft dan wie dan ook. Bono (Peter Bonnington, red.) begreep Lewis beter dan wie dan ook. Hamilton zit best wel in een neerwaartse spiraal in de auto.' Mol snapt wel dat de moed bij Hamilton in de schoenen zakte. 'Na de gridstraf wist je al dat hij het podium kon vergeten, maar ze reden ook 45 seconden bij hem weg. Dat is pijnlijk, hoor.'
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties