Ocon bevestigt vertrek bij Haas na 2026, toekomst Formule 1-coureur onzeker

Formule 1
woensdag, 30 september 2026 om 10:27
esteban-ocon-haas-gp-italie-2026-vrijdag

Volg F1Maximaal.nl op Google

Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien

Voeg toe als voorkeursbron op Google
Esteban Ocon vertrekt aan het einde van het Formule 1-seizoen van 2026 bij Haas. De Franse coureur heeft woensdagochtend via zijn sociale media bevestigd dat zijn samenwerking met de Amerikaanse renstal na twee seizoenen ten einde komt. Daarmee komt er duidelijkheid na wekenlange speculaties over zijn toekomst. Waar Ocon in 2027 terechtkomt, is voorlopig nog niet bekend en een nieuw Formule 1-contract heeft hij nog niet aangekondigd.
Ocon maakte begin 2025 de overstap van Alpine naar Haas en werd daar gekoppeld aan rookie Oliver Bearman. In 39 Grands Prix voor de renstal scoorde hij tot dusver twaalf keer punten, waarbij de vijfde plaats tijdens de Grand Prix van China in 2025 zijn beste resultaat bleef. Afgelopen weekend reed de Fransman in Azerbeidzjan nog naar P8, zijn beste resultaat van het huidige seizoen en zijn eerste punten sinds Monaco.

Ocon kondigde vertrek bij Haas vorige week al enigszins aan

Dat Ocon mogelijk bezig was aan zijn laatste seizoen bij Haas, werd vorige week in Bakoe al steeds duidelijker. De Grand Prix-winnaar uit 2021 omschreef zichzelf voorafgaand aan het raceweekend als een vrije coureur voor 2027. De Fransman bevestigde daarbij dat hij gesprekken voerde met andere teams, maar hield de deur naar Haas op dat moment nog open.
Ocon licht zijn besluit zelf toe via sociale media en kijkt daarbij terug op zijn periode bij de Amerikaanse renstal. "Mijn tijd bij Haas F1 Team komt aan het einde van het seizoen 2026 ten einde", schrijft de Fransman. "Ik verlaat dit project met opgeheven hoofd en ben trots op mijn prestaties, in omstandigheden die om verschillende redenen en door factoren buiten mijn controle niet altijd even eenvoudig waren."
De tekst gaat verder onder de X-post.
Voor de resterende Grands Prix verandert er volgens Ocon niets aan zijn aanpak. "Mijn directe focus ligt op het volgende raceweekend", vervolgt hij. "Ik blijf hard werken met het team, probeer iedere mogelijkheid te maximaliseren en alles uit de auto te halen wat erin zit. Er zijn nog veel races te gaan en zoals altijd zal ik achter het stuur alles geven, voor mezelf en voor mijn team. Ik ben nog altijd gemotiveerd. Ik ben nog altijd hongerig", benadrukt hij. "Dit is absoluut niet het einde van mijn Formule 1-carrière."
Rafael Câmara geldt als de belangrijkste kandidaat om Ocon op te volgen. De Ferrari-junior en huidige Formule 2-titelkandidaat reed tijdens een besloten test in Portimão voor Haas en zou veel indruk hebben gemaakt. Na de bevestiging van Ocons vertrek wordt verwacht dat Câmara zijn vervanger wordt, al heeft Haas de komst van de Braziliaan nog niet officieel bevestigd. Ook Leonardo Fornaroli, Ryō Hirakawa en Jack Doohan werden de afgelopen maanden door Haas getest.

Ocon vecht voor toekomst in de Formule 1

Voor Ocon komt het nieuws op een opvallend moment. De 30-jarige coureur kende een moeizaam seizoen, maar liet afgelopen weekend in Bakoe juist een van zijn sterkste optredens van 2026 zien. Vanaf de dertiende startplaats werkte hij zich op naar P8 en eindigde hij voor Bearman. Haas scoorde met beide auto's punten en Ocon benadrukte na afloop dat het resultaat aantoonde wat hij kan wanneer de VF-26 goed functioneert.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
esteban-ocon-haas-gp-italie-2026-zaterdag
Ocon is nog altijd de meest recente Franse Grand Prix-winnaar.
"Als de auto werkt, is dit wat we verdienen", zei Ocon na de Grand Prix van Azerbeidzjan. De Haas-coureur was vooral tevreden met de snelheid na de pitstop en de manier waarop het team tijdens de verschillende neutralisaties reageerde. Het resultaat kwam bovendien op een moment waarop zijn toekomst al volop ter discussie stond. Ocon verloor op de finish nog P7 aan Arvid Lindblad, maar behaalde alsnog zijn beste klassering van het seizoen.
Ook teambaas Ayao Komatsu reageert op het aangekondigde vertrek van zijn coureur en staat stil bij diens rol binnen de renstal sinds 2025. "Ik wil Esteban bedanken voor alles wat hij sinds zijn komst voor het team heeft betekend", zegt Komatsu. "Zijn professionaliteit en inzet zijn waardevol geweest terwijl we ons als organisatie verder blijven ontwikkelen. Dit jaar zijn we samen de uitdaging van een grote reglementswijziging aangegaan."
Komatsu wijst daarbij specifiek op de bijdrage van Ocon aan het technische traject van Haas in 2026. "Estebans ervaring als coureur en zijn feedback zijn belangrijk geweest terwijl we gedurende het seizoen hard hebben gewerkt aan de ontwikkeling van de VF-26", vervolgt hij. De samenwerking loopt bovendien nog door. "Er staan nog genoeg races op het programma en onze focus blijft liggen op samenwerken en iedere mogelijkheid maximaliseren tot en met de laatste race van het jaar."
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading