Ontwerp Newey blaast insider Aston Martin omver: 'Dan gaan we een goed jaar hebben...'

Formule 1
door Marnik Kok
dinsdag, 03 februari 2026 om 9:12
newey aston martin monaco 2025 5
De AMR26 van Aston Martin is volgens de fabrication leader van het team een auto van een totaal ander niveau. Na het meemaken en bouwen van 25 Formule 1-wagens, is de auto van Adrian Newey de kers op de taart.
Aston Martin liet tijdens de shakedown-week nog even op zich wachten met de AMR26 in actie, maar dit stelde niet teleur. Vriend en vijand keek toe hoe de door Newey ontworpen bolide de garage uitreed. Direct viel op dat het niet 'zomaar' een nieuwe auto was voor 2026, met lovende woorden van technici binnen en buiten het Britse team.
Neil Zambardi-Christie, de fabrication leader van Aston Martin, is zeer trots op het resultaat van de eerste 'Newey-auto' bij het team van Fernando Alonso en Lance Stroll. 'De AMR26, mijn 25e Formule 1-wagen, maar mijn eerste 'Newey' wagen. Er zijn wat auto's geweest door de jaren heen (en wat shockers) maar dit is een ander niveau', laat hij weten op LinkedIn.

Radicale aanpak van Newey voor 2026

Bij de eerste meters werd al snel duidelijk dat Newey ook bij Aston Martin weer een meesterwerk op het circuit neer wil zetten. De andere teams loofden het uiterlijk van de AMR26, met een paar delen waar niemand nog aan heeft gedacht. Al geeft het nog geen garantie op snelheid, de aandacht was er zeker.
Dit artikel gaat verder onder de afbeelding.
alonso newey aston martin monaco 2025 2
Newey en Alonso hopen op een ongelooflijk jaar.
De Aston Martin-prominent vervolgt: 'Het design en de details zijn ongelooflijk, maar wat nog beter is, is hoe het hele team is meegegroeid met de uitdagingen van de designs en de tijdlijn die we daarvoor kregen. Iedereen heeft hieraan bijgedragen, van de schoonmakers in de fabriek tot aan de technische directie. Het is teamwerk en iedereen mag trots zijn met wat we hebben gemaakt.'

Honda-motor nog 'even' niet op volle kracht

Newey en zijn team hebben de afgelopen maanden de klok rond gewerkt, aldus Zambardi-Christie. Hoewel de shakedown niet helemaal verliep zoals gepland met een, uit voorzorg, gestopte wagen op het circuit in Spanje, kon Fernando Alonso later meer data verzamelen. Dat Aston Martin niet bovenaan stond in de tijdenlijst is makkelijk te verklaren. De eveneens nieuwe Honda-motor stond op een limiet van 275 kilometer per uur.
Als de Honda-motor ook op volle toeren draait, ziet de buitenwereld meer van de snelheid ten opzichte van de andere Formule 1-teams. Al zal het aan de ervaring van Newey, een legende in het bouwen van auto's, niet snel liggen.
Uiteindelijk krijgt iedereen pas antwoord op de vragen als het seizoen is afgetrapt in Australië, want ook de motor moet natuurlijk meewerken om kampioen te worden. Zambardi-Christie heeft er in ieder geval vertrouwen in. 'Als de auto zo snel is als hij lijkt, dan kunnen we zomaar een heel goed jaar krijgen...'
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading