
Volg F1Maximaal.nl op Google
Stel ons als voorkeursbron in om onze artikelen vaker op Google te zien
Voeg toe als voorkeursbron op GoogleOscar Piastri wist dat het onvermijdelijk was dat hij een keer zou crashen in de Formule 1. De natte kwalificatie van de Grand Prix van Canada was een behoorlijke uitdaging, en uiteindelijk de reden waardoor de Australiër crashte. Dat betekende ook het einde aan de crashloze streak van Piastri, aangezien hij voor het laatst crashte in 2019.
De Australiër had een bemoedigend weekend in Montreal tot aan zijn ongeluk, aangezien hij doorging naar de laatste sessie van de kwalificatie. Echter, hij belandde vroeg in Q3 tegen de barrières nadat hij spinde bij het uitkomen van bocht acht. Het incident zorgde kortstondig voor een onderbreking van de sessie en betekende dat Piastri uiteindelijk als negende eindigde, voordat hij een plek omhoog schoof na de gridstraf van Carlos Sainz.
'Ik denk dat het een redelijk bemoedigend weekend is geweest', zegt Piastri in gesprek met Autosport. 'Ik denk dat het meeste van de kwalificatie goed was, behalve Q3', gaat hij verder. 'Maar zelfs als ik dat zeg, weet ik niet wat mijn potentieel in Q3 zou zijn geweest. Het is mijn eerste grote fout en ik moest op een gegeven moment de eerste crash maken. Gewoon te agressief op het gaspedaal en dat was het. Het is makkelijk om te doen en natuurlijk jammer. Het spijt me voor de monteurs die nu meer werk hebben dan nodig.'
Piastri wilde limiet wat sneller opzoeken: 'Soms wat te voorzichtig'
Voorafgaand aan het evenement in Montreal sprak Piastri over de noodzaak om sneller de limiet te vinden tijdens raceweekenden, nadat hij had toegegeven dat hij soms misschien te voorzichtig was geweest. 'Ik denk dat het in het algemeen, vooral op circuits waar we zijn geweest zoals Saudi-Arabië, Bakoe en Monaco, nuttig is om gedurende het weekend op te bouwen, omdat je de limiet op het juiste moment vindt en er niet overheen gaat', legt de McLaren-coureur uit. 'Ik denk dat dat iets is wat ik mijn hele carrière heb geprobeerd te doen. Ik denk dat ik in de races zelf op sommige plaatsen redelijk verstandig probeer te zijn, misschien zelfs een beetje te voorzichtig soms.'
Piastri wil zijn weekenden voornamelijk opbouwen, maar geeft toe dat hij in sommige opzichten wat agressiever kan zijn. 'Er zijn zeker wat close calls geweest en enkele grote momenten, maar er zijn nog geen crashes geweest. Het zal op een dag gebeuren, maar voor nu probeer ik er rustig naartoe te werken en ook mijn tijd op de baan te maximaliseren', gaat de Australiër verder. 'Ik heb een paar spins gehad in een F1-auto, maar de laatste keer dat ik tegen een muur reed of vast kwam te zitten... ja, dat was waarschijnlijk in de Formule Renault in 2019 toen ik vast kwam te zitten in het grind', aldus Piastri, die vier jaar geleden zijn laatste crash had en tot aan de kwalificatie van Montreal nog geen McLaren had afgeschreven.
Lees ook
Bij Shanna is de Formule 1 er met de paplepel ingegoten. In huize Lutgert is het autosport voor en autosport na. Naast de koningsklasse hield ze ook de verrichtingen van de Nederlanders in de Porsches, het WEC en de ELMS bij. Als voormalig adjunct-hoofdredacteur hield ze de lezers vanaf het circuit en ernaast op de hoogte van al het nieuws.
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties
- Hill likt al jaren de hielen van Hamilton dus deze luchtballon kan niemand verbazen. Leclerc moet vooral zichzelf blijven en zich niet laten intimideren door de gewezen raketmotorkampioen en zijn media en analistenhulpjes, gewoon niet!
Wim.v6306-11-2026 - Carlos Sainz had ook WK geworden in die, in het begin , veel snellere Mercedes dus , want de laatste 5 races zag je de concurentie heel wat dichterbij komen , als dat zich doorontwikkeld naar het 2027 seizoen, dan wil ik het nog wel eens zien of Antonelli veel races gaat winnen.
Regenracer06-11-2026 - Dat is het echte winnaars mentaliteit die een f1 coureur beter maakt, niet slechter .
Regenracer06-11-2026 - Wijze woorden Max, laat je niet uit de tent lokken .
Regenracer06-11-2026 - Dat is waar ik op doelde......
Regenracer06-11-2026 - Vooralsnog goed gedaan door Red Bull en Max. Op de harde band zag het er erg goed en competitief uit. Op de soft daar valt niet ober te zeggen. Hij zette redelijk vroeg aan en ondanks vele problemen met de downshifts en stuurbekrachtiging een hele scherpe tijd waar Russel en Hamilton ondanks later aanzetten niet aan kwamen. Antonelli ging er wel onderdoor maar die zette 10 minuten later aan wat veel uitmaakt. Zelfde geldt voor Norris die een kwartier later aanzette en vermoedelijk met een stuk minder brandstof reed. Dst zag je namelijk ook aan het feit dat hij gelijk buiten bleef vpor de race simulatie en daarin 1,4 seconde sneller reed dan de rest..iets wat onrealistisch is natuurlijk. Wat Verstappen betreft. Had net als de rest slijtage maar wel stukken minder. 1 seconde verval tov Antonelli 1,4 en dan stond Antonelli op ene band wat minder snel slijt. De longruns van Verstappen waren wat dat betreft het beste met iedereen waarmee je het realistisch kon vergelijken. Dat ondanks problemen die ze wel moeten verhelpen. Hamilton was alleen in staat om de helft van de ronden het tempo van Max bij te houden, want hij moest daarvoor telkens een rondje koelen door 6 tiende tot een seconde trager dan Verstappen te gaan en dan pas kon die hem de ronde erna weer matchen. Zo ging het door. Goed begin dus maar nog wel wat werk aan de winkel.RB2306-11-2026
- Staat zeker een oude Peugeot te koop. F1Maximaal, het nieuwe AutoScout.
Supermax-06-11-2026 - Natuurlijk is Antonelli momenteel het meest succesvolle talent in de wereld van snelheid monsters, kortweg de F1. En als inwoner van Italië gun ik hem dat ook van harte. Dat Max Verstappen op koers ligt voor een tweede keer een tweede plaats in successie, bovendien in een auto die nog lang niet uit is ontwikkeld, dat zegt mij en al zijn fans toch wel veel, zo niet alles. Op zijn grootheid staat geen maat, behalve alleen maar één getal: namelijk nummer 1 …
MaxMaximaal06-11-2026 - Het achterste van zijn tong laat hij alleen bij tandarts zien toch?
Supermax-06-11-2026 - Wel, willen ze weer een titel voor Norris kopen. Zie hem geen tweede worden met 2 punten achter Kimmi. P5 is zat.
Supermax-06-11-2026


















