Carlos Sainz koos na een gedwongen vertrek bij Ferrari voor Williams als nieuwe uitdaging en boekte daar sneller dan verwacht successen. Tweemaal stond de Spanjaard op het podium in 2025, en hij bleef bovendien ook nog de meest recente racewinnaar voor Ferrari. De Madrileen is tevreden: hij ziet een positieve vooruitgang bij Williams en haalde ook nog eens zijn gelijk wat betreft aanpassingsvermogen aan nieuwe bolides, nu meer coureurs het daar lastig mee hebben. Voor Sainz was de overstap naar Williams zeker niet zijn eerste in de Formule 1. âIk ben een coureur die, gelukkig of helaas, vrij vaak van team heeft moeten wisselenâ, vertelt hij aan
Formula1.com. âIk heb altijd heel duidelijk gezegd hoe lang het duurt voordat een coureur zich aan een nieuw team heeft aangepast, de laatste paar tienden uit de auto heeft gehaald en zich één voelt met de auto, maar ook met je ingenieurs en de rest van het teamâ, vervolgt hij.
Dat kwam hem wel eens op kritiek te staan. âToen ik van Toro Rosso naar Renault ging, van Renault naar McLaren, zei iedereen:
Ja, maar jullie zijn F1-coureurs, jullie kunnen dat welâ, herinnert de Spanjaard zich. âHet feit dat zoveel coureurs recentelijk van team zijn veranderd en iedereen zich realiseert dat het tijd kost, heeft mijn gelijk een beetje bewezenâ, stelt Sainz, die benadrukt dat zelfs de besten tijd nodig hebben om zich aan te passen.
Leclerc en Verstappen hebben voordeel ten opzichte van teamgenoten
Het is volgens de Madrileen zeker niet niks om ineens naast een coureur te rijden die al jaren actief is voor het betreffende team. âWanneer je het opneemt tegen Alex Albon in een Williams,
Charles Leclerc in een Ferrari of
Max Verstappen in een Red Bull, kennen zij de auto door en doorâ, benadrukt Sainz. âDus het is erg moeilijk om binnen te komen en meteen op dat niveau te presteren, omdat zij al op het uiterste van hun kunnen rijden.â
Bij Williams duurde het ook even voordat Sainz zijn draai vond, terwijl Albon sterk begon. Toch pakte Sainz in het tweede deel van 2025 twee podiums. Hij heeft ook een scherp inzicht in de positieve en negatieve punten van het team. âEr zijn zoveel gebieden waarop het team dichter bij de top staat dan ik had verwacht, maar ik heb ook een aantal andere gebieden ontdekt waarop we ver achterlopenâ, duidt hij.
De tekst gaat verder onder de afbeelding.
Sainz wist in zijn eerste seizoen voor Williams twee keer een podium veilig te stellen.
Sainz wijst binnen het team aan waar het beter kan. âEr zijn zeer grote contrasten in dit team. Je hebt ongelooflijk getalenteerde mensen, je hebt zeer goede ideeĂ«nâ, prijst hij vooral de mensen. âMaar dan zijn er andere dingen, processen, tools en simulaties, waar het team echt heel ver achterloopt. Het gaat erom hoe we het proces versnellen, en iedereen werkt keihard om die zwakke punten te ontwikkelen, zodat we een topteam wordenâ, benadrukt de coureur.
Williams werd in 2024 negende bij de constructeurs, in 2025 pakte het de vijfde plek. âHet team zit in een opwaartse spiraal en het is van fundamenteel belang om die spiraal voort te zettenâ, realiseert de Spanjaard zich. âHet is belangrijk om vooruitgang te blijven boeken en die vooruitgang die we nu boeken niet te vertragenâ, vervolgt hij.
Regelwijzigingen zorgen voor grote onzekerheid
De coureur blijft echter op zijn hoede. âMet zo'n grote verandering in de regelgeving kan die vooruitgang er volgend jaar anders uitzien, omdat het zo onvoorspelbaar is waar iedereen terecht zal komen. Maar ik heb vertrouwen in wat het team doet, ik heb vertrouwen in alle inspanningen die we hebben geleverd voor de auto van volgend jaar, door alle simulatorsessies en al het ontwikkelingswerkâ, zegt Sainz.
Aan de motivatie van de Williams-coureur zal het in elk geval niet liggen, want hij heeft enorm veel zin in 2026. âIk ben positief gestemdâ, verklaart hij. âIk ben redelijk tevreden en heb er vertrouwen in, maar ik kan niet meer zeggen dan: Ik weet niet waar we zullen staanâ, sluit hij af met een gezonde mate van onzekerheid.