Saward voorspelt geen dominantie Mercedes: 'Red Bull mengt zich in de strijd'

Formule 1
woensdag, 27 maart 2019 om 13:06
mercedes australie 2019jpg
Dat het team van Mercedes AMG de openingsrace van het seizoen wist te domineren wil niet zeggen dat Red Bull Racing en Scuderia Ferrari er de rest van het seizoen niet aan te pas komen. Dat is de visie van de Britse Formule 1-journalist Joe Saward in gesprek met Missed Apex Podcast.
Ondanks dat ze tijdens de wintertests niet bovenaan de tijdentabel te vinden waren wist Mercedes de lijn van vorig seizoen door te trekken; de regerend wereldkampioen domineerde de kwalificatie op de zaterdag en pakte de eerste en tweede plek tijdens de race op zondag. Toch denkt Saward niet dat het beeld van de Grand Prix van Australië tekenend is voor de rest van het seizoen. ‘Ik denk niet dat je conclusies kan trekken uit de eerste race. Mercedes ligt niet zo ver voor op Ferrari en ik denk dat Red Bull zich in de strijd heeft gemengd,’ laat de Brit weten.

‘Red Bull nog altijd competitief op korte circuits met veel bochten’

Dat Red Bull Racing het tijdperk met motorleverancier Renault achter zich heeft gelaten en met de overstap naar Honda een stap voorwaarts heeft gezet is ook Saward niet ontgaan. Hij verwacht dat de Oostenrijkse renstal hoge ogen kan gooien. ‘Het zal interessant worden om te zien hoe de top drie gaat presteren op de lange termijn. Ik denk dat Red Bull met Honda een stuk beter is dan de meesten hadden verwacht,’ aldus Saward.
De fans moeten echter wel rekening houden met de specificaties van de circuits: ‘Mensen onderschatten hoe specifiek circuits zijn tegenwoordig. De sleutel is om niet competitief te zijn op één circuit, maar op zoveel mogelijk circuits. Mercedes is daar heel goed in, Red Bull zit nog steeds in de fase waarin ze competitief zijn op korte circuits met veel bochten en Ferrari was vorig jaar erg goed.’ (Foto: Mercedes AMG F1)
loading
Populair F1-Nieuws
Laatste F1-Nieuws
Laatste reacties

Loading